Futsal: kimaradt UTC-helyzetek, előny a Bikáknál + FOTÓK

2012. május 3., csütörtök

Továbbra is nyeretlen Gödöllőn az UTC futsalcsapata. Az NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén a helyzeteit sorra kihagyó újszegedi gárda nem nyerhetett a remekül kontrázó hazaiak ellen.

Ezúttal sem voltak túl kedvezőek az előjelek az UTC számára, hiszen NB-s kulcsemberek -

Koncz Zsolt

Puskás Csaba

- hiányoztak a csapatból, ráadásul

Hegyesi Zsolt

is sérüléssel küzd. Szegedi letámadást követően egy kontrából gyorsan vezetést is szerzett a hazai alakulat, amit aztán ki tudott egyenlíteni az UTC a játékot sérülten vállaló

Tóth Attila

révén. A Bikák azután ismét magukhoz ragadták a vezetést egy szögletet követően, majd kontrából növelték előnyüket, igaz azonnal jött Tóth válasza. A Bikák kapusa,

Ács Gábor

szinte minden újszegedi kísérletet hárítani tudott, s a kapufa is nem egyszer volt vele. A játékrész hajrájában aztán ismét egy gyors ellentámadás, majd egy jól kivitelezett szabadrúgás-kombináció révén a gödöllőiek örülhettek (5-2).

Várható volt, hogy a második jáétékrészt még jobban megnyomja a Brinszky-csapat, azonban sorra maradtak ki a helyzetek, Hernády Márk, Bitó Attila, Pataki Sándor, Tóth Attila mind-mind ziccerben vagy jól kijátszott helyzetben veszélyeztették a hazai kaput a második félidő első tíz percében, ám vagy Ács, vagy a kapufa újra és újra hárított. S természetesen a kihagyott helyzetekre ráfáztak a mieink, négy perc alatt hármat lőve végezte ki őket Szente Tamás és csapata. Bullás Imre remekül eltalált szabadrúgásából sikerült ugyan kozmetikázni a végén az eredményen, de a lényegen ez már nem változtathatott: magabiztosan húzta be a negyeddöntő első meccsét otthon a Gödöllő, s ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél két győzelméig tartó párharcban. Javítási lehetőség hétfőn 19 órától az újszegedi sportcsarnokban, ahol elkél majd a biztatás a hazai gárdának, hiszen a vendégek szurkolói buszt is indítanak kedvenceik buzdítására.

Férfi futsal NB I rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Gödöllői Bikák – UTC Futsal Team 8-3 (5-2) Gödöllő, Szent István Egyetem Sportcsarnoka, 100 néző. Vezette: Nagy R., Varga L., Pápai. Gödöllő: Ács - Ughy, Szente, Jenei, Vidák. Csere: Biczi, Baranyai, Nagy R., Simonyi, Schrancz, Frank, Lovrencsics. Játékos-edző: Szente Tamás. UTC: Tombácz - Dürgő, Trucz, Hernády, Tóth A. Csere: Bullás, Juhász, Pataki, Bitó, Béry (kapus). Edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Ughy (2', 10', 34'), Jenei (16', 19'), Szente (20', 33', 36'), ill. Tóth A. (8', 16'), Bullás (38'). Sárga lap: Tóth A. (16'), Dürgő (29'). Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Gödöllő javára. Brinszky Adrián: "Teljesen megérdemelt gödöllői siker született. Győzött a playoff-rutin, míg mi ehhez a színvonalhoz méltatlan hibákat vétettünk. A vereség mértéke jelen esetben ugyan nem számít, de elgondolkodtató. Hétfőn igyekszünk javítani és életben maradni, hiszen nem lehet más a célunk továbbra sem, mint hogy otthon nyerjünk, s ide visszatérjünk még egyszer, egy ettől nívósabb produkcióval."

A további negyeddöntők eredményei:

Rába ETO FC – Vasas 1988 Déli Futsal 8-0 (2-0) Colorspectrum Aramis – DEAC Futsal Club 5-0 (2-0) MVFC Berettyóújfalu – Admirál-Haladás VSE 12-4 (8-1)

