Kézilabda: fieszta a Csurgó ellen, négy között a Pick + FOTÓK

2012. március 7., szerda

Kissé nyögvenyelős első félidő után valódi fiesztát rendezett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Csurgó ellen, kiharcolva a final fourt.

Férfi kézilabda magyar kupa

Csaknem teltház előtt fogadta a Pick a Csurgót a magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján. Az első mérkőzés kétgólos előnyét a vendégek fél félidőn át tudták őrizni, nem tudott ellépni a Pick, sőt, a 11. percben arra is volt példa, hogy kettővel ők léptek el, ráadásul emberhátrányban szerzett két találattal. Az első félidő második felére fegyelmezettebbé vált a hazaiak játéka, s a 22. percben 10-7-nél már összesítésben a Tisza-partiak voltak előnyben. Katzirz Dávidék azonban nem adták olcsón a bőrüket, a szünetig végig tartani tudták a

Fero Sulc

góljaival fölénybe kerülő Picket. A viszonylag kevés gólhoz (első félidő: 14-11) a két kapus,

Mikler Roland

és a szlovák

Teodor Paul

teljesítménye is hozzájárult.

Fordulás után aztán a világ is fordult. Mintha az öltözőben ragadtak volna a vendégek, hét percen át képtelenek voltak gólt lőni a második játékrészre a kapuba álló Tatai Péternek, míg támadásban végre remekeltek a szegediek, s fokozatosan szakadtak el a somogyiaktól. Innen már nem is volt megállás, az elképesztő szurkolás közepette szárnyalt a csapat, Fero Sulc ontotta a gólokat, jól zárt a védelem, mely révén több indításgól is született, Tatai végig fogott mint a zöld festék, s a vendégeknek még csak szerencséjük sem volt: mindössze öt gólt tudtak dobni a második játékrészben - számos kapufával egyetemben. A 44. percben Vadkerti Attila és Rajko Prodanovics fantasztikus kínaijával már meglett volna a köztetíz, ám az Európa-bajnoki ezüstérmes szerb szélső dobása a felsőlécen csattant, azonban pár pillanat múlva, Lékai Máté találatánál már rászámolt a közönség egy tízest a kiütött ellenfélre. A hajrában pedig "indult a busz", a lelátó felállva tapsolt, egy emberként éltetve kedvenceit, akik parádés játékkal végül 29-16-os győzelemmel vágtak vissza az idegenbeli fiaskóért, melyet így valódi fieszta követett. A Pick Szeged így 51-40-es összesítéssel jutott be a férfi kézilabda magyar kupa legjobb négy csapata közé. A szerda esti másik negyeddöntőben a Tatabánya hazai 11 gólos diadala után Gyöngyösön is győzni tudott, ezzel ugyancsak továbbjutva a final fourba. A címvédő MKB Veszprém, valamint a Balatonfüred már korábban bejutott az elődöntőbe.

Férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntő, visszavágó:

Pick Szeged - Csurgói KK 29-16 (14-11) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. Pick Szeged: MIKLER - Vadkerti 3, Beocsanin 1, BUDAY 7, Zubai 2, Lékai 2, Prodanovics 3. Csere: TATAI (kapus), SULC 9, Ancsin, Pribanic 2, Czina, Törő, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László. Csurgó: Paul - Országh 1, KATZIRZ 5, Szöllősi 2, Nagy M. 2, Kos 1, Herbert. Csere: Pallag (kapus), Simon B. 3, Oláh 1, Pavlovics 1, Borsos. Vezetőedző: Bakó Botond. Hétméteres: 6/5, ill. 2/1. Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. A magyar kupában a legjobb négy közé jutott a Pick Szeged 51-40-es összesítéssel. Skaliczki László: "Védekezésünk hőfoka és a kapusteljesítmény adta ma a csapat legfőbb erejét. A szünet után letisztult, kreatív lett a támadójátékunk, ezzel sikerült felőrölnünk az ellenfelet. Bakó Botond: "Jó első félidő után katasztrofális második következett. Totális káosz uralta a játékunkat, a védekezésünk összeomlott, számolatlan technikai hibát vétettünk."További eredmény: B.Braun Gyöngyös - Tatabánya-Carbonex 28-30 (16-14) Továbbjutott: a Tatabánya, kettős győzelemmel, 66-53-as összesítéssel.

