Labdarúgás: furcsa gólok és döntetlen az UTC-pályán + FOTÓK

2012. május 26., szombat

Megyeegyes alsóházi rangadón döntetlent játszott az UTC a szomszédvár HFC második csapatával a 30. fordulóban. Az iksz igazából egyik, a kiesés elől menekülő csapatnak sem jó, de kétségkívül igazságos.

Labdarúgó megyei I. osztály 30. forduló:

Ujszegedi TC - Hódmezővásárhelyi FC II. 2-2 (1-1)

Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Bartucz F. (Bartucz T., Kócsó)

UTC:

Béry - Péczely, Farkas Sz., Balogh N., Joó (Daud 76'), Szabó L., Szántó, Szűcs, Gonda, Gajdacsi, Kovács S.

Pálfy Zoltán.

HFC II:

Nagyistván - Huszár, Tóth J., Bokor, Mucsi, Papp D., Brizik-Bodrogi, Huszka (Kovács K. 50'), Kiss M., Juhász S. (Soós 84'), Hanga (Cernak 71').

Dezső Ferenc.

Gólszerző:

Gajdacsi (30'), Soós (91' - öngól), ill. Kiss M. (21'), Gonda (78' - öngól).

Joó (68'), ill. Papp (65') Mucsi (76'). Pálfy Zoltán:

"Ez az eredmény igazából egyik csapatnak sem jó, matematikai esélyünk még van a bennmaradásra. Nem játszottunk jól, kapkodtunk, érződött, hogy nehezen viseljük a tét súlyát, a győzelmi kényszert. A második félidőben fölényt harcoltunk ki, de egy elkerülhető gólt kaptunk, aztán a végén szerencsénk volt, hogy hasonló körülmények között egyenlítettünk."

Dezső Ferenc:

"Vereséggel felérő döntetlent értünk el, de az a csapat, amelyik két ordító ziccert is kihagy, nem érdemel győzelmet."