40' Gyakorol a Gödöllő, higgadtan passzolgatnak, ügyelnek rá, hogy ne szerezzen labdát a szegedi alakulat. Lassan lecsorog az óra. Itt is a vége. Most sem sikerült győzni Gödöllőn. 39' A gól után lehozta remekül védő hálóőrét a hazai gárda, talán még szépíthetnek a mesterlövészeink. Bullás labdát is szerez, egész pályás félmagas labda, éppcsak mellé. Ma semmi nem jön be... 38' GÓÓÓL!!! 8-3! Juhászt vágják fel a hazai kilencesen, ez az 5. faultja a Bikáknak. Bullás áll a labda mögé és a sorfal alatt kilövi az alsó sarkot, 8-3! 37' Egyenlített a Gödöllő, mármint a faultok terén, 4-4. 36' GÓÓÓL... 8-2. Szétestünk. Egy szögletkombináció ismét, Szente 5 méterről nagy erővel bikázza a léc alá a labdát, 8-2. 35' Most elmarad a második félidei csoda, fárad az UTC, főleg fejben. Nagyon nem megy a szekér, a hazaiak parádéznak. 34' GÓÓÓL... 7-2. Kontra után Ughy bolondít meg mindenkit, nem merjük bántani, aztán Tombácz alatt a kapuba lő, 7-2... 34' 4-3 a faultarány, lassan gyűjtjük. Trucz lő, természetesen véd a kapus. Ha csak a felét belőnénk... 33' GÓÓÓL... 6-2. A kihagyott helyzetek megbosszulják magukat - régi közhely, sajnos igaz: egy lecsorgó labdát 5 méterről oldalról Szente gurít a kapuba, 6-2. 33' Pataki kényszerítőzik Juhásszal, visszakapja, egyből lő - a kapusba. Naggyá tesszük Ács Gábort. Most juhász lő, megint véd Ács... 32' Bullás lőhet egy nagyot, meg is teszi, kapufa! Hát nincs szerencsénk... 31' Tombácz indít, Bullás indul, kapná is a keresztbe adott labdát, de Ács jól mozdul ki és éppcsak, de beléepiszkál. 30' Trucz lökete jó helyről, véd a kapus. 29' Dürgő löki fel Szentét, sárga. Fault: 3-1 ide. A szabadrúgás nagy erővel érkezik a kapunkra kilencről Tombi fogja. 28' Tóth Attila ígéretes lövése, megint Ács véd. 27' Lassan bontakozik ki a Gödöllő is a második félidőben, bár nem nekik kell futni az eredmény után. Szente passza Nagy Rolandnak picit hosszú, Tombi felszedi. 26' Faultarány 1-1, nem igazán faragják egymást a felek, a hazai meccsen sem volt jellemző, aligha lesznek büntetők emiatt. Gyakorlatilag az UTC-nek volt eddig helyzete a második félidőben, de azokat be is kellene lőni... 25' Bullás labdaszerzése után passzol Patakinak, az Ásotthalom focistája pedig rá is tűzi nagy erővel, ez is Ácsban akad el. 24' Szereljük a kontrázó hazaiakat Bitó indulhat, egyedül viszi a kapusra, de belelövi a labdát. Talán ha egy picit megemeli... 23' Dürgő cselezi ígéretes helyzetbe magát, de a legfontosabb pillanatban elcsúszik... Milyen pálya ez?! 22' Tóth Attila emeli át a védők felett a labdát, Hernády már ott van mögöttük, remek mozdulattal kapásból tüzel - és szinte pozdorjává zúzza a kapufát... 21' A hazaiak kezdik a második játékrészt, de hamar labdát szerez az UTC. Hernády lő, mellé. SZÜNET! Hiába sorjáznak a hazaiaknál kis túlzással a mezőny korelnökei, valamennyien jól képzett, óriási rutinnal bíró futsalosok, akiknek egyelőre nem tud fölébe kerekedni az UTC. 20' GÓÓÓL... 5-2. Csúnyán megeszünk egy gödöllői szabadrúgás-kombinációt , teljesen kipasszolják a szegedi védelmet a Bikák, Sznte meg a kapuba passzolja be a labdát... 5-2. Ez is a félidő. 19' GÓÓÓL... 4-2. Egy gödöllői felpassz találja meg az egyedül induló Jeneit, aki spiccel ellövi a kapufa tövéhez, Tombácz nem tudja hárítani. Erről lemaradtunk, 4-2. 18' Bitó passzol a tiszta helyzetbe került Patakihoz, de a löketet védi Ács. 17' Hernády és Trucz akciója, utóbbi ad keresztbe az érkező Juhásznak, aki előtt elmegy a labda, centiken múlt az egyenlítés... 16' Tóth Attila elcsúszik, estében elsodorja a támadó gödöllőit, sárga. 16' GÓÓÓL!!! 3-2! Meg is van az eredménye a tájmautnak! Hazai fault Toci ellen, szabadrúgás, lepattan a falról Trucz bombázza vissza, az újból kipattanó labdát pedig Tóth fejeli be a sarokba! 3-2! 16' GÓÓÓL... 