Hátország: ismét az országos döntő kapujában a HLKC-lányok

2012. április 12., csütörtök

Tamásiban rendezték meg a leány kézilabdázók ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokságának U11-es korosztályú régiós döntőjét, ahol két megyei csapatunk is érdekelt volt. A négyes tornán végül a vásárhelyi lányok az országos elődöntőbe jutásnak örülhettek, míg a szegediek a negyedik helyen végeztek.

A két megyei gárda már az első fordulóban összemérte erejét, ahol a Hódmezővásárhelyi LKC remek szinvonalú találkozón nyert a Kézilabda Szeged SE ellen. A második fordulóban a régiós döntő nagy esélyesének számító hazaiak nagy különbséggel nyertek a KSZSE ellen, míg a HLKC hat góllal bizonyult jobbnak a szekszárdiaknál. Az utolsó körben a szegedi lányoknak már a tét nélküli összecsapáson sem sikerült nyerniük Szekszárd ellen, míg a csoportelsőséget eldöntő találkozón a már két továbbjutott csapat összecsapását a tamásiak fölényesen nyerték, de HLKC lányai a tavalyi országos döntőbe jutás után ez évben is hasonló szereplésben reménykedhetnek.

Eredmények:

UKSE Szekszárd - Tamási KC 2-23 Kézilabda Szeged SE - Hódmezővásárhelyi LKC 15-20 Tamási KC - KSZSE 27-8 HLKC - UKSE Szekszárd 19-13 KSZSE - UKSE Szekszárd 14-20 HLKC - Tamási KC 9-21

Végeredmény:

1. Tamási KC 6 2. HLKC 4 3. UKSE Szekszárd 2 4. KSZSE 0 ponttal. A két továbbjutó (

a közös képen a HLKC narancssárgában, a Tamási KC feketében

) csapat április folyamán a Hétfő KC Csorna, a Siklós DSE és a Körmendi DMTE-Nádasd csapataival mérkőzik majd az országos döntőbe jutásért. A HLKC csapatában