Női futsal: Algyőn gázolt a berettyói gyors + FOTÓK

Szombaton a Berettyóújfalu csapata ellen kezdte meg a SZAK-Boszorkányok NB I-es női futsalcsapata az alsóházi rájátszást. Szalai Ágneséknek nem sikerült a bravúr.

A hazaiak számára nem jó előjelekkel kezdődött a találkozó, hiszen

révén két alapjátékosuk nem állhatott csatasorba. Régi-új arcként viszont felbukkant a csapat sorait korábban is erősítő

Géczi Bettina

, akinek igazolását kellett megújítani. Előzetesen a

Cserenkó Szabolcs

a tisztes helytállást tűzte ki célul az erősebb ellenféllel szemben. Ennek megfelelően vendégrohamokkal indult a találkozó, melynek eredményeképpen a nyomás már az 5. percben góllá érett. A kultúráltan passzoló Berettyó folyamatosan "futtatta" a hazaiakat, majd az egyik akció végén a későn keresztező védő mellett oldalról belőtt labdát

Farkas Éva

lőtte közelről a hálóba (0-1). A vendégek irányították a játékot, így a szegediek inkább védekezésre kényszerültek. Ennek ellenére

Hódi Zsuzsanna

Szalai Ágnes

révén vezettek néhány akciót, amelyekben a gólszerzés lehetősége is benne volt, azonban nem sikerült megzörgetniük a vendéghálót. Szalai a 11. percben labdát szerzett az ellenfél térfelén, de a kifutó kapus mellett ellőve azt a kapufát találta telibe. A Berettyó viszont ismét betalált, többször tempósan körbejáratták a labdát, majd a 13. percben megtalálva a rést a kissé szétzilált SZAK védelmen,

Hóbel Tímea

10 méterről az elvetődő kapus mellett a hálóba bombázott (0-2). Bár a vendégek még többször veszélyeztettek a hátralévő időben is, de a félidő végéig az eredmény már nem változott.

A második félidő hasonló játékot hozott, mint az első játékrész. A vendégek támadtak, a hazaiak körömszakadtáig védekeztek. Megszállták a kapu előterét, így a Berettyó nem sok komoly lehetőséget alakított ki. A 23. percben ennek ellenére Tóth Angelikának egy védelmi hibából sikerült betalálnia (0-3). Ezt követően viszont már jól zárt a hazai védelem, eredményesen szűkítették a területet. A 25. percben Németh Zsófia lépett ki egy megszerzett labdával, és a kilépő kapus mellett elgurította azt, de a nem túl erős lövést a védők hatástalanítani tudták. Ezután a Berettyó egyik hazaadásánál a kapus lába alatt elcsúszott a labda, de órási szerencséjére az a kapufáról kifelé pattant, így a vendég védők tisztázni tudtak. Pallai Gábor csapata a második félidő 5. percétől kezdve lehozta kapusát, és a létszámfölényes szituációt gyakorolva igyekezett újabb gólokat elérni, de lövéseiket Németh Zsanett a kapuban biztos kézzel hártotta. Néhány ellenakciót a nyomás ellenére is vezetett a SZAK. Az egyik hazai támadás végén Harcel Boglárka 10 méteres lövése már túljutott a kint álló kapuson, de gól helyett csak a felső lécen csattant. A vendégek fölénye egyre meddőbbnek tűnt, így szinte meglepetésként hatott, hogy Oláh Anikó a 39. percben egy belőtt labdából megszerezte a Berettyó utolsó gólját (0-4), beállítva ezzel a végeredményt. Összességében elmondható, hogy a technikai és taktikai fölényben lévő, jobb játékerőt képviselő vendégcsapat érvényesítette a papírformát, és győzelmük egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

Női futsal NB I alsóházi rájátszás (5-8. helyért) 3. forduló

Szegedi AK-Boszorkányok - MVFC Berettyóújfalu 0-4 (0-2) Szeged-Algyő, Fehér Ignác Általános Iskola, 50 néző. Vezette: Orosz, Tompai, Kovács P. Szegedi AK: Horváth Melinda - Hódi Zsuzsanna, Németh Zsófia, Szalai Ágnes, Lipták Lilla. Csere: Németh Zsanett (kapus), Botos Gabriella, Harcel Boglárka, Pirót Terézia, Géczi Bettina. Edző: Cserenkó Szabolcs. MVFC Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda - Füredi Andrea, Roza Viktória, Sallai Anita, Tóth Angelika. Csere: Oláh Anikó, Hóbel Tímea, Farkas Éva, Heidt Edina, Deczki Vanda. Edző: Pallai Gábor. Gólszerzők: Farkas (5'), Hóbel (13'), Tóth (23'), Oláh (39'). Cserenkó Szabolcs: "A rájátszásban nekünk már minden meccs ajándék, hiszen eredetileg nem erre készültünk. Két meghatározó játékosunk hiányában nem voltunk igazán veszélyesek az ellenfél kapujára, rúgott gól nélkül viszont ebben a sportágban nem lehet meccset nyerni. A Berettyó jobban játszott, és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot!"További eredmény: ELTE SE - Kiskunfélegyházi Fornetti-Altro Mókusok 3-1 (0-1)

A női futsal NB I alsóházi rájátszásának (5-8. helyért) jelenlegi állása: