Labdarúgás: fordított, elfáradt, majd elbukott az UTC + FOTÓK

2012. május 20., vasárnap

Ledolgozta hátrányát, majd fordított az UTC, de nem bírta a SZVSE nyomását, elfáradt, végül 5-3-ra elbukta a szegedi rangadót.

Már az első villámgólból és azt követő percekből lehetett következtetni arra, hogy bizony nem éppen a koncentráltság, a fegyelmezett védekezés jellemzi majd a játékot. A SZVSE érezhetően fölényben focizott, viszont a gólhengert nem tudta beindítani a megye I. 29. fordulójának városi derbijén. Míg a vendég újszegediek hátul bizonyultak sebezhetőnek, addig a hazai gárda a helyzeteit puskázta el elöl. Az első félidő végén mégis egy büntetőből szerzett vezetést a SZVSE. A második félidő elején három gólhelyzetet jegyezhetett fel magának a vasutas gárda, komoly munkában volt a vendégek védelme, és ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat: egy nem várt szituációt követően, egy újabb büntető az UTC javára változtatott a meccs menetén. A folytatásban is inkább

Bérynek

kellett tornáznia a két kapus közül, ám egy remek csatármegoldással

Szűcs József

szerzett vezetést a vendégalakulatnak. Tíz perccel a vége előtt, ahogy mondani szokás: kihúzták a dugót. Lényegében a SZVSE összes akciója átvágta az újszegedi falat, és közel 7 perc alatt zsinórban lőttek három gólt Hegyesiék. A játék képe alapján bár megérdemelten nyert

Kántor Ferenc

csapata, de taktikusabb, meggondoltabb futballal, pluszerőforrások mozgósításával egy pontot elvihettek volna Gondáék.

Labdarúgó megyei I. osztály 29. forduló:

Szegedi VSE - Ujszegedi TC

5-3 (2-1).

Szeged, SZVSE-stadion, 100 néző. Vezette: Samu László.

SZVSE:

Weszelovszy - László, Laczkó, Hegyesi Á., Ágoston, Simon, Dürgő, Márki (Bagi 75'), Szalma, Hegyesi Zs., Bódi (Nagypál 42').

Kántor Ferenc.

UTC:

Béry - Péczely, Farkas Sz., Balogh, Joó (Molnár 57'), Szabó, Szántó, Szűcs, Gonda, Gajdacsi, Bujdosó.

Pálfy Zoltán.

Hegyesi Zs. (13', 46'), Dürgő (80'), Bagi (85'), Simon (87'), illetve Szűcs (2', 77'), Gonda (56').

Balogh (38'), Márki (49'), Gonda (81'), Bagi (89'). Kántor Ferenc:

Próbálok reális lenni minden meccs után, ezért kell most azt mondanom, hogy ez a produkció nemhogy egy megye II-es színvonalat nem ütött meg, de egy öregfiúk illuminált csapata képes lehet erre. Ilyen gyenge színvonalú játék mellett csak a győzelemnek tudok örülni.

Pálfy Zoltán:

Egy megnyert meccset az utolsó percekben, a hajrában sikerült elbuknunk, nem akarok megbántani senkit, így mást nem mondanék.

