Labdarúgás: Orosz irányította a szegedi gólhengert + FOTÓK

2012. május 26., szombat

A szezon legkalandosabb mérkőzésén Orosz főszereplésével lehengerelte a Szeged a REAC csapatát, melynek játékát ma leginkább a káosz kifejezéssel jellemezhetjük a gólképes védekezés miatt.

Ilyen gólzápor már régen hullott NB II-es bajnoki mérkőzésen szegedi stadionban. És a parádét ma is - ahogy már két másik,korábbi derbin -

Orosz Márk

kacifántos, furfangos löketei indították el. Igazi kapusgyilkos lábfejről beszélhetünk, ami ma kiváltképp tett arról, hogy ilyen simán alakuljon a meccs. Volt azért ott az első percekben egy csúsztatás, amit a REAC kihagyott, ez után azonban a Szeged - na és persze Orosz lábfeje - 6 perc alatt sokkolta a vendégeket, majd 12 perc múlva egy bizonytalanságot követően érkezett a harmadik találat, és itt már azt lehetett mondani, hogy eldőlt minden. Nemcsak a budapestiek kapusa volt ma formán kívül, hanem a védelem is sebezhetőnek bizonyult. A második játékrész elején egy szépítő találat érkezett, de nem igazán hitt a REAC sem abban, hogy képes fordítani, és ez érződött a támadójátékukban. Orosz pedig ismét megmutatta, hogy ma a vendégek kapusai nem képesek megfogni egy lövését sem. Amikor pedig kihagyták a sárga-kékek a jogosan megítélt büntetőt, már biztossá vált, hogy a SZVSE-stadionban nekik ma csak a vesztes szerep juthat. A Szeged pedig teljesen megérdemelte vihette magával a vastaps hangjait is az öltözőbe a három pont mellé. A bennmaradásért küzdő ellenfelek mérkőzésein ugyanakkor szintén győzelmek születtek, a Kazincbarcika és a Honvéd is begyűjtötte a három pontot, így az utolsó, debreceni találkozó éles lesz, ott dől el végleg, hogy bennmaradó helyen zár-e a Szeged.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 29. forduló:

Szeged 2011 - REAC 6-2 (4-0 )

Szeged, SZVSE-stadion, 2500 néző. Vezette: Farkas Á. (Medovarszki, Buzás).

Trepák - Laczkó, Toca, Tóth I., Radnai, Borbély, Ulvicki (Guzsik 79'), Kis, Geiger, Orosz (Folmer 89'), Rézműves (Bamba 54'). Vezetőedző: Tóth Bálint.

REAC:

Vajda (Tóth P. 46') - Dinka, Menyhért, Kornis, Gyulyás, Kiss K. , Sós (Bacskai 84'), Böőr, Menyhárt, Jovánczai, Szabó Zs. (Illés 83'). Vezetőedző: Mátyus János.

Borbély (9'), Orosz 3 (15', 37', 66'), Geiger (23'), Bamba (78'), illetve Szabó Zs. (46), Böőr (90'). Tóth Bálint:

"Azt hiszem, hogy a mérkőzés utáni közönség hangulata mindent elárult a kilencven percről. Az első félidőben parádés játékot produkáltunk, a második félidőben már akadtak nehézségeink, de ez abból fakadt, hogy a héten három-négy játékosunk alig tréningezett. Összességében úgy gondolom, hogy gyönyörű gólokat rúgtunk, és kiszolgáltuk a közönséget, ennél több nem kell egy edzőnek. A fiúk jó formában vannak, az utolsó mérkőzésen meg fogják oldani a bennmaradást."

Mátyus János:

"Nem volt ekkora különbség a két csapat között. Bevett szokás Magyarországon, hogy nem szívesen neveznek meg edzők játékosokat hibásként egy elbukott meccs után, de mindenki látta a mérkőzést, és azt kell mondanom, hogy döntően befolyásolta a mérkőzést kapusunk első félidei teljesítménye. Helyenként a második félidőben jól is játszottunk, de nem tudtuk ledolgozni a nagy gólkülönbséget."

16.Vecsés2939172047-2717(-1)

91'

Vége a mérkőzésnek, a kerítésnél tömeg várja a szegedi focistákat pacsizni.

90'

GÓÓÓL!

Szépségtapasz a végére. Böőr Csikar-szögből lőtt gólt 13 méterről, jobbról a rövid felsőbe. 6-2

89'

Oroszt váltja Folmer. Vastaps.

89'

Tóth futott ki, s rúgott el egy labdát.

88'

Zúg a lelátón a szép volt fiúk, 2000-2500 ember láthatta ezt a gólzáporos győzelmet ma idekint.

85'

TIZENEGYES!

Trepák ütött el egy támadót. A büntetőt Böőr a bal kapufára lőtte.

