Kézilabda: Gólgazdag mérkőzésen vásárhelyi siker született

2012. január 17., kedd

A női kézilabda megyei bajnokságban az őszi idény egyik elhalasztott találkozóját pótolták a hétvégén a Hódtói Sportcsarnokban, ahol a Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club a Bordányi Szövetkezeti SK együttesét fogadta. A gólokban gazdag mérkőzésen 57 gólt láthattak a nézők, amelyen a hazaiak az első félidőben megszerzett előnyüket a lefújásig meg tudták őrizni.

Mindkét oldalon ismert edző próbálta meg utolsó jó tanácsokkal ellátni tanítványait. A hazaiak kispadjánál a játékosként legendás spíler,

Sipterné Ottlik Julianna

láthatóan idegesen várta a kezdő sípszót, míg a vendégeknél Börcsök József, a szegedi csapatokkal sok sikert megélt tréner nyugodtabban nézte lányai bemelegítését. A vásárhelyieknél a teljesen új alapokra helyezett női kézilabda csapat az első évét játssza a felnőtt mezőnyben, de Bordányban sincs még nagy múltja a sportágnak, hiszen

Börcsök József

elmondása szerint alig több, mint egy éve szinte a nulláról kezdték a női kézilabda megalapozását a településen. A találkozó némi visszaigazolással szolgált mindkét edző számára, hiszen a megyei bajnoksághoz képest jó színvonalú mérkőzésen sok szép megoldást mutattak be a többségében még igen fiatal kézilabdás lányok. Remekül kezdtek a bordányiak, hiszen

Maróti Kinga

két büntetőt értékesítve juttatta előnyhöz csapatát. A vendégek öröme azonban nem tartott sokáig, hiszen a vásárhelyiek "ásza"

Tószegi Krisztina

három hatalmas átlövésgóllal válaszolt (5. perc: 3-2). A folytatásban is a HLKC fiataljai villogtak, a beálló

Kálmán Katalin

révén csak egyszer érkezett válasz (11. perc: 7-3). A félidő második felében sűrűn estek a gólok, a hazaiaknál

Olasz Andrea

is kivette a részét a gólgyártásból, míg a vendégeknél négy góljával Maróti szinte egyedül tartotta a reményt (23. perc: 12-8). Az első játékrész utolsó öt perce újabb Maróti találattal kezdődött, de Olasz, Forrai és Vass Nelli góljai révén növelni tudta előnyét a HLKC (28. perc: 15-9). A végén

Vass Olga

és Kovács Katalin jóvoltából faragott hátrányából a Bordány, de még így is öt gólos vásárhelyi előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. Szünet után ismét a Börcsök-lányok kezdtek jobban, elsősorban

Papdi Nóra

jeleskedett, aki - amíg erővel bírta - bő tíz perc alatt négyszer is betalált. Ebben az időszakban a hazaiaknál

Szabó Patricia

találta meg a góllövéshez vezető utat (38. perc: 20-17). Időt kért Sipterné és igyekezett rendezni a sorokat és ez sikerült is, hiszen a HLKC négy perc alatt ismét hat góllal (42. perc: 25-19) vezetett. Az utolsó negyedórára az addig három büntetőt is elhibázó hazaiak Forrai Dóra révén megtalálták a biztos kezű ítéletvégrehajtójukat és ennek köszönhetően szinte állandósult a négy-öt gólos előnyük (55. perc: 30-25). A hajrában már csak

Sajtos Dzsenifer

, illetve

Kádár Szonja

tudott eredményes lenni, így a vásárhelyiek megérdemelt győzelmet arattak és átvették a vezetést a tabellán. A megyei női kézilabda bajnokság őszi idényéből még két mérkőzés vár lejátszásra. A Sándorfalva - HLKC rangadót a hétvégén, január 21-én (szombaton) 17.45-kor játsszák az Algyői Sportcsarnokban, míg a Sándorfalva-Szentes mérkőzésre később kerül sor.

Női kézilabda megyei bajnokság, 9. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Hódmezővásárhelyi LKC - Bordányi Szövetkezeti SK 31-26 (16-11) Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Juhász I. és Szilágyi G.

HLKC:

Molnár M. - Olasz 3, Kovács M. 1(1), FORRAI 9(3), VASS N. 4(1), TÓSZEGI 8, Sajtos 4.

Tóth O. (kapus), Szabó P. 2, Blaskovics, Krumesz, Domján, Fehér.

Sipter Lajosné

Bordány:

Kasza - Kádár 3, Nagy B. 1, VASS O. 2, Peták, MARÓTI 10 (3), Kálmán 2.

Szalainé (kapus), KOVÁCS K. 4(2), PAPDI 4, Szűcs, Hegedűs.

Börcsök József.

Kiállítás

: 4 perc, ill. 8 perc.

9/5, ill. 6/6.

A bajnokság állása:

1. Hódmezővásárhelyi LKC 9 6 1 2 215-173 13 2. Sándorfalvi SK 8 6 0 2 188-170 12 3. Szabadidős SK Szentes 9 4 2 3 194-189 10 4. Hódmezővásárhelyi KE 10 4 1 5 190-188 9 5. Seni Girls Szeged 10 4 1 5 190-194 9 6. Bordányi Szövetkezeti SK 10 1 1 8 206-269 3