Jégkorong: Idegenben nyert a Tisza Volán-MTK

2012. január 16., hétfő

Két harmadon keresztül nagy fölényben játszott a Tisza Volán-MTK OB II-es jégkorongcsapata a Vasas otthonában, s megérdemelt győzelmet aratott.

Nagy iramot diktált

Kalocsa László

együttese a Vasas otthonában, Ódry Tamásék alaposan megnyomták az első két harmadot, és tisztességgel tűz alá vették

Székely Csaba

kapuját. A jég a 7. percben tört meg először, ekkor

Fekecs Norbert

szerezte meg a szegedi vezetést, majd a 15. percben gólpasszt adott

Ódrynak

, aki élni tudott a kínálkozó lehetőséggel. Pillanatok múltán, még ugyanabban a percben

Ambrus András

is betalált egy remek akció végén (0-3). A folytatásban uralta a jeget a vendég alakulat, míg a hazaiakat sorra sújtották a kiállítások, szinte a fél harmadot hátrányban töltötték. Rögtön a játékrész elején

Vecaj Dominik

góljával már 4-0-ra húzott el a Volán. A magabiztos vezetés és a biztos győzelem tudatában a harmadik harmad kicsit könnyelműre sikerült, így

Maszlov Szergej

Kókai Márk

szépíteni tudtak, ám a Tisza-partiak győzelme ezúttal nem forgott veszélyben. Az elkövetkező alkalommal a Tisza Volán-MTK együttese hazai környezetben lép fel: jövő vasárnap a Dab.Doclert fogadják a Kalocsa-legények, méghozzá magyarkupa-meccsen.

Jégkorong OB II:

Vasas HC - Tisza Volán-MTK 2-4 (0-3, 0-1, 2-0)

Budapest, Jégpalota, 50 néző. Vezette: Sós, Soós, Vas.

Vasas:

Székely - Vojtkó, Inglis, Fliszár, Maszlov Sz., Gágyor - Czobor, Nagy F., Kókai, Hodos, Rull - Puskás, Dörök, Pintér, Danics.

Maszlov Dimitrij.

Tisza Volán:

Balázs - Vecaj, Bereczki, Bosnyák, Ambrus, Varga D. - Máté, Lippai, Rózsahegyi, Maslac, Csányi - Wágner, Fekecs, Egyed, Ódry.

Kalocsa László.

Fekecs (06:35: 0-1), Ódry (Fekecs, 14:14: 0-2), Ambrus (Varga D., Bosnyák, 14:56: 0-3), Vecaj (Bereczki, Ódry, 22:49: 0-4 - kettős emberelőnyből), Maszlov Sz. (Fliszár, Inglis, 52:16: 1-4), Kókai (Fliszár, Maszlov Sz., 56:00: 2-4).

18 perc, ill. 14 perc.