Vízilabda: lemaradt a fináléról a Szentes

2012. február 26., vasárnap

Felborult a papírforma a női vízilabda OB I elődöntőknél járó felsőházában: a Szentes együttese három vereséget követően nem jutott a bajnoki fináléba. A Dunaújváros még küzd.

A női vízilabda OB I felsőházának a válogatott olimpiai kvalifikációs tornája miatt átrajzolt menetrendjében már az elődöntők zajlanak, s az egyik párharc szombat este véget is ért.

Zantleitner Krisztina

szentesi tanítványai az őszi kupafiaskó - ahol kétségtelenül ők voltak az esélyesek - után most újabbat kellett elszenvedjen. A három győzelemig tartó párharcban - egy 12-14-es idegenbeli és egy 10-13-as hazai vereséget követően - szoros csatában, de végig az eredmény után futva, harmadszor is kikapott

Kelemen Attila

együttesétől, így az alapszakaszban a 2. helyen záró egriek a bajnoki finálé első résztvevői. A másik ágon is érik a meglepetés, hiszen a kupagyőztes BVSC az első két meccsen előbb idegenben 12-9-re, majd otthon hosszabbításban 14-13-ra verte a bajnoki címvédő, alapszakaszgyőztes Dunaújvárost. A szombat esti harmadik találkozón a Kis-Primász Ágnest nélkülöző Duna mentiek - ezúttal is hosszabbításos mérkőzésen - egy góllal felül tudtak kerekedni 12-11-re, így 4. mérkőzésre kerül sor március 3-án. Ha ott sikerülne kiegyenlíteniük a párbajban

Mihók Attila

lányainak, akkor az utolsó meccsen hazai medencében vívhatnák ki a döntőbe jutást.

Női vízilabda OB I, elődöntő, 3. mérkőzés:

ZF–Eger – Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK 11–10 (1–0, 4–2, 4–4, 2–4)

Eger, Bitskey-uszoda, 300 néző. Vezette: Molnár P., Dodog Sz.

Eger:

GANGL – NEESHAM 3, CZIGÁNY 4, PENGŐ 2, Pócsi, Somhegyi, ANTAL 1.

VERÉB 1, Vályi.

Kelemen Attila.

Szentes:

Gundl – GYŐRI 2, GÉMES 3, TAKÁCS O. 2, Kotova 2, Keszthelyi, Kövér-Kis.