90' Vége a mérkőzésnek. 89' Bagi kap sárgát. 87' GÓÓÓL! Padlón az UTC. Most Simon tör be két védő között ugyan úgy, mint Bagi, csak ő a jobb összekötő helyéről, és a kapus mellett a hosszú sarokba helyez. 5-3 85'GÓÓÓL! Ismét mattolják a vendégvédelmet a vasutas támadók. Ezúttal a csereként beállt Bagi a kés a vajban, és nem is hibázza el ziccerét, a kivetődő Béry fölött emelve passzol kapuba. 4-3 83' Dürgő lő alig fölé egy visszagurított labdát 18 méterről. 81' Gonda kap sárgát. 80'GÓÓÓL! Simon tört be jobb oldalon, a védők előtt keresztbe passzolt és üresen találta labdája Dürgőt a bal oldalon, aki így tisztán kilőhette mintegy 7 méterről a jobb alsó sarkot. 3-3 77' GÓÓÓL! Szűcs lépett le a védőfalról, s 25 méterről a hosszú sarok felé emelt, a kijjebb helyezkedő Weszelovszky fölött a jobb felső saroknál hullott a hálóba a labda. 2-3 75' A sérült Márkit váltja Bagi. 72' Szabó vállalt el egy 35 méteres szabadrúgást, egy méterrel fölé bombázott. 67' Két UTC-kontrát kellett hatástalanítania a hazaiaknak. 62' A szögletet Simon fejezi be egy átlövéssel, amit az újszegedi kapusnak a felső léc alól kell kitornáznia. 61' Hegyesi Zs. lép ki ziccerbe, elrúgja Béry alatt, de egy védő szögletre vágja a labdát. 59' Dürgő szabadrúgása suhan el a sorfal között, a hosszú oldalra Bérynek kell nyújtózkodnia. 57' Molnár jöhet Joó helyére. 56'GÓÓÓL! Gonda biztosan értékesítette a büntetőt, a jobb alsóba lőtt. 2-2 56'TIZENEGYES! Egy kósza labda pattant SZVSE-kézre, amit a partjelző is jelzett. 53' Munkában a vendégvédelem, két veszélyes SZVSE-akciót kellett hárítaniuk, egyikből szöglet lett végül, míg a másik egy Laczkó átlövéssel ért véget, a labda a felső lécen csattant. 50' Márki most ziccerben lép ki középről, de nem sikerül elgurítania Béry mellett a bőrt, a kapus másodjára már magához is öleli a labdát. 49' Márki egy ügyes csel után lő egy hatalmas kapufát, majd a felső lécről visszapattanó labdával meglépő vendégvédőt elkaszálja egy sárga lap lesz a jutalma. 46' Elkezdődött a második félidő. SZÜNET!46' Vége az első félidőnek. 46'GÓÓÓL! A sértett a kapu bal oldalába passzolta labdát, Béry majdnem védett. 2-1 (Hegyesi Zsolt ezzel a találatával már 19 gólos és negyedik a góllövőlistán.) 45'TIZENEGYES! Szűcs buktatta a kilépő Hegyesi Zsoltot. 42' Csere a hazaiaknál: Nagypál váltja Bódit. 40' Dürgő megpattanó, jobb oldalra tartó lövését védte vetődve Béry. 38' Balogh kapott sárga lapot. 34' Farkas Sz. 22 méteres szabadrúgását a jobb összekötő helyéről végezhette el, Weszelovszky a jobb felsőből tolta ki a bőrt. 32' Simon kapott forintos labdát a jobb szélen, az alapvonalról keresztbe gurított, amit előbb a támadó Bódi vétette el, majd egy védő rúgott lyukat. Végül felszabadított az UTC. 28'Bérynek kellett kifutnia kapujából, s elrúgnia a labdát Bódi elől. 24' Enyhe fölényben a hazai gárda, a vendégek kezdenek kontrajátékra berendezkedni, egy gyors bal oldali elfutást a partjelző akasztott meg, a másik oldalon pedig Weszelovszky kezében halt el egy centerezés. 19' Bódi és Dürgő összjáték. Előbbi egy oldalsó beíveléssel találta meg társát, de Dürgőt megzavarta a lövésben a labdáról kissé lekéső Béry, és 14 méterről mellé lőtt. 13' GÓÓÓL! Egyenlít a SZVSE. Egy átlövési kísérlet pattant le az újszegediek védőfaláról, majd a labda a 11-es pontra érkező Hegyesi Zs. elé csorgott, aki egyből a kapuba passzolta azt a vetődő Béry mellett. 1-1 9' Szabó középről a védők mögé ívelt, a 16-os vonalán vehette le szabadon a labdát Bujdosó, aki a bőrt egy pattanás után a felső léc fölé bombázta 4' Dürgő felívelését kellett lehúznia Bérynek. 2'GÓÓÓL! Korai találat. Balogh hosszú bedobása az öt és feles vonalig szállt, Szűcs senkitől sem zavartatva stukkolta a zsugát a hálóba. 0-1 1' Az UTC kezdte a találkozót. 17.00: Kifutnak kezdéshez a csapatok. A hazaiak kék felsőben és fehér alsóban, a vendégek fehér-fekete összeállításban játszanak majd. 16.50: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, hamarosan kezdődik egy igazi szegedi rangadó a megye élvonalában, rekkenő napsütés az égen, így garantált lesz az izzadás. A fordulót megelőzően a hazai SZVSE 33 pontjával a kilencedik helyen tanyázik a rendkívül tömör középmezőnyben. A vendég UTC viszont komoly bajban van, hiszen 18 pontjával tizenhatodik, azaz utolsó előtti. Közvetlen riválisai közül a Tápé szombati sikerével már 26 pontos, belátható távolságon belül már csak a Nagymágocs (22) és a HFC II. (21) maradt. Az újszegedieknek őket, de legalább egyiküket meg kell előzniük a bennmaradáshoz, tehát sürgősen sikerekre van szükségük, például a vasutasok stadionjában... Ősszel a Kertész utcában egyébként Dürgő Péternek a 85. percben szerzett góljával a vendégek diadalmaskodtak 1-0-ra.