Futsal: nem sikerült elkapni a bika szarvát, kikapott az UTC + FOTÓK

2012. április 23., hétfő

Rossz kezdés és katasztrofálisan alakuló első félidő után visszajött a meccsbe az UTC a Gödöllő ellen a hétfő esti rangadón, ám nem sikerült a pontmentés.

Az UTC Futsal Team - Gödöllői Bikák NB I-es futsalmérkőzést felvételről a Telin Televízióban is megtekinthetik, akik nem tudtak kimenni a meccsre, vagy szeretnék újra végigizgulni a találkozót. Vetítési időpontok: kedd 20.10, szerda 9.55, csütörtök 16 óra!

A hosszú szünet, majd a magyar kupa négyes döntője után nem kezdődött jól a hétfő esti futsal az UTC számára, hiszen a vendég, tavalyi NB II-es nagy rivális, rutinos, korábbi válogatott futsalosok egész sorát felvonultató Gödöllői Bikák már a 3. percben megszerezték a vezetést a remekül játszó

Vidák Balázs

révén, aki rövidesen növelte előnyüket. A hazaiak helyzetét súlyosbította, hogy a gól után lökést reklamáló

Puskás Csaba

földhöz vágta megkülönböztető mezét csere után, s az hozzáért a játékvezetőhöz, aki az "inzultus" miatt azonnal kiállította. Az emberhátrányt ugyan a csere miatt elkerülte a csapat, a gólt azonban nem,

Ughy Márk

bolondította meg a hevenyészett hazai védelmet a 11. percben, s máris 3-0 volt oda.

Bullás Imre

szépítése rövidesen érkezett, ám a kapkodva rohamozó újszegediek játéka nem vezetett több gólra a szünetig, ellenben a jól kontrázó Pest megyeiek még kétszer bevették

Tombácz Róbert

kapuját

Baranyai Pál

Jenei Ottó

révén, látszólag eldöntve a mérkőzést (1-5).

Látszólag, hiszen a második félidőre egy másik UTC jött ki. Óriási nyomás alá került a hazai kapu, az egész meccsen brilliánsan védő Ács Gábornak ki sem hűlhetett a kesztyűje Tóth Attiláék lövései nyomán. Aztán négy perc elteltével Tóth Attila szezonbeli 26., nem hivatalos gólszépségversenyt tekintve sokadik találatát szerezte, miután sarokkal pörgette a kapuba Koncz Zsolt passzát (2-5). Rövidesen jött az elmaradhatatlan bajai parádé elmaradhatatlan eredménye is, Trucz Zsolt belőtt labdáját Hernády Márk hat méterről nagy erővel bombázta a léc alá (3-5). A félidő derekán pedig nehezen érthető döntést hozott a vendég kispad, amikor lehozta kapusát, helyette Simonyi Gábor öltött megkülönböztető mezt. Az UTC egy-egy labdaszerzés után a szezon két, egymás után a leggyorsabban szerzett góljával büntette a felelőtlen lépést - melynek célja nyilván a lendületbe jövő hazaiakkal szembeni labdatartás volt - előbb Dürgő Péter, majd Hegyesi Zsolt révén (5-5). Sajnos még ugyanabban a percben Ughy éles szögből kapura lőtt labdája Tombácz kapujában kötött ki (5-6), így nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek a kilátogató szegedi szurkolóhad. A fáradtság ellenére tartotta magát a Gödöllő, s Ács visszatértével védelmük legfontosabb pontja is stabilizálódott, amire szükségük is volt a vendégeknek a szűnni nem akaró UTC-rohamokkal szemben. A távoli löketek azonban nem mindig jutottak el a hálóőrig, a hősiesen védekező Bikák sűrűn blokkolták e kísérleteket. A hajrában aztán eldőlt a feszült hangulatú, ám mégis rendkívül kevés faultot hozó találkozó, amikor Jenei egy kontrából kilőtte a hosszú sarkot a 37. percben (5-7). A végjátékban már nem sikerült talpra állni, így a Brinszky-csapat elszenvedte harmadik (idén az első) hazai vereségét is a szezonban. A forduló eredményei közül a Haladás és a DEAC hozta a kötelezőt, ám az Aramis otthonában a Vasas borította a papírformát, a Győr megizzadt a MAFC-csarnokban, míg óriási meglepetésre a Berettyóújfalu kikapott otthon attól az Üllőtől, mely az utolsó fordulóban fogadja a szombathelyieket. Ez azért is fontos, mert ha az Üllő otthon tartja a három pontot a Halival szemben, úgy az UTC a 6. helyen végez az alapszakasz tabelláján, jóllehet még így sem biztos, hogy sikerül elkerülni a rettegett Berettyót, hiszen nekik most már a Gödöllő után kell futni, ha visszaakarják szerezni a 2. helyet. Nagyon sok még tehát a nyitott kérdés az utolsó fordulóra. Az UTC az alapszakaszt záró fordulóban pénteken, 18.30-tól lép pályára a bajnoki címvédő Győr ellen, két hét alatt ezúttal már másodszor.