60' Beocsanin hetese, 29-16! Parádés győzelem! Tatai őrült nagy védése, aztán még eldobja, mellé, vége! Győzelem, és a legjobb négy között a csapat a kupában! Küldetés (mára) teljesítve!
59' Felállva tapsol a lelátó, Tatai közben átlövi a pályát, de nincs gól. Szól a Szép volt fiúk!
58' Tatait nem érdekli, ő ott áll és véd! Ezúttal már nem, Simon, 28-16.
57' Beocsanin labdát szerez, Proibanic indul, 28-15 a szerb-horvát kooperáció után. A szurkolók közlik a vendégekkel hogy: Indul a busz! Ancsint szórják ki, szándékos láb miatt.
56' Eladjuk a labdát. Simon kihasználja, 26-15. Sulc óriási gólt lő! 27-15! Ez a 9. neki!
55' Prodanovics indul, 26-14!
54' Csurgói időkérés. Kosnak nincs szerencséje, kapufákról jön ki ejtése.
53' Kos jut heteshez. Nem tudjuk mit akar, de Tatai leszedi szinte kezeiből a labdát - elég fura elképzelés volt ejtésnek is...
52' Törő a pályán, óriási ováció! Sulc ziccere Pallagban akad el. Újabb Katzirz-kapufa, óriási felhördülés.
51' Katzirz bődületes kapufája. Szegény ember meg az ág... Rajkónak hosszú az indítás. Katzirz most betalál, 25-14.
50' Elhibázott akciók, aztán Körte indul, beveri, 25-13!
49' Buday Borsos kiállítása után büntethet, 24-13!
48' Ancsin elképesztő mozdulatai, lövőcsel, mellé... Labdát szerez Rajko.
47' Tatai Peti eksztázisban véd, a közönséget is eksztázisba hajszolja ezekkel a bravúrokkal!
46' Sulc szélről laza csukló, visszahúzza a labdát, 23-13! Játszik a csapat, tombol a lelátó!
45' Czinát szórják ki. Csurgói gól helyett csurgói hetes, Kos beveri, 22-13.
44' TÍZ! TÍZ! TÍZ! Lékai verekedi be magát, 22-12! Összeesett a Csurgó, eddig a félidő 1-8 a szempontjukból. Nekik már nyolc?
43' Tatus ismét! És újra! Akkor? Számolunk? Vadkerti aranylabdája kínaira Prodanovivcsnak, kapufa.
42' Tatus véd! Türelmesen támad a Pick. Lékai góljába belefújnak, és kezdődik újra a felelgetős. Sulc a nehéztüzér! 21-12!
41' Sulc pattintott lövése is benn, 20-12! Érik a köztetíz!
40' Országh hoz össze egy hetest nekünk, Buday bevágja, 19-12! Időkérés után jön a Csurgó. vadkerti szedi össze a pontatlan vendég passzt.
39' Rég passzív a Csurgó, hagyják. Mellé.
38' Prodanovics cundere is a sarokba gurul! 18-12, játszik a csapat!
37' Tényleg meg van fogva a vendégcsapat. Katzirzot azonban nem sikerült, ez szép volt, 17-12.
36' Kos Zubait csapkodja, kiáll ő is. Sulc góllal büntet! 17-11!
35' Pavlovicsot Czina nyomorgatja. majdnem eladják a labdát, kicsit tanácstalan a Csurgó, most kell megfogni őket! Tatai a kapuban, Kost védi!
34' Katzirz csúnyán odacsap Zubainak, kettő perc. Elrontjuk.
33' Simonra kijátszott figura, Mikler véd. Prodanovics lövőcsel után szélről, 16-11! Menetelünk! Oláh-felsőléc. Huhh!
32' Zubai beállóból beállítja a 15-11-et! Sulc tör be, védi a ziccert Paul, aztán megsérül? Ápolják.
31' Kivédekezzük a félidő nyitó csurgói rohamot.
SZÜNET!
30' Vadkerti góljával hárommal megyünk, 13-10! Nagy Máté szélről, majd az utolsó másodpercben Sulc villan, sistereg a labda, 14-11!
29' Mikler óriásit véd, Oláh követte el a lövést, aztán lenn marad, ápolás. Ancsin bombája, blokkról mellé.
28' Hazai időkérés. Pribanic szed össze egy lecsorgót, Sulc löketét blokkolják. Buday átlövését már nem lehet, 12-10. A peremen táncolunk.
27' Eladják a labdát a vendégek, majd hosszan támadunk. Sulc elnézős csele nem jön be, marad nálunk.
