Labdarúgás: ismét a végén bukott el a Szeged, Futó lemondana + FOTÓK

2012. április 7., szombat

Két perc alatt került padlóra a Szeged 2011 csapata a Honvéd ellen. Egygólos vezetésükből percek alatt egygólos vereség lett a Budapest Honvéd otthonában, ezt követően Futó Tamás felajánlotta lemondását. Élőben közvetítettük a derbit a Bozsik-stadionból.

Padló. Nem kerülhet csapat máshová, ha sorozatban veszít el nagyon értékes pontokat az utolsó percekben. Most épp két perc alatt hármat, egy olyan meccsen, ahol bizony a mutatott játék és a küzdőszelem tükrében nem ezt borítékolta az a maroknyi szegedi szurkoló, aki ellátogatott a Bozsik-stadionba. Ha mindent egybevetünk, akkor a hazai gárdának igazán nagy helyzete nem akadt, talán az az átlövés, amit a felső léc alól kitornázott

Belecan

. Igaz, Laczkóék sem szegezték oda kapujukhoz a honvédos ifjakat, de végig uralták a mezőnyt, sem a középpályán, sem a védőharmadban nem lehetett számítani megingásra, egészen az utolsó negyedóráig… Ekkor elég volt két kihagyás, hogy a Honvéd megszerezze a győzelmet. Az egyenlítő találatnál mint kés a vajban, úgy ment el két védő között

Moga

, a büntetőt pedig egy igazán rutintalan szabálytalanság miatt fújta be

Kovács

játékvezető. Viszont most már ideje megállni a sajnálkozásban, mert nem lehet véletlen, hogy sorozatban az utolsó percekben bukja el pontjait a csapat. Fortuna, Sors, Isten, Ördög mellett most azt az összetett, és kézzel foghat ok-okozati viszonyt is meg kell találni, ami miatt padlón a csapat. Mert egyre nagyobb a baj… A találkozót követően

Futó Tamás

vezetőedző felajánlotta lemondását, ahogy arról portálunkat

Bánki József

kommunikációs igazgató tájékoztatta.

A csapat honlapjának

a mester azt mondta: "Jóllehet tiszta a lelkiismeretem, mindent megtettem a sikerért, ám lehet, hogy bennem van a hiba, ezért felajánlottam a lemondásomat, amit a játékosoknak és a vezetőknek már az öltözőben bejelentettem."

Labdarúgó NB II Keleti csoport 22. forduló:

Budapest Honvéd-MFA - Szeged 2011 2-1 (0-1)

Budapest, Bozsik-stadion, 100 néző. Vezette: Kovács G. (Mohos, Gyürüsi)

Budapest Honvéd-MFA:

Czuczi - Gengeliczki (Remes 56'), Moga, Szala (Radu 82'), Bjelkanovic, Futó Zs., Vernes, Baráth, Varga (Lengyel 65'), Miskovicz, Erdélyi.

Pári Sándor.

Szeged 2011:

Belecan - Radnai, Toca, Tóth I., Laczkó J., Ulvicki, Borbély, Kis, Gahwagi (Podonyi 66'), Orosz, Folmer.

Futó Tamás.

Gólszerző:

Moga (80'), Bjelkanovic (81'), illetve Ulvicki (27')

Vernes (63'), illetve Ulvicki (38'), Laczkó (54'), Radnai (64'), Orosz (73'), Tóth (80')

Piros lap:

Futó Zs. (61') Pári Sándor:

Az első félidőben érthetetlen okokból megilletődve átadtuk a terepet a Szegednek, akik így vezetést szegeztek. A második játékrészben azonban – főként a kiállítás után – összeszívták a fiúk a fogaikat, és megfordították az eredményt.

Futó Tamás:

Ilyen egyéni hibákból csakis ilyen eredmény születhet!

