Kézilabda: megyei bajnokot avattak Vásárhelyen

2012. április 30., hétfő

Bár még négy mérkőzés hátravan a megyei női kézilabda bajnokság 2011/2012-es szezonjából, a hétvégén Vásárhelyen lejátszott két találkozó az utolsó kérdésekre is választ adott. Az előmérkőzésen eldőlt a bronzérem sorsa, míg a főmérkőzésen bajnokot avattak a Hódtói Sportcsarnokban.

Bronzérmes a HKE

Koradélután a HKE és a Seni Girl SE csapatának lányai-asszonyai csaptak össze, a találkozó tétje a bronzérem volt. Akik kilátogattak erre a mérkőzésre, azok láthattak egykori NB I-es játékosokat, korábban alacsonyabb NB-s osztályban játszó kézilabdásokat és csak a játék szeretetéért pályára lépő fiatalokat is a két csapatban. A labda gyakran már nem úgy engedelmeskedik, ahogy a "fénykorban" de a szemek talán még az akkorinál is fényesebben csillogtak és ezt jó volt látni. A találkozót a szegediek kezdték jobban és

Varga Alexandra

góljaival két góllal vezettek (3. perc: 1-3). A vásárhelyiek a 9. percben vették át a vezetést

Csuka Márta

találatával (5-4). A folytatásban a hazaiak

Szenti Judit

vezérletével növelték előnyüket (19. perc: 10-7). A 21. percben pályára lépett a vásárhelyi női kézilabda legendás alakja,

Sipterné Ottlik Julianna

, aki a már a főmérkőzésre készülő tanítványai előtt azonnal góllal tette le névjegyét. Ebben a szakaszban szárnyalt a HKE (26. perc: 14-8).

Varga, Nyilas

Olasz

góljaival azonban elkezdett kapaszkodni a Seni Girl SE és a hat gólból hármat sikerült is ledolgozniuk a szünetig. A második félidő eleje eldöntött mindent, a hazaiak többek között Nagy Barbara góljainak köszönhetően 6-1-re nyerték ezt a szakaszt (37. perc: 21-14). A következő tíz perc azonban Varga Alexandráé volt, aki ötször vette be az egyébként jól védő

Gombár

kapuját (21. perc: 23-19). A folytatásban felváltva estek a gólok (26. perc: 26-22), majd

Királyné

és Olasz két gólra csökkentette a Seni Girl hátrányát (28. perc: 26-24). A végén azonban

Hodur

és Lázár góljaival visszaállt a korábbi négy gólos HKE előny. A vásárhelyiek ezzel a győzelemmel a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül megszerezték a bajnokság bronzérmét, míg a Seni Girl SE Szeged együttese a negyedik helyen zár.

Megyei női kézilabda bajnokság 19. forduló:

Hódmezőváárhelyi KE - Seni Girl SE Szeged 28-24 (15-12)

Hódmezővásárhely, 50 néző. Vezette: Csorba L., Dzsipoff Zs.

HKE:

Gombár - Nagy B. 3, Szenti 6, Csuka 2 (1), Kispál 2 (1), Varga-Tóthné, Dobra 6 (2).

Kovalik (kapus), Lázár 2, Hodur 5, Sipterné 2(1), Kazimír, Réczi.

Miklós Lőrincné.

Seni Girl SE:

Németh A. - Bernáth Sz., Varga A. 11(4), Tóth Cs., Andrakovics 1, Olasz N. 5, Godó E. 1.

Nyakas (kapus), Királyné 3 (2), Barna I. 1, Nyilas 2.

Molnár László.

5/5, ill. 8/6.

2, ill. 0 perc.

Bajnok a HLKC

A nap főmérkőzésére, a Hódmezővásárhelyi LKC - Bordányi SZSK találkozóra szépen gyülekeztek a nézők, akiknek

Áncsán István

, a HLKC elnöke ünnepélyesen is bejelentette a bajnoki cím elnyerését. A játékosok bemutatását követően a vásárhelyi klub 2002-2003-2004-es korosztályában játszó lányok köszöntötték a megyei női bajnokságot nyert csapat tagjait.

Tószegi Krisztina

góljával indult a találkozó, de a várt gála nem akart összejönni a hazaiaknak. A vendég bordányiak sereghajtó helyezésük ellenére nem akarták eljátszani a díszvendég szerepét, hanem keményen küzdöttek. A kapuban

Kasza Ágnes

remekelt és ha a mezőnyben a két átlövő,

Maróti Kinga

Papdi Nóra

jobban céloz, akár el is húzhattak volna. Húsz percnyi játék után azonban egál (8-8) volt az állás a hazaiaknál

Sajtos Dzsenifer

Hegyi Diána

, a másik oldalon pedig

Nagy Babett

húzta a csapatát. Időt kért

Sipterné

, de ez sem változtatott jelentősen a játék képén. A vásárhelyiek fiatal játékosai rendkívül idegesen kézilabdáztak - hiába a bajnoki cím is lehet olykor nyomasztó - a vendégek viszont felszabadultan játszva bátran vállalkoztak. Mindössze egyetlen gólnyi előnnyel kezdték a második félidőt a vásárhelyiek, amely azonban

Domján

, Tószegi és

Kovács M.

góljaival három perc alatt négyre növekedett (33. perc: 14-10).

Börcsök József

lányai azonban nem jöttek zavarba, sőt a 40. perc végére egyetlen gólra jöttek fel (16-15). Ez volt azonban a csúcs a bordányiak számára, mert az utolsó húsz percben, ha nem is sziporkázó játékkal, de felőrölte ellenfelét a HLKC, amely fokozatosan növelte a két csapat közötti különbséget (47. perc: 21-16, 53. perc: 25-18). A hajrá már nem hozott izgalmakat, Sipterné ügyelt arra, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson, a rendkívül szimpatikus bordányiakban pedig már nem volt annyi erő, hogy a HLKC tavaszi veretlenségének megőrzését veszélyeztethették volna.

Hódmezővásárhelyi LKC - Bordányi Szövetkezeti SK 28-22 (11-10)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Dzsipoff Zs., Szilágyi G.

HLKC:

Molnár M. - Domján D. 1, Szabó P. 4, Kovács D. 4, Kovács M. 1, Tószegi 5, Sajtos 2.

Tóth O. (kapus), Hegyi D. 7 (1), Forrai D. 3, Olasz A. 1, Krumesz, Vass N., Blaskovics.

Sipter Lajosné.

Bordány:

Kasza - Nagy B. 5, Papdi 3, Vass O. 2, Peták, Maróti 5 (2), Kádár-Nagy 3.

Szűcs R. 4, Simon.

Börcsök József.

2/1, ill. 2/2.

6, ill. 6 perc. Sipter Lajosné:

"Nagy megmérettetés lesz fiatal csapatunk számára az NB II, szeretném, ha nem retúr jegyet váltanánk a másodosztályba."

Börcsök József:

"Sok sikert kívánok a vásárhelyieknek a magasabb osztályban is, mint egykori vásárhelyi személyesen is nagyon örülök a HLKC feljutásának."

A bajnokság állása:

1. Hódmezővásárhelyi LKC 20 16 1 3 494-385 33 2. Sándorfalvi SK 18 12 0 6 398-363 24 3. Hódmezővásárhelyi KE 18 9 2 7 383-388 20 4. Seni Girl SE Szeged 19 8 1 10 381-378 17 5. Szabadidő SK Szentes 17 5 3 9 357-394 13 6. Bordány Szövetkezeti SK 18 1 1 16 387-492 3