Vízilabda: nem tudta bevenni az egri várat a Beton

2012. február 19., vasárnap

Kemény küzdelemben, fordulatos mérkőzésen a végjátékban maradt alul az A-Híd Szeged Beton együttese a ZF-Eger csapatával szembeni forró hangulatú csatában, ezzel elveszítve veretlenségét.

Parázs meccset vívott Egerben az A-Híd Szeged beton együttese a bajnok Egerrel. A hazaiak a szombaton a Honvéd otthonában elszenvedett vereséget követően nagy elánnal kezdte, s az első játékrészben már kétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban a remekül játszó

Aaron Younger

hozta vissza a meccsbe a szegedieket, a második negyedben lőtt három góljával 5-4-re zárkóztak a Vincze-legények. Sőt,

Somogyi Balázs

büntetőjével a 19. percben sikerült egyenlíteni, ám a hazaiak ismét elléptek kettővel, ám a negyed vége előtt Somogyi egy újabb ötössel faragta a hátrányt (8-7). A záró játékrészben ismét sikerült egyenlíteni

Juhász Zsolt

megúszása után, majd

Lukas Seman

találatát követően Younger révén (9-9), ám az utolsó két percet jobban bírták a hazaiak, s három góllal húzták be a hazai meccset (12-9). Az Eger a szezonban először tudta legyőzni

Vincze Balázs

együttesét, mely ezzel elveszített veretlenségét a bajnokságban, s jelenleg a tabella 3. helyére csúszott vissza, ám eggyel kevesebb meccset játszott, így a Debrecen elleni csütörtök esti (18 óra, újszegedi sportuszoda) derbin joggal várható diadalt követően visszaléphet a dobogó legfelső fokára. Az alapszakasz-győzelemért vívott harc tehát még messze nem dőlt el.

Férfi vízilabda OB I. 15.forduló:

ZF-Eger - A-Híd Szeged Beton VE 12-9 (3-1, 2-3, 3-3, 4-2)

Eger, Bitskey-uszoda, 1000 néző. Vezette: Juhász Gy., Petik.

ZF-Eger:

Szécsi - Graham, 1 Hosnyánszky 1, Bundschuh, Varga Zs., Biros 1, BÁTORI 3.

Gerritse 1, Kovács G. 1, Binder 1, SEMAN 2, Mezei 1, Chilkó.

Gerendás György.

A-Híd Szeged Beton VE:

Baksa - Török 1, Juhász 1, YOUNGER 4, Molnár T. 1, Kunac, Hegedüs.

Lehmann, Kayes, Bálint, Kiss Cs., Somogyi 2, Varga P.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

13/3, ill. 17/2.

Ötméteresből:

- ill. 3/3.

Bundschuh (24' - cserével végleg), Gerritse (26'), Kovács G. (30'), ill. Bálint (20'), Kunac (30').

Piros lap:

Gerendás György (30'), Kávai Zoltán (30'). Gerendás György:

"A végén nyertük meg a meccset. Többször úgy tűnt el tudunk lépni, ám a Szeged mindig feljött. Nagyon jó csapat, jó játékosokból áll jó edzővel, nagyon motiváltak, nagyon nehéz lesz bármikor is ellenük."

Vincze Balázs:

"Nem egy három gólos meccs volt, bár volt hogy mínusz háromról kellett felállnunk. Sajnos egyszer sem tudtunk vezetni, folyamatosan futottunk az eredmény után. Amikor sikerült utolérnünk a hazaiakat, abban a pillanatban elfogyott az energiánk, és kaptuk is a gólokat. Olyan gólokat, ami szombaton egy Fradi-meccsen még belefért, ám egy Eger szintű csapat ellen semmiképpen."