Labdarúgás: elbukott a Szeged az egri vár alatt + FOTÓK

2012. május 19., szombat

Nem tudott pontot rabolni a nagy hibaszázalékkal játszó Szeged a bajnokesélyes Eger otthonában, egy küzdelmes, fordulatos találkozón.

A találkozó lendületesen indult, előbb a hazai gárdának akadt ziccere, amit Trepák bravúrral védett, majd Orosz Márk egyéni megoldása után állt kapussal szemben és a 100 százalékos gólhelyzetből egy kapufa miatt nem lett találat. A harmadig nagy lehetőség a hazaiaknál adódott, s most nem hibáztak Pavlovék. Ráadásul a gólnál olyan szerencsétlenül járt Tóth Imre, hogy kényszerű cserével kellett a védelmet átformálnia a szegedi trénernek. Azt a hátsó alakzatot, ami eddig is sebezhetőbbnek tűnt a kelleténél. Mi sem bizonyítja mindezt, mint a második találat, ahol több ponton, részen volt figyelmetlen a kék-fekete alakulat. A félidőben kettős cserével próbálta felrázni a Tisza-parti legénységet a szegediek mestere. És valamelyest sikerült is, hiszen megérkezett a szépítő találat. Ez után azonban elmondható, hogy több gólhelyzetet már nem tudott kidolgoznia a Szeged 2011. Az Eger veszélyesebben játszott, és érezhető volt, hogy csak egy szerencsés találattal rabolhatnának egy pontot Podonyiék. Fortuna azonban ma úgy gondolta, hogy nem bünteti az Eger csapatát, amely mezőnyfölényben, magabiztosan játszott.

Az NB II Keleti csoport 28. fordulójában:

Egri FC - Szeged 2011

2-1 (2-0).

Eger, városi stadion, 1500 néző, vezette: Böcskei Balázs.

Eger:

Sztankó - Preklet, Katona, Knakal, Hamouz, Balog (Benounes 82'), Koós, Pavicevic, Piller (Romhányi 72'), Pavlov, Pisanjuk (Hrisztov 65'). Vezetőedző: Simon Antal.

Trepák - Laczkó, Toca, Tóth I. (Guzsik 30'), Radnai (Gahwagi 46'), Bamba, Ulvicki, Kis, Podonyi, Orosz, Folmer (Kulacsik 46'). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Pavlov (25'), Pisanjuk (43'), ill. Toca (57').

Knakal (31'), Pavicevic (41'), Romhányi (82'). Simon Antal:

Szeged igazolta jó hírét, nem véletlenül nyertek zsinórban négy meccset, Tóth Bálint összerakta a csapatot. 2-0-nál egy kicsit megnyugodtunk, így a Szeged tudott szépíteni, s egy éles meccs kerekedett a végére, ráadásul egy sérülés miatt 10 emberre fogyatkoztunk. Jó mérkőzés volt sok néző előtt, ilyenre derbikre van szüksége a honi focinak.

Tóth Bálint:

Gratulálok a „kis Vasas-szívvel” rendelkező Egernek a győzelemhez! Egyszer minden sorozat megszakadt, csak miért pont most? Az elmúlt hetek fizikailag és idegileg is megerőltetőek voltak, elfáradtunk kissé. Az első félidőben gyengék voltunk, nem reagáltuk le az ellenfél játékát úgy, ahogy az meg volt beszélve. A második félidőben egy jobban játszó, jobban akaró csapat focizott, de az Eger egy kiváló ellenfél, nem véletlenül áll az első helyen a bajnokságban.

