Futsal: magabiztos EHÖK-győzelem az alsóházban

2012. március 13., kedd

Magabiztos győzelemmel kezdte alsóházi szereplését az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata. Várnagy Milánék a RAFC együttesével vívtak gólzáporos meccset.

Az SZTE EHÖK SE hétfő este kezdte meg alsóházi küzdelmeit az NB II Keleti csoportjában, a RAFC együttesét látva vendégül az újszegedi Csonka János Szakközépiskola tornatermében.

Cserenkó Szabolcs

vezetőedző ezúttal sem számíthatott a sérüléssel bajlódó

Polczer Rolandra

, továbbá két kapusára, így ezúttal is

Kulisits Imre

őrizte a hazai hálót, hasonlóan jól, mint korábban. Az egyetemisták azonnal letámadták ellenfelüket, ennek folytán

Türk Balázs

már az 1. percben mattolta a vendégek védelmét, majd gyors egyenlítés után a félidő derekától folyamatosan növelte előnyét a hazai gárda (5-1). A második játékrész gólzáporosra sikeredett, hullottak a gólok mindkét oldalon, a magabiztos előny tudatában kicsit dekoncentráltabbnak bizonyult az EHÖK, de ez nem veszélyeztette a magabiztos, 9-5-ös diadalt. A hazaiak részéről

Türk Balázs

hosszú idő után szerzett fontos gólokat (gerincsérülése miatt több meccset is kihagyni kényszerült korábban),

Kalános János

is eredményesnek bizonyult. A szegedi csapat következő alkalommal március 19-én, hétfőn Nyíradonyban lép pályára.

Férfi futsal NB II Kelti csoport, alsóház (7-11. helyért), 1. forduló:

SZTE EHÖK SE - RAFC-kaminokupa.hu 9-5 (5-1)

Szeged, Csonka-szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Kovács P., Somodi, Szalai.

SZTE EHÖK:

Kulisits - Ferenczi, Laudisz, Kalános, Türk.

Várnagy, Major, Berndt, Hegedűs.

Cserenkó Szabolcs.

RAFC:

Zombori - Téglás, Tróznai, Gáspár, Korbély.

Ivanics, Tar, Kézdi.

Czinege László.

Türk (1', 11'), Laudisz (13'), Várnagy (13', 14'), Berndt (22', 33'), Kalános (36'), Major (38'), ill. Gáspár (3', 26', 38'), Tróznai (25'), Kézdi (28'). Cserenkó Szabolcs:

"Az első félidőben remekül működött a letámadásos taktikánk illetve a zónavédekezésünk, a másodikban azonban jelentkeztek kisebb koncentrációs problémák emiatt azt csak döntetlenre tudtuk hozni. Örülök többek jó játékának, s hogy olyanok is gólt tudtak szerezni ezúttal, akik korábban nem. Célunk változatlanul az alsóház megnyerése."