84' Újabb csere. Bacskai érkezett Soós helyére. 83' Illés jöhet Szabó Zs. helyett. 79' Ulvicki helyett Guzsik jött a Szegedbe. 78'GÓÓÓL! Bamba egyedül vitte végig a félpályáról a labdát, két csellel elküldte a védőket, majd 16 méterről a jobb alsóba lőtt. 6-1 77' A szabadrúgásból végül Tóth P. fordult lövésre, de csúnyán eltörte. 77' Kis kapott sárgát. 75' Orosz jobb oldalon játszotta magát üresbe, 18 méterről laposan lőtt, alig mellé. 71' Orosz egyéni akciója után szöglet. Kis bal oldali tekerésébe csúsztatott bele Toca, a vendégek portása másodjára védett. 66'GÓÓÓL! Az a csodálatos Orosz-szabadrúgás! A 16-os sarkától, jobb oldalról tekert kapura Orosz, Bamba és a védők közt és fölött szállt el a labda, végül Tóth mellett talált utat a labda a hálóig. 5-1 63' Egy hosszú indítás után Laczkót cselezte ki Tóth a 16-os sarkánál, de lövése lecsúszva, a hosszú oldalon hagyta el a pályát. 60' Egy-egy kontra mindkét oldalon. A REAC-os támadás szöglettel ért véget, Trepáknak kellett öklöznie. A másik találkozón 1-0-ra vezet a Honvéd a Békéscsaba ellen.56' Orosz 35 méteres szabadrúgása ismét gondot okoz Tóth kapusnak, aki végül arccal védett. 54' Bamba állt be Rézműves helyére. 50' Kisebb nyomás alatt a szegedi védelem, beadásokat kell hárítaniuk. 46' GÓÓÓL ! Szépített a REAC. Felívelték a labdát Szabónak, aki megtolta, majd félfordulattal 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtte azt. 4-1 46' A Szeged hozta játékba a labdát. Tóth P. váltotta a szünetben Vajdát a vendégek kapujában. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 44' Egy kipattanót ismét Böőr tolhatott rá, de rosszul pattant a labda, így eltörte a lövést 16 méterről. 43' Egy Trepák-bravúr a félidő végére. Böőr 15 méterről fordult rá a labdára, és a nagy erejű, felsőbe tartó lövését tornázta ki a léc alól a szegedi hálóőr. 41' Jovánczai is fejelni tudott, de fölé. 40' Szabó Zs. üresen bólinthatott meg egy beívelést 6 méterről, és a felső kapufára fejelt. 37'GÓÓÓL! Ulviczki szerzett labdát a meglehetősen gyengén muzsikáló REAC-os védelemtől középen 20 méterre a kaputól, két védő közt kiugratta Oroszt, aki a felső léc alá vágta a zsugát 10 méterről. 4-0 36' Vajdának kellett lehúznia egy megpattanó labdát. 33' Kis lövőcseleit ették meg a sárga mezes védők háromszor is, majd a rövid sarokra tartó lövésénél Vajda védett. 32' Felíveléssel próbálkoztak a csapatok. Egy REAC-szabadrúgást a szegedi védőfal hárított, egy labdát pedig Trepák húzott le. 28' Ulviczki hátulról hasba rúgta Kisst egy sárgáért. 23'GÓÓÓL! Egy felívelésre startolt Geiger, Vajda totojázott, így a támadóval egyszerre ért el a 14 méternél felpattanó labdához, Geiger a kapus keze elől fejelte a hálóba a bőrt. 3-0 22' Jovánczai labdájából Szabó indulhatott ismét, Trepák késve mozdult, de a támadó jócskán fölé emelt a 16-os vonaláról. 21' Az első szöglet a meccsen. Ebből egy 16-osról visszatekert labda, amit végül Menyhárt fejelt meg: fölé. 19' A leshatáron kapott labdát Szabó, Toca vette üldözőbe, a csatár végül 16 méterről szúrta rá, egy méterrel fölé. 16' Jovánczai kapott sárgát. 15'GÓÓÓL! Orosz ezúttal 30 méterről próbálkozott egy újabb szabadrúgással. A lecsapódó lövése a bal kapufa tövénél és a vetődő Vajda lába előtt pattant le, majd a hálóba. 2-0 11' Borbély távolról próbálkozott, de nem fogott kaput az átlövése. 9'GÓÓÓL! Ismét egy 40 méteres Orosz-szabadrúgás a "főszereplő". A szitáló bombát Vajda nem tudta fogni, a kipattanót Geiger élesen középre lőtte, Borbély pedig előrecsúszva passzolt a hálóba. 1-0 8' Ulvickit vágta fel Menyhért, sárgát ért a megmozdulása. 5' Egy jobb oldali beadást csúsztatott a hosszú oldal felé 6 méterről Jovánczai, Trepák feleslegesen mozdult ki kapujából, de fölé szállt a stukklás. 4' A hazai védelem által könnyedén hárított vendégszabadrúgást és két veszélytelen szegedi kontratámadást jegyezhettünk fel. 1' A vendégek kezdték a találkozót. 17.58: Kifutnak a csapatok. A Szeged 2011 kék-fekete csíkos felsőben és fekete alsószerelésben, a vendégek sárga mezben és kék nadrágban és sportszárban játszanak majd. A kezdőrúgást a szegedi Nagy Péter végzi el, aki egyedüli súlyemelőként képviseli majd hazánkat a londoni olimpián. 17.50: Az 1500 férőhelyes lelátóra lassan ki lehet tenni a megtelt táblát. A REAC elleni utolsó hazai mérkőzésre a belépést ingyenessé tette a klub. 17.40: Ahogy az előző hazai találkozón, úgy most sem nyithatják meg a Dorozsmai út felőli lelátórészt, mert egy ellenőrzés során úgy ítélte meg a hatóság, hogy balesetveszélyes. A nagylelátó így már szinte most megtelt nézőkkel. 17.30: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, az utolsó hazai találkozóról, melyen nem kisebb a tét, mint a biztos bennmaradás elérése. Ha a szegediek győznek, akkor szinte már borítékolható az NB II-es jog. A REAC 31 ponttal a 15. helyen áll, míg a szegediek 33 gyűjtött pontjukkal a 12. helyen tanyáznak. A REAC egy 4-0-s vereséggel érkezik városunkba, míg Radnaiék egy 2-1-es egri botlást szeretnének feledtetni. Beharangozónk itt olvasható!