Jégkorong: gólzáporral és éremesővel zárt a Tisza Volán-MTK + FOTÓK

2012. március 26., hétfő

Utolsó szezonbeli bajnokiján sziporkázott a Tisza Volán-MTK OB II-es jégkorongcsapata az Újpest ellen. A tízgólos győzelmet követően a bajnoki ezüstérmet is átvették Kalocsa László legényei.

Gyors gólváltással kezdődött a találkozó,

Fekecs Norbert

már a 3. perc végén mattolta a vendégek MOL-ligás hálóőrét,

Szőke Attilát

, ám az ugyancsak az élvonalban jégkorongozó

Virág Csaba

hamar válaszolt (1-1). Fekecs egyéni akciója után a 6. percre ismét hazai előnyt regisztrálhattunk. Nyomasztó hazai fölényben telt az első harmad, az Újpest ritkán jutott lövéshez, és Szőkével ellentétben - aki többször is bravúrral hatástalanította a kapura tartó hazai löketeket -

Szabó Gergelynek

kevés dolga akadt. A folytatásban aztán jött a gólparádé. Rózsahegyi Ádám növelte az előnyt, majd

Szlama Dániel

szépített, ismét kihasználva a lilák emberelőnyét (3-2). Ezt követően aztán

Ódry Tamás

góljának örülhetett az ezúttal is népes publikum, majd a harmad hajrájában

Michael Maslac

növelte az előnyt (5-2). Szőke kiállítása után Fekecs triplázott és avatta fel a cserekapus

Milu Lászlót

, majd a visszatérő hálóőrnek Ódry 22 másodperccel később lőtte a hetedik szegedi gólt (7-2). A záró játékrészben már csak a gólarány volt kérdéses, a gólparádéról a korábbi találatokhoz többször is asszisztáló

Ambrus András

három, Maslac két góllal vette ki részét, kialakítva a 12-2-es, kiütéses hazai diadalt. Megérdemelten járt a vastaps a közönségétől szépen búcsúzó Tisza Volán-MTK együttesének, melynek tagjai a találkozót követően átvehették a bajnoki ezüstérmeket.

Jégkorong OB II:

Tisza Volán-MTK - Ujpesti TE 12-2 (2-1, 5-1, 5-0) Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Sütő, Bellus, Ferencz. Tisza Volán: Szabó G. - Máté, Hetler, Ambrus, Ódry, Bosnyák - Balázs (kapus), Wágner, Bereczki, Maslac, Rózsahegyi, Barcsik - Mohai, Vecaj, Varga D., Fekecs, Egyed Máté - Kovács Á. Vezetőedző: Kalocsa László. UTE: Szőke A. - Becsei, Magas, Szlama, Virág, Egyed Márk - Milu (kapus), Gyovai, Kocsisán, Soós, Berger, Pfeifer - Mezővári, Hajek, Petrovickij, Bede, Marosvári. Vezetőedző: Pék György. Gólszerzők: Fekecs (Egyed Máté, Varga D., 02:50: 1-0), Virág (Egyed Márk, Szlama, 04:08: 1-1 - emberelőnyből), Fekecs (05:43: 2-1), Rózsahegyi (Ambrus, 21:18: 3-1), Szlama (Virág, Egyed Márk, 27:59: 3-2 - emberelőnyből), Ódry (Ambrus, Máté, 31:55: 4-2), Maslac (Barcsik, Rózsahegyi, 37:01: 5-2), Fekecs (Varga D., Egyed Máté, 39:13: 6-2 - emberelőnyből), Ódry (Ambrus, Hetler, 39:35: 7-2), Ambrus (Bosnyák, 44:13: 8-2), Ambrus (Bosnyák, Hetler, 50:21: 9-2), Maslac (Bereczki, Rózsahegyi, 51:23: 10-2), Ambrus (Bosnyák, Máté, 56:48: 11-2), Maslac (Ódry, Wágner, 57:22: 12-2). Kiállítás: 14 perc, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Szőke A.), + 10 perc fegyelmi büntetés (Virág). Kalocsa László: "Könnyű meccsre sikeredett, nagyon tartalékos kerettel érkezett az ellenfél, azonban azt hiszem a tizenkét lőtt gólunk nem szorul magyarázatra. A fárasztó idény után ráfért a srácokra egy könnyedebb befejezés, látszott, hogy élvezik is a játékot."