3-1. UTC-kontra után labdát veszítünk, jön az ellenattak, Jenei kapja a hosszún a keresztpasszt, Tombácz kimozdul, Jenei üres kapuba talál, 3-1. Időt kér Brinszky Adrián, kell is. 15' Vidák keresztbe lőtt labdát vág a felsőlécre. 14' Jenei veszélyesnek tűnő megmozdulása hal el csírájában Trucz lábán, szépen mentett a bajai. 13' Nagy Roland cselezget veszélyesen, de sikerül szerelnie Dürgőnek. Nem tudunk megindulni. 12' 2-0 a faultok aránya a Gödöllőnek. A lelkes hatfős szegedi tábor szurkolása közepette Pataki nagy lövése sistereg a kapu felé, majd mellé. 11' Mezőnyjáték zajlik, kevés akció az utóbbi pillanatokban. Az UTC birtokolja többet a labdát, de félpályánál védekeznek a hazaiak. 10' GÓÓÓL... 2-1. Hazai szöglet után Tombi véd óriásit, de a kipattanónál ott van Ughy, a kapufa tövénél állva nem rontja el a befejezést, 2-1. 9' Kiegyenlítetté vált a meccs, most már határozottan állíthatjuk. Most Hernády és Trucz iramodik meg, utóbbinak hosszú a labda. 8' GÓÓÓL!!! 1-1! Tóth Attila és Trucz játszik össze egy támadásnál, a bajai légiós visszapasszol Tocinak, aki üres kapura nem hibáz közelről! 1-1! 7' Lassan összeszedi magát a szegedi gárda. Tóth újra a pályán, cselezget, de elszedik tőle a hatoson a labdát. 6'Vidák rúg egy csattanós felsőlécet, talán a környék is visszhangzik belé... Bullás akciója a válasz, mellé. 5' Sort cserélünk, keressük a fogást a hazaiakon. Egyelőre lendületben a Bikák, de emlékezhetünk, Szegeden is a második félidőben lehetett jobban fogást találni rajtuk. 4' Gödöllői támadás, Vidák Balázs lő, Tombácznak kell nagyot védenie. 3' Tóth és Hernády játszik össze, utóbbi lő, véd Ács. Kiegyenlített játék folyik a pályán. Trucz lép bele egy hazai löketbe. 2' GÓÓÓL... 1-0. Végig az UTC-nél a Select, amikor egy labdavesztésnél lefordul Ughy végigviszi, és Tombácz melett bevágja... 1-0. A meccsek elejével mindig vannak gondjaink, úgy tűnik... 1' A mieink kezdik a mérkőzést. A hazaiak sárga-fekete-sárga szerelésben játszanak, az UTC tiszta fehérben, azaz mindkét csapat úgy, mint múlt hétfőn. 18.15: Mintegy öt perc csúszással indul a meccs. A szpíker bejelentette, hogy a hétfői második, szegedi meccsre szurkolói buszt indítanak. Lesz hangulat hétfőn! 18.10: Nagyon kevés néző van a lelátón az egyetem sportcsarnokában. Ha százat mondunk, abban van némi jóindulat. Pedig a korábbi kétszeres magyar bajnok otthonában nagyobb érdeklődést várnánk, igaz, nem tipikus futsalidőpontban rendezik a meccset. 18.05: Már pályán a csapatok, melegítenek a fiúk. Várunk a bírókra. 17.50: A pályán egyelőre kézilabdaedzés van, addig egy futó folyosón melegítenek a csapatok, 18 órától vehetik birtokba a parkettet, azaz negyedórával kezdés előtt. Nem lepődnénk meg ha csúsznánk. 17.30: Szűk egy órával ezelőtt megérkezett az UTC együttese Gödöllőre, Nagyjából háromnegyedóra múlva pedig kezdődik a fontos meccs. Tóth Attila bokája befáslizva, meglátjuk mennyire bírja a játékot. Egyelőre a kezdőbe lesz nevezve.

Idegenben eddig nem termett babér az UTC futsalcsapatának Gödöllőn. Az NB II Keleti csoportjának tavalyi két élcsapata korábban még soha nem lépett pályára egymás ellen ekkora tétért, mint a csütörtöki. A másodosztályban Gödöllőn 6-3-ra nyertek a Bikák, majd 2011 őszén - immár az NB I-ben - 11-5-re diadalmaskodtak Trucz Zsolték felett. Legutóbb múlt hétfőn, az újszegedi sportcsarnokban, az alapszakasz 21. fordulójában is a vendégeknek termett babér, így van miért visszavágnia az újszegedi alakulatnak. Az UTC keretéből a hétközi időpont miatt hiányzik Koncz Zsolt és Puskás Csaba, Hegyesi Zsolt pedig épp a Bikák ellen elszenvedett bokasérülése miatt nem játszhat. Jóllehet, az előjelek nem túl biztatóak a Tisza-partiakra nézve, azonban pénteken is láthattuk Győrben, hogy ez nem feltétlenül jelent gondot a jó eredmény elérésében. Beharangozó írásunk itt olvasható!