92' Vége a mérkőzésnek, Bartucz játékvezető három perc hosszabbítást jelzett, de nem várta ki a végét. 91' GÓÓÓL! 2-2! Jobbról beívelt szöglet után Gajdacsi ugrik magasra, de Soós még magasabbra, és a ficakba fejel, öngóllal egyenlít az UTC, 2-2! 90' Sarokrúgás ismét Béry ismét fenn. A beívelt labda hosszú, kihozzák a vendégek, egy keresztlabdával a jobb oldalon megiramodó Juhász kapura küldi laposan, Béry visszaér. 88' A csereként beállt Soós addig reklamál, míg kiharcolja a sárgát. 86' Nagyot véd a HFC kapusa, szögletre üti a labdát. A beívelt kornerre Béry is felfut támadni, fejel, ki szélre Kovács Sándorhoz, aki ütközik a labdát kiütő kapussal, majd lenn marad. Béry visszaér, nincs gólveszély. 82' Juhász forintos labdával gyalogolhat a hazai kapuig, érik a harmadik vásárhelyi gól, túloldalon a társ, védők lemaradva, Juhász azonban gólt akar szerezni, lövését Béry védi bravúrral. 78' GÓÓÓL! 1-2! Az ellentámadást követően a HFC-nél marad a labda, majd kiszorított szögből bal oldalról az alapvonaltól Kovács Krisztián lövi be élesen a kapu elé a labdát, ami Gondáról pattan a hosszú alsóba... 1-2. 77' Mucsi rántja le a kiugró Kovács Sándort, sárga lap. Aztán Cernak szabálytalan míg áll a játék, ez csak szóbeli figyelmeztetés. A szabadrúgás Nagyistván kezeiben landol. 74' Nem volt túl magas színvonalú a játék az első félidőben, de a másodikban még kevésbé az. Most Gonda 28 méterről beemelt szabadrúgását fejelik tovább a hazaiak, az érkező két támadó elől a vásárhelyi portás szerzi meg a labdát. 71' Cernak jön Hanga helyett a HFC-nél. A játékvezetők pedig kapják a csípős beszólásokat a szurkolóktól. Sajnos, néha vissza is szólnak... 70' Kovács Sándor ütközik Nagyistvánnal amikor egy éles labdáért egyszerre ugranak fel. Szabadrúgás kifelé, de előbb ápolják a kapust. 68' Joó kétkezes lökésért kap lapot. 67' Kovács Krisztián fut keresztben át a hazai védelmen, majd a tizenhatoson betörve a bal oldalon kerülne lövő helyzetbe, de a kivetődő Béry leszedi a lábáról a lasztit. 65' Papp kap sárga lapot. 62' Péczely tanítani valóan szép mozdulattal szereli a jobb oldalon kiugró Juhászt. 60'Az első, kaput veszélyeztető megmozdulás az elmúlt percekben: Joó fejel egy beívelt labdát kapu felé, magas ívben, Nagyistván könnyedén húzza le a hulló falevelet. 55' Kemény csata zajlik a pályán, nem halunk meg a játék szépségétől, de esnek kelnek a srácok mindkét oldalon a belépők nyomán. Lap eddig nem volt. 50' Huszka Milán marad lenn egy ütközés után. Hamar felépül, de cserét kér. Kovács Krisztián érkezik helyette. 48' Egy picit áll a játék, két kölyökkutya - nem az UTC-pálya híres pulijai - bekóborolt a pályára, és megzavarta a vendégek portását. 46' Az UTC kezdi a második félidőt. SZÜNET!45' Péczely becsavart labdáját fejeli ki egy vendég védő, majd ellentámad a HFC - eredménytelenül. 43' Juhász Sándor iramodik meg a jobb szélen, az alapvonaltól ível be, Béry nyúl érte, nem éri el, de nincs is a hosszú oldalon érkező vásárhelyi. 41' Meddő mezőnyfölényben játszik az egyenlítés óta az UTC, de komoly helyzetre egyelőre nem futja. 36' Beemelt labdára fut be a kapu elé Gajdacsi, de ütközik a kapussal, kifelé a szabadrúgás. 32' Szűcsöt és Huszárt utasítja rendre a játékvezető - egyelőre szóban. 30' GÓÓÓL! 1-1! Furcsa góllal egyenlít az UTC. Kovács felemás kapura lövésébe ér bele Gajdacsi, róla Nagyistvánra pattan a labda, aki nem tudja fogni első, majd ahogy a kapuba pörgő labdára vetődik, beljebb segíti, majd megfogja. A bíró gólt ítélt a partjelző intése alapján, tehát benn volt, 1-1! 28' Előrevágott labdára fut ki Nagyistván kapus, de alaposan elnézi, alászalad, átpattan felett a laszti, Kovács Sándorral ütközik, majd estében már elfogja a pattogó játékszert. 25' Balogh Norbertet vágják fel a vendégtizenhatos bal oldalán. A szabadrúgást Szabó gurítja be középre Gondának, akit hamar szerelnek. A bekapott gól óta többet birtokolja a labdát az UTC. 21' GÓÓÓL! 0-1! Egy beívelt labdára rosszul jön ki Béry, Kiss Máté fejéről a labda a kapuba pattog, 0-1. 20' Farkas Szilveszter távoli szabadrúgására vetődik a vásárhelyi portás. 16' Az ellentámadás végén a vendégek adnak be laposan jobbról egy labdát ami elmegy a szöget záró Béry mellett és a kapu előtt is, érkező itt sincs. 15' Egy ellentámadás végén Gajdacsi kap óriási keresztlabdát a tizenhatos bal oldalánál, azonnal lő, Nagyistván véd bravúrral. A szögletet Szabó László íveli be, a kapus kijön, de nem tudja megfogni, a lecsorgóra aztán rávetődik, de nem volt hazai lesipuskás a közelében. 11' Az első tíz perc után kiegyenlített, kemény játékról számolhatunk be. Eleinte a HFC próbálta lerohanni a hazaiakat, akik aztán kiszabadulva a szorításból próbáltak helyzeteket kialakítani. A kapuk nem forogtak veszélyben eddig. 5' Gajdacsi ugrana ki középen az ellenfél középpályáján, de felvágják, kecsegtető szabadrúgás-pozíció. A sértett rá is tűzi jó 30 méterről, Nagyistván rajta van, fölé. 2' Egy szabadrúgás után kiszorított szögből a bal oldalról Kiss Máté durrantott fölé egy méterrel. 1' Bartucz játékvezető sípjelére a HFC kezdi a meccset. 16.55: Bevonultak a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A vendégek kék-sárga mez, kék nadrág és sportszár, a hazaiak fehér mez, fekete nadrág és sportszár szerelésben játszanak. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük olvasóinkat a Kertész utcai UTC-pályáról, ahol kissé ború, igen szeles időben fog kezdődni rövidesen a az alsóházi rangadó az UTC és a HFC II. között.