Labdarúgás: hősies küzdelem, elbukott két szegedi pont + VIDEÓ, FOTÓK

2012. március 31., szombat

Az utolsó fél órában tíz emberrel küzdöttek a kék-feketék, de nem bírták megtartani előnyüket: a Békéscsaba a 90. percben egyenlített.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 21. forduló

A mérkőzés első félidejében ismét a Szolnok elleni forma, küzdelem, agresszivitás köszönt vissza. Igaz, ehhez kellett a kora és valljuk be, egy kissé szerencsés gól is.A hazaiak megnyugodtak, s bátran játszottak, hátul pedig fegyelmezetten védekeztek. A Békéscsaba nem igen tudott mit kezdeni a hazaiak védelmével, melynek tengelyében Belecan magabiztosan húzta le a védőfal mögé érkező labdákat. A kék-feketék nemcsak a játékot irányították, hanem helyzeteket is kidolgoztak szép számmal. A vendégek ekkor egy-egy kontratámadásból jelentettek veszélyt. A kiállítás – melynél nem igen látta senki a sajtórészlegben, hogy mi is történt pontosan – azonban mindent megváltoztatott. Lassan visszaszorultak Laczkóék, s minden energiájukat felemésztette a védekezés. Fél óra emberhátrány nagyon hosszú idő. A Békéscsaba futószalagon szállította már a helyzeteit, csak idő kérdése volt, mikor találnak hálót. És az, hogy mindez a 90. perceben történt bosszantó, de várható esemény volt. Egy kis szerencsével itthon tarthatta volna a három pontot a Szeged, a küzdelemért, és a szívért, ami tükröződött a játékukból megérdemelték volna... http://www.youtube.com/watch?v=m4lv1DyMEb0

Labdarúgó NB II Keleti csoport 21. forduló:

Szeged 2011 - Békéscsabai Előre SE 1912 1-1 (1-0)

Szeged, SZVSE-stadion, 2500 néző. Vezette: Berger József.

Szeged 2011:

Belecan - Radnai, Toca, Tóth, Bamba, Laczkó, Borbély, Kis (Guzsik), Podonyi (Gahwai), Orosz (Rézműves), Folmer.

Futó Tamás.

Békéscsaba:

Máthé - Kerekes, Kállai, Makra, Juhász (Horváth), Majoros, Balázs, Mészáros (Ferenczi), Farkas (Claudiu), Leucuta, Tchana.

Pásztor József.

Tóth I., ill. Kállai.

Bamba. Futó Tamás:

"Nincs szerencsénk, mint oroszlánnak a jámborsággal. Az érthetetlen kiállításig mi irányítottunk, helyzetek dolgoztunk ki. A fiúk nagyot küzdöttek, sajnos az utolsó percben egy kihagyás miatt elbuktunk két pontot."

Pásztor József:

"A Szeged helyzet nélkül lőtt gólt, sokkal inkább megérdelemtük volna a győzelmet, mint ellenfelünk."