Férfi futsal NB I 21. forduló:

UTC Futsal Team - Gödöllői Bikák 5-7 (1-5) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Medovarszki, Viczián, Benyovszki. UTC: Tombácz - Hegyesi, Dürgő, Trucz, Hernády. Csere: Pataki, Bullás, Juhász, Koncz, Tóth A., Puskás, Béry (kapus). Edző: Brinszky Adrián. Gödöllő: Ács - Ughy, Szente, Jenei, Vidák. Csere: Biczi, Baranyai, Nagy R., Simonyi, Schrancz, Lovrencsics. Játékos-edző: Szente Tamás. Gólszerzők: Bullás (13'), Tóth A. (24'), Hernády (27'), Dürgő (29'), Hegyesi (29'), ill. Vidák (3', 7'), Ughy (11', 29'), Szente (17'), Jenei (18', 37'). Sárga lap: Hegyesi (15'), ill. Jenei (6'), Vidák (40'). Piros lap: Puskás (7'). Brinszky Adrián: "Sokkoló első félidő után biztató másodikat produkáltunk, a félidőben megbeszéltük a dolgot, hogy ezzel a játékkal nem sok keresnivalónk van, nem csak a play-offban, de az NB I-ben sem. Bíztam benne, hogy sikerül jó második félidőt produkálnunk, ahogy szoktuk, ez sikerült is, visszajöttünk a meccsbe, de nem sikerült nyernünk."

További eredmények:

Admirál-Haladás VSE - Nagykáta SE Futsal 6-5 (3-2) DEAC Futsal Club - Rubeola FC Csömör 5-1 (3-1) Colorspectrum Aramis - Vasas 1988 Déli Futsal 3-5 (1-1) MVFC Berettyóújfalu - Üllő FC Cső-Montage 3-6 (1-3) MAFC BME Docler Akadémia - Rába ETO 4-6 (2-1)