93' Vége a találkozónak. 91' 2 perc hosszabbítás. Egy felívelést Sztankó húz le. 90' Szabadrúgás 22 méterről, a bal összekötő helyéről. Sorfal. 88' Romhányi megsérült eggyel kevesebben a hazaiak. 88' Kissé beszorult a Szeged, nem tudnak egyelőre kontrázni Laczkóék. 84' Benounes áll be Balog helyére. 82' Romhányi kapott sárga lapot. 80' Balog beadását Pavlov fejelte vissza, majd egy tömörülés végén, a kapu torkából Hrisztov elől csorgott ki szögletre a labda. 75' Koós szögletét ejtette ki Trepák, majd akadályozták a labda megszerzésében, végül Knakal fordulásból kirúgást lőtt. 72' Újabb csere Romhányi érkezik Piller helyére. A Szegednek volt az utóbbi időben több lehetősége, két felívelés és egy akció halt el a 16-os környékén a hazai falban. 67' Csere a hazaiknál Pisanjukot váltja Hrisztov. 66' Két veszélyes hazai szöglet. A másodiknál Trepák öklözött, Balog átlövése egy szegedi lábról pattant ki. 61' Egy előreívelésre Gahwagi startolt, kivetődve, 15 méteren mentett Sztankó. 60' Balog csúsztatását Pisanjuk kezelte le a jobb oldalon a tizenhatoson belül, de kapáslövése egy méterrel a jobb kapufa mellé szállt. 59' Preklet fejelt egy szabadrúgást Trepák kezébe 5 méterről. 57' GÓÓÓL! Szépít a Szeged. Orosz felívelt szabadrúgásába a rövid saroknál, a védőket megelőzve pörgetett bele Toca. 2-1 55' Koós lőtt mellé 30 méterről. 53' Preklet szemfülesen, laposan lőtt középről egy passzt a kapu előterébe a védelem mögé, az érkező Pisanjuk elől bravúrral mentett Trepák. 51' Az Eger lőtte az első szögletet, egyelőre kiegyenlített a játék, sajnos az apróbb kihagyások továbbra is jellemzik a Szeged játékát. 47' Pavicevic kapott sárgát. 46' Elkezdődött a második félidő. Tóth Bálint kettős cserét hajtott végre. Radnait Gehwagi, Folmert Kulacsik váltotta. Bamba ment vissza a védelembe Radnai helyére. Kulacsik csatárt, Gahwagi középpályást játszik. SZÜNET!46' Vége a félidőnek. 45' Orosz-szöglet. Hárítja a magas hazai védelem. 43'GÓÓÓL! Balog pontos, jobb oldali beadását 4 méterről teljesen üresen fejelhette kapuba Pisanjuk. 2-0 41' Óriási ziccer alakult ki igencsak lesgyanús helyzetben. Koós lépet ki, a jó ütemben kivetődő Trepákban akadt fenn labdája. 39' Pavlov jobb oldali beadást Pisanjuk lőhette rá 14 méterről, egy védőlábról a kapufa mellett szögletre pattant a labda. 38' Orosz a szabadrúgást kecsegtető szögből a sorfalba rúgta. 37' Orosz lerántásáért Knakal kapott sárgát. 35' Továbbra is támad az Eger. Balog előbb tizenegyesre játszva esett el, a síp néma maradt, majd két jobb oldali akció akadt fenn a kék-fekete védelmen. 30' A megsérült Tóth Imre helyére Guzsik Richárd áll be. A védelembe Ulvicki lépett vissza Tóth helyére, a cserejátékos a középpályára ment be. 25'GÓÓÓL! Egy hosszú indítással előzte meg védőit Pavlov, Trepák lekésett, eltolta mellette a csatár, majd előrevetődve fejelt az üres kapuba, a visszaérkező védőt, Tóthot a kapufa akadályozta meg, hogy kirúgja a labdát, a lécbe rúgott. Az esetnél megsérült a védő. 1-0 24' Pisanjuk elől mentett Trepák gyors kifutással. 20' Koós távoli, nem túl erős szabadrúgását veszi mellre könnyedén a szegedi portás. 17' A Szeged térfelén pattog a labda. Két hosszú bedobás, majd egy oldalsó szabadrúgás az elmúlt percek története, de biztosan hárított a kék-fekete alakulat. 13' Ziccer a másik oldalon is: Orosz lépett le középen egy labdával védőjéről, 16-ról lőtt, a bal kapufa mentett. Ez gólhelyzet volt a javából! 12' Koós felívelését magabiztosan húzta le Trepák 9' Bemutatkozott Trepák. Koós szerzett labdát, egy rövid passzal a védők vonalából indította Pavlovot, aki 16 méterről lőtt, a kilépő Trepák gyors vetődéssel védte ziccert. 5' Kis fordult le védőjéről, de beadása lecsúszott, s a rövid kapufánál ment ki az alapvonalon túlra. 3' Koóst kellett ápolni, nem engedte vissza a bíró a vérző szája miatt. Egyelőre az Eger szervezi a játékot, Trepák kétszer ölelt magához egy-egy hosszú indítást. 1' Az Eger kezdte a találkozót. 18.00: Becsléseink szerint már 1300-1500 ember összejött a lelátón, ez eddig rekord Egerben. Kifutottak a csapatok is a kezdéshez. A hazaiak piros-fekete csíkos felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban, a Szeged tiszta fehérben játszik majd. 17.50: Az egri tudósító kolléga elmondta, hogy a stadionban 2009 októbere óta nem láttak a szurkolók vereséget. A közönség is szép számmal érkezik, a mai meccsre ingyenes a belépés, már most rekordnézőszám van, 800-1000 ember már az arénában. 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat Egerből, egy hangulatos és hamarosan teljesen megújuló arénából. Rossz hírrel kell kezdenünk közvetítésünket: Belecan Zeljko, a kezdőkapusunkat út közben egy benzinkútnál megcsípte egy méh a térdhajlatát, így bár kiment melegíteni, nem tudta vállalni a játékot. De Trepák kapus már többször bizonyított, így a védelem továbbra is biztos lábakon állhat. Az Egerből a karmester, Farkas Ádám hiányzik öt sárga miatt és Szasa Dobrics egy másik meghatározó középpályás. Az Egri FC gárdája rendkívül közel került ahhoz, hogy 1987 után ismét visszajusson az élvonalba. A hevesiek 53 ponttal vezetik az NB II Keleti csoport tabelláját, megelőzve a pénteken döntetlenező, 51 pontos Békéscsabát, valamint a 49 pontos Szolnokot. Mindez azt jelenti, hogy amennyiben sikerrel vennék a Szeged elleni akadályt is, az utolsó két fordulóra legalább négy-ötpontos, tehát igencsak megnyugtató előnnyel készülhetnének a két üldözővel szemben. Minden bizonnyal ennek megfelelő elszántsággal lépnek majd pályára. A vendégek sem játszhatják el azonban az áldozati bárány szerepét, hiszen 33 pontjukkal bár jelenleg tizenegyedikek, ám rendkívül szoros a mezőny a kiesőzóna közvetlen közelében, még nem vehető biztosra a bennmaradás. Orosz Márkék ennek megfelelően a bravúr reményében utaztak Egerbe.

A 28. forduló pénteki eredményei:

Békéscsabai Előre 1912 - Kazincbarcika 3-3Dunakanyar-Vác - REAC 4-0 Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.