92' Vége a mérkőzésnek, a bíró lefújta a meccset. 90' Kétségbeesetten támad a Szeged, helyzetig azonban nem nagyon jutnak a végén. Egy Kis-átlövést jegyezhetünk fel, ami egy méterrel szállt fölé. 85' Egy jobb oldali lefutást követően Orosz kapott veszélyes labdát a tizenhatoson belül, de lövésébe belevetődtek. Ugyanebben a percben a szögletből Kis tekerte vissza labdát a hosszúba, amit a hazai kapus a léc alól tolt ki. 81' GÓÓÓL... Ez hihetetlen! Vernes cselezett a tizenhatoson belül, akit hátulról fellökött Tóth. A bíró tizenegyest ítélt. A büntetőt Bjelkanovic higgadtan vágta a jobb alsó sarokba. Két perc alatt fordított a hazai gárda. 2-180' GÓÓÓL... Két védő között ugrik ki Moga, a kifutó Belecan lába között belövi ziccerét. 1-178' Veszélyes szögből Válent szabadrúgása száll fölé. 72' Orosz kapott sárga lapot színészkedésért. 70' Eleredt az eső, a játékosok továbbra is keményen csapnak össze, de jellemzően a középpályán. Mindkét védelemnek van dolga. 66' Egy távoli Folmer-lövést ölel magához a hazai kapus. 64' Csere a fehéreknél, Lengyel jön, Varga távozik. 63' Radnai is kap egy figyelmeztetést. 62' Meddő szegedi fölény, most Vernes állítja meg hátulról a szegedi akciót: sárgát kap. 61' KIÁLLÍTÁS Futó Zsombor második sárgáját is megkapta, és befejezte a játékot. 59' Egyre feszültebb a hangulat, sok a szabálytalanság. A két kispad is beszólt egymásnak. 56' Csere: Gengeliczkit váltja Remes a hazaiaknál. Egyelőre nem találnak fogást egymáson a csapatok egy-egy átlövéstől és néhány hosszúra sikerült indítástól eltekintve. 54' Laczkó kap sárgát. 51' Üresbe cselezte magát Vernes 16 méterre Belecan kapujától, majd lövésével meg is tornáztatta a kapust, aki bravúrral tolta ki a bőrt a felső léc alól. 50' Egy Kis-Folmer-összjáték az utolsó passz miatt nem vált helyzetté a tizenhatoson belül. 46' Elkezdődött a második játékrész. (A Honvéd edzője félidőben arra kérte tanítványait, hogy higgyenek magukban.) SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 45' Orosz lő remekül, alig mellé. 44' Belecan vetődött ki bátran egy felívelésre, ápolni kell, de folytatja a játékot. 41' Csak úgy csattognak a cipők: több szegedi támadásnál is igazi kardcsörtetést idéznek a stoplik találkozásai, nem egyszer a szabálytalanság határát súroló megmozdulásokkal akasztják meg a hazaiak a kék-fekete rohamokat. Férfias küzdelem a pályán. 38' Ulvicki kap sárgát. 35' Egy életerős, veszélyes Honvéd-átlövésbe sikerült a szegedi falnak belelépnie. 33' Szala erőteljes lökete bal oldalról, amit Belecan előredőlve ölel mellre. 32' Folmer átlövése, kissé erőtlenül, eltörve sajnos nem jelent veszélyt. 29' Orosz oldalsó szabadrúgásból tekert egyet a jobb alsó felé, de a Honvéd portása a helyén volt. 27' GÓÓÓL... Orosz mélységi felívelését Ulvicki csúsztatta meg az öt és felesen, a mozdulat megzavarta a jó irányba vetődő Guczit, s a keze között csúszott be a labda a hálóba. 0-124' Nem tudja a Szeged feltörni a széleket, de próbálkozik: Folmer jobb, Gahwagi bal oldalon próbált lyukat fúrni a védőfalba. 21' Az első szöglet meghozza az első gólhelyzetet is. Orosz a begyakorolt figura szerint a hosszúra tekerte át a labdát, onnan Radnai visszafejelte a rövidre Tocának, akinek a stukkolását a gólvonalról kivágták a védők. 19' A szegedi támadó visszatért, szükség is lesz rá, hiszen percek óta nem jutott el a kék-fekete alakulat a Honvéd kapuja elé. Főleg mezőnyjáték jellemzi most a meccset. 17' Gahwagit kell ápolni, reméljük, semmi komoly. 14' Az első meleg pillanatok a szegedi kapu előtt. Toca volt kissé könnyelmű, a rövid passzos hazai akcióból végül kirúgás lett. 10' Futó vágta fel Borbélyt egy sárga lapért. 9' Gahwagi került helyzetbe a bal oldalon, de nem tudott kaput találni. A távolban dörög az ég... 7' Nyom a vendégalakulat, több bedobást végeznek el a hazaiak védőharmadában, eddig jól zár a fehérek védelme. 4' Előbb Kis, majd néhány másodperc múlva Orosz bombájába lépett bele egy-egy védőláb 20 méterre a hazai kaputól. 1' A Szeged 2011 kezdte a játékot. 16.28: Megérkeztek a játékvezetők, a két brigád felvonul kezdéshez. 16.25:A fiatal honvédosok tiszta fehér szerelésben futottak ki, a Szeged kék-fekete felsőben és sportszárban, illetve fekete nadrágban játszik majd. Megérkezett már néhány szegedi drukker is, az eső pedig elkezdett szemerkélni. A tudósító a hazai pad mellett állította fel közvetítőstandját, csak centikre suhannak el a melegítő játékosok zsugái a feje előtt... 16.10: Üdvözöljük olvasóinkat a Bozsik-stadionból egy igazán borongós tavaszi délután. Hogy melyik csapatnak lesz végül borongósabb a kedve, az hamarosan kiderül. A két gárda már javában melegít a Honvéd-aréna melletti műfüves pályán. Beharangozónk itt olvasható!