Labdarúgás: Alsóváros lebirkózta Szentmihályt a városi derbin

2012. március 11., vasárnap

Kiss Ferenc együttese kezdte győzelemmel a tavaszt a Szabadság téren megrendezett összecsapáson.

Helyi rangadóra került sor a labdarúgó megyei III. osztály 17. fordulójában az első tavaszi játéknapon. A Szabadság téren a határozottan kezdő Alsóváros (a télen a fiatalítás reményében négy húsz év körüli labdarúgót igazoltak:

Szántai G., Balasi

/Szenmtihály/,

Müller B.

/UTC/ és

Török M.

, akik közül ketten pályára is léptek) kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben. A folytatásban változott a játék képe: a Szentmihály többet birtokolta a labdát, viszont nehezen jutott át a jól záró védelmen, helyzetet is alig teremtett

Szécsi Z.

hálója előtt, míg a rutinos játékosokból álló ellenfele elsősorban a játék lassítására törekedett, illetve kontrákból igyekezett veszélyeztetni. Két ellentétes félidőt produkáltak a csapatok, és a jobb helyzetkihasználás döntött a három pontról.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 17. fordulójában:

Szentmihály PSE - Víziközmű-Alsóváros SE 1-2 (0-2).

Szeged, Szabadság tér, 100 néző. Vezette: Stetakovic.

Szentmihály:

Kelemen - Lehóczky (Tóth G. 30'), Fülöp, Kónya, Molnár, Ábrahám, Sándor, Baján (Csontos 76'), Tóth Z. (Nagy A. 85'), Bányik, Mesits (Kószó 60'). Edző: Jani Levente.

Alsóváros:

Szécsi - Daróczi, Kéri, Kis Z., Török J., Szántai (Pipicz 76'), Csordás, Martonosi T. (Hüvös L. 55'), Nagypál (Török M. 63'), Farkas M., Polyák. Edző: Kiss Ferenc.

Tóth Z., illetve Polyák P. 2

Molnár, Kószó, ill. Török J., Kéri, Csordás, Farkas M.

Góltörténet:

5. perc:

Bal oldali támadás után Farkas M.-ről a labda Polyák P. elé került, és a támadó 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt; 0-1

30. perc:

Újra Farkas M. hozta helyzetbe Polyák P.-t, aki a büntetőpont tájékáról lőtt a szentmihályi kapu jobb sarkába; 0-2

47. perc:

Az alsóvárosi térfél közepéről felívelt szabadrúgás után a védők közül kilépő Tóth Z. 10 m-ről a bal sarokba lőtt; 1-2