10

40' 00.43 vissza, rohamoz az UTC. Rombol a Gödöllő. Nem tudunk eljutni helyzetig. Vidák addig reklamál, míg kap egy lapot. Vége. 39' Koncz verekszi át magát három emberen, szabadrúgás 15 méterről középről, miután fellökik. A kombinációt oldalberúgásra cseréljük. hernády keményen bombáz, védi Ács. Előtte Tóth gyönyörűen csinálta meg a helyzetet. 38' Baranyai rohamoz a másik oldalon, rátűzi, Tombi véd. 38' GÓÓÓL... 5-7. Baranyai szerez labdát, indul a bal szélen Jenei, kilövi a hosszút, 5-7. 38' Biczi nem ismeri Tombáczot, az ilyen messziről felemelt labda csemege a kapusunknak. 37' Koncz lövése akad el egy lábban. Brinszky mester időt kér. 03.42 vissza, parázs végjáték várható. Trucz passza elérhetetlen Tóthnak. 36' Dürgő suhint rá a jobb szélről, véd Ács, illetve kapufa. Ács nagy kidobása Tombáczé. Baranyai szerez labdát, lő, mellé. 35' Gyors passzokkal hozza ki a labdát a Gödöllő. Megszerezzük. Most Ballack sem tud átmenni a védőkön. Aztán ő bekkel, kemény ütközés, lent marad Hegyesi, ápolják a pálya mellett a csékát. 34' Most igen, de hiába. A távoli kísérleteket rendre blokkolják. Koncz lő ismét, Ács bravúrja. Szöglet. 33' Koncz kőkeményen rálő kapásból, szöglet. Percek óta nem lépte át a felezőt a Gödöllő. 32' Támad az UTC, alig van momentuma az ellenfélnek, csak rombolnak. 31' Kissé össze van zavarodva az ellenfél, visszajöttünk a meccsbe. A kapuslehozatal őket zavarta meg a legjobban, úgy tűnik. Teljesen beszorul a bika. 30' Koncz forintos labdája kicsit erős Hegyesinek. 29' GÓÓÓL... 5-6. Ughy az alapvonal közeléből rátett labdája megy be Tombáczról... 5-6. 29' GÓÓÓL!!! 5-5!!! Hegyesi Zsolt labdát szerez közép után és nem is hibáz. 29' GÓÓÓL!!! 4-5! Dürgő Péter a mestrelövész félpályáról laposan. 28' Rohamoz az UTC, ismét a bajaiak kevergetnek, kétségbeesett felszabadítás, aztán időt kérnek a vendégek. Megszédült a bika, éled a torreádor, messze még a vége. eredmény: DEAC - Csömör 5-1. A Bikák lehozzák a kapust, Simonyi a vészkapus. Jöhetnek a mesterlövészek! 27' GÓÓÓL!!! 3-5! Parádés Hernády-gól Trucz jobb sarokból belőtt labdája után! 3-5! 26' Koncz szabija egy kemény vendég belépő után, blokk. Koncz 15-ről szúrja rá, Ács hihetetlen bravúrja. Nyomunk! Koncz messziről, Ács lábbal tolja ki. 25' Tombácznak már Baranyai löketét kell védenie. Bullást rúgják fel, a szabadrúgást Hernády és Tóth kombinálja, utóbbi lassú lapos lövését bravúrral védi Ács. 24' GÓÓÓL!!! 2-5! Koncz lő kapura, sarokkal Toci belepöcköl, a jobb alsóba pörög! 2-5! 24' Lovrencsics húz el a jobb oldalon, Csikar szögből emeli el a kijövő Tombi előtt, keresztbe elmegy, Dürgő kíséri. 23' Hernády biciklizget, aztán Dürgő gyengén mellé lő. Hegyesi nyúl közbe lábbal a megiramodó Lovrencsicsnek, szerencsére nincs lap. Szabadrúgás, Simonyi tűzi rá, Tombi véd. Dürgő a kontrából épp csak mellé, már benn láttuk. Tombácz véd lábbal egy erős lapos löketet. 22' Hegyesi hosszan szökteti magát, Ácsé. Trucz távoli bombája suhan mellé, de korner, hozzáért valaki. Ballack újabbat harcol ki. Semmi. 21' A vendégek kezdik a második félidőt. Eredmény: Haladás - Nagaykáta 6-5. Ughy suhint szélről, Tombácz. A ma esti bikaviadalon egyelőre a bikának áll a zászló... SZÜNET! Danceshow. 20' Lovrencsics futtából jó 15 méterről bal szélről az oldalhálót szaggatja. Lovrencsics ismét, fölé tart, Tombi tol rajta. Indulunk, Juhászt rántják le. Schrancz még félfordulatból kapura tereli Ács óriási kidobását, Tombácz véd. 19' Elég esetlegesek a támadások, kevés fantázia van egy-egy szegedi akcióban... Bullás tisztán lőhet, Ács ment szögletre. Tóthtól kapja Juhász, betömörülnek a Bikák, blokk... 18' GÓÓÓL... 1-5. Jenei kapja keresztben Nagy Roland labdáját, Tombácz hóna alatt kilövi a bal alsót... 1-5... 17' Koncz középről egyenesen Bullás elé a hatoson belülre, picit pattan meg Imre lábán a labda, ács meg is szerzi... 17' GÓÓÓL... 1-4. Szente ismét célba veszi a kaput, Tombi fejmagasságban véd, Baranyai résen, befejeli közelről... 16' Ughy szerez labdát, Tombi vele szemben, teszi ki a társnak, aki nem figyel, köszönjük. Szente kerül egyedül helyzetbe, Tombácz fogja, az ismétlést kivágjuk. 15' Trucz bombáz mellé, a kontrából Jenei löketét védi Tombi. Eladjuk a labdát, Hegyesi kénytelen fellökni Jeneit, sárga. A szabadrúgás Tombáczon hal el. 14' Rohamoz az UTC, épp Dürgő Peti rontja el a befejezést Pataki passza után, nem tudott kapura fordulni. 13' GÓÓÓL!!! 1-3! Bullás három enómber között, spiccel löbböli el a labdát, és benn is van a bal alsóban! 1-3! 13' Tóth tüzel a bal alsóra, oda vetődik Ács is. 12' Tóth pörget sarokkal kapura, Ácsot nem lepi meg. Baranyai kontráz, ziccer, fölé... Tóth vág fölé egy labdát. 11' GÓÓÓL... 0-3. Ughy tör egyedül kapura, táncol Tombáczcal, elhúzza előtte, Koncz és Dürgő a kapuban, de hiába, Ughy kilövi a jobb alsót... 0-3. Időt is kér Brinszky mester. Pompomlányok a pályán. 11' Kicsit ész nélkül támad az UTC, veszélyesen kinyílunk. Bullás centerezne Tóthnak, de szöglet jön egy védő lába nyomán. 10' Hegyesi iramodik le, elhúzná a kapus mellett, de elakad a labda Ácsban... Koncz 12 méterről középről suhint laposan, véd Ács, a kipattanón nem vagyunk ott. 9' Trucz és Hernády túlkombinálja. Aztán kontra, elhárul a veszély. 8' Ughy egyedül, fölé vágja a ziccert... Újra jön az első sorunk. 7' GÓÓÓL... 0-2. Vidák löki Puskást, majd ellövi Tombácz mellett a labdát, egyenest a hosszú alsóba. Puskás reklamál, aztán kihúzza a gyufát a sporinál, amikor eldobja a megkülönböztető mezt csere után, a bíró azonnal kiállítja... Ez nem hiányzott... 7' Koncz rosszul fejel Ács kirúgásába, Vidáknak jó, egyedül Tombival szemben, fölé vágja. 6' Hazai ostrom, feszült a hangulat, megy a reklamálás, Jenei kap sárgát. Bullás középre belőtt labdáját Toci elől vágják ki. 5' Szervezett vendég akció próbál kibontakozni, Tóth tisztáz. Schrancz szerez labdát, iramodik meg a jobb szélen, lő, véd lábbal Tombácz. 4' Hernády nagy lendülettel érkezik egy kipattanóra, éles szögből tüzel, véd Ács. Szöglet után ismét Hero, mellé. Jön a második sorunk, Bullás, Tóth, Koncz, Puskás. Letámadjuk az egyelőre higgadtan passzolgató Bikákat. 3' GÓÓÓL... 0-1. Ughy a bal saroktól ad be középre, Vidák a kapu torkában, be is bokázza, 0-1... 2' Szente ment a rohamozó Hernády elől, majd Hegyesi lövése akad el Ácsban. Vidák egy kontra végén fölé vágja a lasztit. 1' Kezdődjék tehát a bikaviadal! A mieink indítják útjára a labdát. Hernády máris kapura tűzi a Selectet, mellé. Ács indítja Ughyt, mellel hosszan teszi maga elé, Tombié. 19.00: Kezdődik a felkonf, elsőként is a szurkolók köszöntik a magyarkupa-bronzérmes UTC-t. Ma a jótékonyság is előtérben van, az egyéves leukémiás kisfiú, Szoboszlai Ákos megsegítésére. Kezdődnek közben a bemutatások, jó hallani a neveket, hogy a legerősebb összeállításban lép ma este pályára a hazai csapat! Hamarosan kezdünk... 18.55: Gyűlnek a szurkolók, pár százan vannak már, de még jönnek. A maroknyi hazai ultratábor dobokkal hangol. 18.45: Már javában csak a két csapat a pályán. A mieink tiszta fehérben játszanak majd, a Bikák pedig sárga mez, fekete nadrág, fekete sportszár szerelésben. 18.35: Pályán a mieink, melegítenek Konczék - és melegítenek a pompomlányok is, a Creative Dance Club táncosai. 18.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol valódi bikaviadal következik félórán belül: az UTC a Gödöllői Bikák ellen lép pályára az NB I 21. fordulójában.

