Labdarúgás: baktói siker, hatalmas harc a felsőházért + FOTÓK

2012. május 8., kedd

A Ruzsa legyőzésével óriási lépést tett a felsőházba kerülésért a Baktó-Petőfitelep együttese a megyei III. osztályban, ám az utolsó fordulóra még maradtak nyitott kérdések.

Rendkívül fontos ütközetben diadalmaskodott vasárnap a Baktó-Petőfitelep a Ruzsa gárdája ellen a megyei III. osztály Homokháti csoport 25. fordulójában. A baktóiak 2-0-ra vezettek, a vendégek azonban nem adták föl, s 2-2-nél utolérték ellenfelüket.

Paszternák Zoltán

viszont a hajrában, a 83. percben kicsikarta a győzelmet a pályaválasztó számára. Ezzel a sikerrel Pálinkó Attiláék - kihasználva a Mórahalom II. gyálaréti vereségét - felléptek a harmadik helyre egy fordulóval az alapszakasz zárása előtt. Tudni kell, hogy a megyei III. osztályban az alapszakaszt követően rájátszással folytatódik a küzdelem. A Homokháti, illetve a Tisza-Maros csoport 1-3. helyezettjei a két feljutó helyért küzdenek majd úgy, hogy az egymás ellen elért eredményeket továbbviszik, s a továbbiakban oda-vissza játszanak hat kört a másik csoportból érkezett ellenfelekkel. (Ugyanilyen rendszerben mérkőznek majd a 4-6., a 7-9. és a 10-13. helyezettek.) A Homokháti csoportban a Gyálarét már biztos elsőnek, felsőházi résztvevőnek tekinthető. A 49 pontos Algyő II. és Baktó-Petőfitelep, illetve a 47 pontos Mórahalom II. közül viszont valaki nagyon szomorú lesz a hétvégén. A Mórahalom II. a Röszke II.-nél vendégeskedik majd, a Baktó pedig éppen Algyőn, s könnyen megeshet, hogy a vendégeknek nem lesz elegendő a döntetlen... A Tisza-Maros csoportból a Tiszasziget és a Rosmarin Kft. Mártély mellett a Baks lehet a harmadik befutó, a Makó III.-nak inkább már csak matematikai esélyei vannak.