Vízilabda: kőkemény csatában bronzérmes a Szeged Beton

2012. április 25., szerda

Idegenben is legyűrte a Honvédot az A-Híd Szeged Beton VE a férfi vízilabda OB I bronzmeccsének második meccsén, szezonbeli utolsó csatájában, ezzel idén is megszerezte a bajnoki bronzérmet.

Három percnyi küzdelem után a Szeged Beton szerzett vezetést a bronzmeccs Kőér utcai második felvonásán a horvát

Somogyi Balázs

által remekül kihasznált emberelőnyt követően hárommal elhúzott a Vincze-csapat, ám a negyed végét jelző dudaszó előtt faragni tudott hátárnyából a hazai gárda (2-4). Sőt, a folytatásban

Kovács Róbert

hozta fel a hazaiakat, ám Molnár Papesz ismét betalált.

Szivós Márton

ugyan meglőtte a negyedik Honvéd-gólt, ám az ausztrál

Aaron Younger

Kiss Csaba

egy-egy gólt érő megmozdulása stabilizálta a szegedi előnyt, Szivós szünet előtti újabb gólja ellenére (5-7). Fordulás után egy gyors "ütésváltásból" ismét a Tisza-partiak jöttek ki jobban,

Gergely Istvánt

a kapuban, és a hazai drukkereket a lelátón. A szegedi szurkolótábor ünneplése közepette

Angyal Dániel

, majd ismét Szivós csökkentette újfent kettőre a fővárosi hátrányt (9-11) - közben Tóth büntetőt is hibázott. Az utolsó negyed első felében aztán úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, miután Somogyi, majd Kovács gólja után ismét Kayes terhelte a hazai kaput. nem adták fel azonban a kissé indiszponált hazaiak, Kovács kihasznált emberelőnyét követően egy szegedi kapu előtti megmozdulás nyomán

Baksa Lászlót

4 percre, cserével végleg kiállították, s a megítélt ötméterest Szivós varrta be Youngernek (büntető esetén nincs lehetőség cserélni). Bő egy percre

Molnár Dávid

jött aztán a szegedi kapuba, míg híresebb névrokona, Tamás elől elpuskázott egy emberelőnyt, izgalmassá téve az utolsó pillanatokat. A Vad-csapatnak azonban már nem sikerült egyenlítenie 1 másodpercig tartó kettős fórja során, így 13-12-re idegenben is diadalmaskodni tudott a Szeged Beton a bronzcsatában, ezzel elhódítva a tavaly ugyancsak a Kőér utcaiakkal szemben megszerzett érmet.

Férfi vízilabda OB I, bronzmeccs, második mérkőzés:

Groupama Honvéd - A-Híd Szeged Beton VE 12-13 (2-4, 3-3, 4-4, 3-2)

Budapest, Kőér utca, 300 néző. Vezette: Németh A., Fekete.

Honvéd:

Gergely - SZIVÓS 4, KOVÁCS CS. R. 3, Kovács P., 1, Mátyás, Salamon, Tóth M. 2.

Jansik 1, Hangody Gy., Gór-Nagy, Kovács P., Angyal 1, Hangody L.

Vad Lajos.

Szeged Beton:

Baksa - Turzai, JUHÁSZ, Kunac 1, Varga, Török 1, MOLNÁR T 2.

Molnár D. (kapus), Lehmann, KAYES 2, KISS CS. 3, Hegedüs 1, Younger 1, Somogyi 2.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

11/5 ill. 10/5.

Ötméteresből:

2/1 ill. -.

Tóth M. (32'), ill. Baksa (31' - cserével végleg, 4 perc)

Vad Lajos (25')

A két győzelemig tartó párharc győztese: a Szeged Beton, kettős győzelemmel, 27-20-as összesítéssel.