Kézilabda: szoros győzelem a németek ellen

2012. január 8., vasárnap

A magyar férfi kézilabda-válogatott a szombati háromgólos vereség után vasárnap egy góllal nyert a német csapat ellen Magdeburgban.

A két csapat szombaton Brémában már találkozott, akkor a hazaiak 36-33-ra diadalmaskodtak. Ahhoz képes most

Mocsai Lajos

szövetségi kapitány több lehetőséget adott

Harsányi Gergelynek, Krivokapics Miloradnak, Katzirz Dávidnak

, míg a kapuban ezúttal a szegedi

Mikler Roland

kezdett. Az előző összecsapáshoz hasonlóan most is jól kezdtek a magyarok, 10-7-es vezetésüknél a németek időt kértek. Amíg szombaton ilyen szituációt követően fordult a kocka, ezúttal nem, és a szünetig magabiztosan őrizte előnyét a vendéggárda (11–13). Sőt, a fordulást követően is állandósult a különbség, majd 16-18 után az addiginál is sokkal agresszívebb lett a németek védekezése, amit a bírók toleráltak. Ennek nyomán negyedórával a vége előtt a hazaiak 19-18-ra fordítottak. A folytatásban fej fej mellett haladt a két válogatott, a németek góljait követően rendre sikerült egyenlíteni. 21-21 után

Laluska Balázs

jó védekezése és a másik szegedi válogatott kapus,

Tatai Péter

hárítása után Krivokapics lőtt gólt 40 másodperccel a vége előtt, a hazaiak utolsó támadását pedig jól hatástalanította a hátsó alakzat, így a szombati brémai vereség után bravúros, 22-21-es győzelemmel zárta túráját a magyar együttes. A Pick Szeged válogatottjai közül a két kapus, Mikler és Tatai remekül védett, az átlövő Ancsin Gábor kezdőként lépett pályára és négy találatával ő is nagyban hozzájárult a magyar diadalhoz. A beállós

Zubai Szabolcs

ugyancsak kezdő volt, ezúttal azonban nem tudta bevenni a német kaput, ahogyan a csereként lehetőséghez jutó szélső,

Vadkerti Attila

sem. A Mocsai-csapat január 12-én, csütörtökön, Szegeden Bahrein legjobbjai ellen játssza utolsó felkészülési találkozóját. A szerbiai Eb-n a németek a svédekkel, a csehekkel és a macedónokkal, a már biztos olimpiai selejtezős magyarok pedig az oroszokkal, a címvédő, olimpiai bajnok franciákkal, valamint a spanyolokkal vannak azonos csoportban.

Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés:

Németország – Magyarország 21–22 (11–13)

Magdeburg, 7000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)

Németország:

Heinevetter ‑ Grötzki, Glandorf 2, Haas 3, Roggisch, Hens 2, Klein.

LICHTLEIN (kapus), Theuerkauf 1, Geinsheimer 3 (3), Strobel, KAUFMANN 4, WIENCEK 4, Sprenger 2, Pfahl.

Szövetségi kapitány:

Martin Heuberger.

Magyarország:

MIKLER – Harsányi 1 (1), ANCSIN 4, CSÁSZÁR 7, Zubai Sz., ILYÉS 3, Iváncsik G. 2.

TATAI (kapus), Schuch, Katzirz 1, Vadkerti, Krivokapics 2, Iváncsik T., Nagy K. 1, Laluska, Szöllősi Sz. 1.

Mocsai Lajos.

3/3, ill. 1/1.

12 perc, ill. 8 perc. Mocsai Lajos:

"Frissebben, javuló formában, hatvan percig jó iramban, az Európa-bajnokság szempontjából nézve is biztatóan kézilabdázva nyertünk. Sokszor forgattuk a csapatot, ezért cseréink is bizonyíthattak, s mivel nekem minden játékos fontos, a húsz tagú keretet várhatóan csak csütörtökön szűkítem tizennyolc tagúra."