93' Vége a mérkőzésnek.
92' Három perc hosszabbítás. Guzsik lép pályára Kis helyére.
90'GÓÓÓL! Farkas lövése lepattant a védőfalról, s Kállai közvetlen közelről bepofozta a bőrt. 1-1
89' Eladott labdából kontrázhat a Szeged, de Gahwagi a végén hosszan szökteti magát.
88' Claudiu lőtt mellé 17 méterről egy lepattanót követően.
86' Minden szegedi a saját térfelén bekkel. Orosz helyett Rézműves érkezik.
84' Balázs becsúszva lő, de mellé.
80' Kontrázik a hazai gárda miközben egy emberként védekezik.
76' Kettős csere: Farkas helyére jött Claudiu. A Szegednél Podonyit váltotta Gahwagi.
72' Nagyon nyom a Csaba, a Szeged hősiesen védekezik. Belecan kapott sárgát időhúzásért.
70' Tchana fejese pattant a felső lécen.
69' Belecan kétszer is bravúrt mutatott be.
67' Csere: Juhász jött le, Horváth ment fel.
66' Orosz Márk ismét egyedül próbálkozott, lövése végül mellé szállt.
64' Majoros középre tartó szabadrúgását védi Belecan.
61' Mészáros helyett jött Ferenczi a liláknál.
60'KIÁLLÍTÁS Bamba kapott piros lapot, egy kavarodásnál üthetett, vagy rúghatott a Békéscsaba 16-osán belül.
59' Ismét egy szegedi kontra, becsúszva mentenek a vendégek az ötös vonalán.
57' Most a Szeged rohamoz: jó a meccs!
53' Ígéretes akció. Három a kettőbe vihette a Szeged a labdát a csabai védőfalra, de Kist szerelték a szélen.
53' Orosz átlövése száll mellé-fölé.
51' Rohamoz a Békéscsaba. Egy szögelt pördült fel, Toca rosszul ért bele fejjel, Belecan lábbal mentett, de rátartottak: szabadrúgás.
48' Tchana elől szerel bravúrosan az öt és feles vonal sarkánál Toca.
46' Elkezdődött a második játékrész. A Szeged indíthatja a labdát.
46' Vége az első félidőnek.
44' Juhász kap sárgát.
41' Folmer ugratta ki Podonyit, aki jobb oldalról lőtt kapura, a Máthéról kipattanó labdát Folmer erőtlenül fejelte a kapu felé.
38' Majoros próbálkozott átlövéssel, jócskán mellé.
37' Borbély távoli lövésénél Folmer húzta le a fejét, de nem tudta meglepni a vendégportást.
36' Meleg pillanatok a szegedi kapu előtt két veszélyes Lecuta-beadás, a másodikat végül lehúzza Belecan.
35' Folmer labdaszerzéséből lehetett volna nagy helyzet, de hosszan szöktette magát.
32' Jobb oldalról egy veszélyes szabadrúgás, amit Lecuta teker be, végül egy Majoros-átlövés száll fölé.
28' Balázs talpalta derékon Borbélyt egy sárga lapért.
26' Veszélyes csabai szabadrúgás a hazai 16-os bal sarkánál. Majoros élesen beívelt labdáját Belecan öklözte ki.
24' Lecuta beadása után másodjára sikerült Majoros elöl mentenie Bambának a szegedi 16-oson belül.
22' Orosz ismét egyéni bravúrral, két csel után ugorhatott volna ki ziccerbe, de a kezére pattant a labda.
21' Radnai egy becsúszás után kapott sárgát.
20' Kis Róbert indította Oroszt, aki bravúros egyéni akcióval jutott el egészen a vendégek tizenhatosáig, de lövéséből elfogyott az erő, s Máthé könnyedén védett.
18' Támad a Szeged. Több felívelést is blokkolnia kell a csabai védőfalnak, a hazaiak pedig már a középpályán megakasztják a lilák rohamait. (Közben megérkezett a készenléti rendőrség is.)
14' Egy beívelést húzott le Belecan, majd lenn maradt a földön, de szerencsére nem történt semmi komoly.
10'GÓÓÓL! A büntetőt Tóth Imre higgadtan vágta a bal alsóba. 1-0
10'TIZENEGYES Egy bedobás pattan egy vendégvédő kezére, a bíró egyből a tizenegyes pontra mutatott.
9' Egy szegedi beívelést Kerekes rúgott épp Orosz elé, aki egy átvétel után 18 méterről lőtt el külsővel, a labda alig suhant el a bal alsó mellett.
7' Lecuta lőtt el egy legurított szabadrúgást 30 méterről mellé.
4' Kis - Orosz összjáték után végül Máthé kapus kezében hal el a labda.
2' A Szeged jutott először támadáshoz. Kis jobb oldali beívelése szállt el a csabai kapu előtt.
1' A mérkőzés gyászszünettel kezdődik, Páldy Ede, a 93 évesen elhunyt FIFA-bíró emlékére.
16.00: A kezdésre megtelt a nagylelátó teljesen, 2500 emberre saccolja a sajtópáholy a nézőket. Pásztor József, a Békéscsaba edzője ma ünnepli 58. életévét, Isten éltesse! 15.55: Eddig 1500-1800 ember a lelátókon, érkeznek gyerekcsoportok is, az ÁGOTA alapítvány fiataljai jöttek meccset nézni. 15.50: Megérkeztek a szegedi ultrák is. Repülnek a műanyagpoharak. A két tábort egy üres, semleges zóna választja el, ahol rendőrök és biztonságiak vannak. Mindkét ultrabrigád a kerítésen lóg és egymásnak üvöltöznek, mutogatnak, sok betűt nem érdemel a rigmusok tartalma... 15.45: A békéscsabai drukkerek a kerítést rázva heccelték percekig a gyér számú szegedi tábort. A csapatok javában melegítenek. Érdekesség, hogy a Szegedben nem Trepák kezd a kapuban, hanem Belecan. Futó mester úgy indokolta döntését, hogy a vendégek játéka, alkata miatt szerinte főként a beívelt labdákról fog szólni a lilák támadójátéka. 15.30: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból. Az év egyik legnagyobb szegedi rangadójára van kilátás, hiszen egy örök rivális, a Békéscsaba látogatott a Tisza-partra. A lila-fehéreket közel száz csabai ultra kísérte el, akik már elfoglalták a vendégszektort. A lelátón egyébként már most szép számmal vannak szurkolók, talán köszönhető ez az előmérkőzésnek is. A Csongrád megyei első osztályú SZVSE fogadta a Mindszentet 13 órai kezdettel bajnoki mérkőzésen ahol a vendégek 2-1-re nyertek a vasutasok ellen. A 21. forduló Tisza-parti találkozóját a hazai együttes 19 ponttal a tizennegyedik, a vendéggárda 42 ponttal a második helyről várja. A mieink számára lassan a lét a tét, azaz el kellene végre mozdulni a kiesőzónából, amihez bravúrokat is fel kell mutatni. Pásztor József legényei pedig pontszámban beérték a listavezető Szolnokot, ádáz aranycsata dúl tehát az NB I-ből tavaly kiesett riválissal. A mérkőzésről szóló beharangozónk– Futó Tamás szegedi vezetőedző nyilatkozatával és a párharc történeti áttekintésével– ide kattintva olvasható el. Korábbi cikkünkben pedig Laczkó János, a kék-feketék csapatkapitánya és Szélpál Tamás, a csabaiak szegedi származású futballistája latolgatta az esélyeket.

A 21. forduló pénteki mérkőzésein:

Újpest FC II. - Restart-Ceglédi VSE 0-3 (0-1). Gól: Koncz Zs., Medgyesi L. 2 REAC - Egri FC 1-2 (0-0). Gól: Menyhárt A., illetve Pavlov D. 2 Érdekesség a mérkőzésről: az Ágota Alapítvány közel ezer tiszteletjegyet osztott szét tagjai között, és hozta el a fiatalokat a rangadóra.