Labdarúgás: meglepte a Domaszék az Alsóvárost

2012. április 9., hétfő

Kiss Ferenc együttese a Szabadság téren maradt alul a domaszéki gárdával szemben.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 21. fordulójában ismét hazai környezetben lépett pályára a Víziközmű-Alsóváros csapata, mely a Domaszéket látta vendégül Szegeden, a Szabadság téren. A mérkőzés előtt születésnapját ünneplő

Tóth "Pipu" Istvánt

köszöntötte az MLSZ megyei igazgatója,

Nógrádi Tibor

. Mindkét csapat nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe, de tartósan egyik sem tudott a másik fölé keveredni. A játék jobbára a pálya közepébe korlátozódott elsősorban, valamirevaló helyzet nélkül, így kissé váratlanul jutott vezetéshez a Domaszék: a hazai büntetőterületen belül védőjéről leforduló

Fodor M.

jól eltalált lövéssel vette be

Szécsi Z.

kapujának jobb felső sarkát (0-1). Szünetig próbálkozott az egyenlítéssel az Alsóváros, ám az elsősorban középre felívelt labdákat könnyedén verte vissza az ellenfél. A második félidőt jobban kezdték a vendéglátók, és az 59. percben a megiramodó

Farkas M.

lendületes szóló végén 14 méterről lőtt a hálóba (1-1). Nem sokáig örülhettek azonban az egalizálásnak, két percre rá Fodor M. 25 méteres lökete kötött ki a kapuban (1-2). Közben az időjárás is alaposan megváltozott: közeli villámlással és zuhogó esővel érkezett a hidegfront. Becsülettel küzdött mindkét együttes, és a 76. percben jobbról Farkas M. ívelte a szabadrúgást

Baranyás Cs.

kapuja elé, kavarodás végén

Kis Z.

közelről továbbította a bőrt a kapuba, viszont a partjelző intésére a játékvezető nem adta meg a gólt! Meg is lett ennek a következménye a kedvét vesztő Alsóváros ellen előbb

Sipka

távoli lövéssel, majd

Gyuris

akció végén szerzett újabb domaszéki gólokat (1-4), aztán a lefújás előtti pillanatokban Farkas M. védelmi hibát kihasználva "kozmetikázott" valamelyest a végeredményen (2-4). Két győzelemre törő gárda közül a kapura veszélyesebb Domaszék megérdemelten nyert, megerősítve helyét az élmezőny mögött a találkozó fordulópontjaiból rosszul kijövő Alsóváros ellen. Jövő héten (április 15., vasárnap, 16.30) a táblázat alsó régiójához tartozó Pusztamérges FC otthonába látogatnak Hüvösék, és négy vereség után igyekeznek javítani.