26' Országh egyenlít, Sulc keze sül, mint egy csehszlovák ágyú, 11-10!
25' Oláh akkora gólt lő, hogy átmegy Mikler kezein. 10-9. Kimarad a csurgói ziccer, aztán Buday faultja Herbert ellen, tüntet a lelátó.
24' Pavlovic tör át, bevágja, 10-8, Zubai két perc... Paul véd.
23' Járatják a vendégek a labdát. Prodanovics csaknem labdát szerez, Pribanic belemenés után indul, védi a ziccert Paul!
22' Fero Sulc második gólja után 10-7, és csurgói tájmaut.
21' Aztán rossz támadás. Majd Miklerhez megy a labda, vonzza mint a mágnes!
20' Sulc szaggatja a hálót, 9-7! Jó védekezés a hazaiaknál!
19' Ancsin lő át, fölé pattan. Szöllősi farag, 8-7.
18' Buday hetese, 8-6, ledolgozva a hátrány.
17' Mikler bravúros védése.
16' Hullámzik a pálya, nincs gól, annál nagyobb szurkolás!
15' Buday, újra előny itt! 7-6! Simont védi Mikler.
14' Sulc lövését Paul fogja. Lékai indul, beveri az egész pályás labdát, 6-6.
13' Eredménytelen rohamok mindkét oldalon, aztán Katzirz, 5-6.
12' Vadkerti csen el egy labdát, lékai, Buday az állomások, ziccer, szép akció, 5-5!
11' Katzirz átlő, bal alsóba egyenest, Beocsanin eladja, Szöllősi végigfut, 3-5. Beocsanint védi paul, a kipattanó Zubaié, beveri! 4-5!
10' Hajrá, Szeged! - felelgetős stílusban, elképesztően jó szurkolás! Kos megy ki két percre, Vadkertit gyötörte. Hetes is jár, Prodanovics lövi, Paul védi.
9' Buday durrant mellé. Nagy Máté szélen kap labdát, Mikler lába között lövi be, 3-3.
8' Zubai öli Nagy Mátét, kettő perc. Kos löketét Mikler védi lábbal.
7' Vadkerti szerez labdát, végigrobog, 3-2!
6' Lékai kiszorított helyzetből, védi Paul. Mikler is véd. Beocsanin ziccerét védi Paul.
5' Buday labdaszerzése egy elpuskázott akció után, végigmegy, 2-1. Simon egyenlít, Zubai sárgája. 2-2.
4' Katzirz átlövésből egyenlít, 1-1.
3' Prodanovics lőhet hetest, 1-0!
2' Simon Bence belemenése után vége a hosszú vendég attaknak.
1' Beocsanin átlő, bemegy, de belefújnak. Nem jön össze.
18.00 A vendégeknél több egykori szegedi is van, elég csak Herbert Gáborra, és a közönségkedvenc tavalyi szegedi csékára, Katzirz Dávidra gondolnunk. Sulc kap elismerést, ő lett a szurkolók szavazatai alapján február hónap játékosa. Gratulálunk!
17.55 Most jönnek a mieink a pályára, nagy szurkolás köszönti őket. Hamarosan kezdődnek a bemutatások.
17.50 Ha ilyen tempóban érkeznek a szurkolók, teltház lesz!
17.40 Javában zajlik a melegítés, gyűlnek a nézők is szép számmal. Ma 100 forint a belépő, továbbá jótékonysági akció is zajlik a bordányi Németh testvérek megsegítésére.
17.35 Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan kezdődik a magyarkupa-negyeddöntő visszavágója, a cél a továbbjutás a Picknek, ehhez két gólt kell ledolgozni!

Korábban írtuk:

Már korábban eldőlt, hogy a férfi kézilabda magyar kupában a Balatonfüred ott lesz a final fourban, miután idegenben 29-20-ra verte a másodosztályú Törökszentmiklóst (alsóbb osztályú ellenfél esetén a négy közé jutásról egy mérkőzés döntött), továbbá kedden a Veszprém is bebiztosította a helyét 44-29-es (összesítésben 88-53-as) Tata elleni újabb diadalával. A Tatabánya - Gyöngyös párharc első meccsén tizenegy gólos észak-dunántúli siker született (36-25), a Heves megyei visszavágót ugyancsak szerdán 18 órától rendezik. Beharangozónk itt olvasható!