Korábban írtuk:

Valódi rangadóval folytatja a magyarkupa-bronzérmes újonc UTC a futsal NB I-et: Hegyesi Zsolték a korábbi kétszeres magyar bajnok Gödöllői Bikák együttesét fogadják az újszegedi sportcsarnokban hétfő este 19 órától. A korábbi összecsapások közül a szegedi futsalbarátok számára a legemlékezetesebb kétségtelenül a 2010-es őszi derbi lehet, ahol óriási csatában végül az újszegediek diadalmaskodtak 9-8-ra. Azóta két alkalommal csaptak össze a felek, mindkétszer a Bikák örülhettek a viadal végén, ám most újra eljöhet a szegedi torreádorok ideje! Az UTC hétfői mérkőzése jótékonysággal is egybekötött sportesemény lesz. A bejáratnál elhelyezett urnába pénzadományokat vár a Koncz Zsolttal is rokonságban álló szegedi Szoboszlai család, akiknek egyéves kisgyermekük, Ákos leukémiában szenved. Ákos túl van már több hónapnyi kemoterápián és egy agyműtéten is, egyetlen esélye a gyógyulásra pedig az őssejtkezelés. Az UTC Futsal Team ezzel a jótékonysági akcióval is segíteni próbálja a családot rendkívül nehéz helyzetében. Beharangozónk itt olvasható!