Kézilabda: győzelemmel nyitottak a vásárhelyi lányok

2012. március 4., vasárnap

A megyei női kézilabda bajnokság tavaszi nyitómérkőzésén az NB-s álmokat szövögető Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club fiataljai fölényes, tíz gól különbségű győzelmet arattak a rutinos játékosokból álló Seni Girl SE Szeged csapata felett.

A vásárhelyieknél az újonnan igazoltak közül egyedül

Hegyi Diána

lépett pályára, míg a szegedeieknél jónéhány hiányzó akadt. Az első percek a szegedi átlövő,

Varga Alexandra

és a vásárhelyi szélső,

Sajtos Dzsenifer

gólpárbaját hozták (4. perc: 2-2). A folytatásban a hazai csapatból

Tószegi Krisztina

Forrai Dóra

is beszállt a gólgyártásba, míg a vendégeknél szinte teljesen Vargára maradt ez a feladat, így fokozatosan nőtt a HLKC előnye (17. perc: 8-4). A félidőből hátralévő szűk negyedórában a vásárhelyiek rutinos kapusa,

Tóth Orsolya

lépett elő főszereplővé, hiszen mindkét oldalon sorra ítélték a heteseket a játékvezetők, de amíg a hazaiak négyből hármat belőttek, addig a szegedi lányok hatból hatot(!) kihagytak, így a nem igazán remeklő vásárhelyiek a félidő végéig tartani tudták négy gólos előnyüket. Szünet után Tószegi és Sajtos hatra növelte a HLKC előnyét és ez megnyugtatta a vásárhelyieket. A második játékrész első szegedi találatát Andrakovics Nóra jegyezte, aki csapata nyolcadik büntetőjét végre belőtte (34. perc: 13-8). A második játékrész középső harmadában okosan játszott a hazai csapat és időnként már látványos gólokra is futotta a Sipterné-tanítványok erejéből (43. perc: 19-11). A Seni Girl csapata érezhetően beletörődött a várható vereségbe, képtelen volt bárki átlendíteni csapatát a holtponton.

Vas

és Tószegi találatával már kilenc gól volt a hazaiak előnye (48. perc: 21-12) és ezzel eldőlt a találkozó. Az utolsó percek büntetőpárbaját is a hazaiak nyerték, hiszen

Hegyi

belőtte, míg

Andrakovics

időn túli hetesét Tóth Orsolya kivédte, így végül tízzel nyertek megérdemelten a vásárhelyi lányok.

Női kézilabda megyei bajnokság 11. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC - Seni Girl SE Szeged 24-14 (11-7)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Juhász I. és Szilágyi G.

HLKC:

TÓTH O. - Olasz A.1, Szabó P. 1, FORRAI 5 (1), Vass N. 4 (3), TÓSZEGI 5, SAJTOS 6.

Hegyi 1, Fürcht, Fehér, Kovács D., Krumesz 1, Blaskovics.

Sipter Lajosné.

Seni Girl SE:

Giricz E. 1 - Tóth Cs. 1, VARGA A. 5, BALÁZS E. 2, Olasz N.1, Godó, Andrakovics 2(2).

Gyimesi, Bernát, Barna I. 1, Bodrogi M. 1.

Molnár László.

4 perc, ill. 8 perc.