Jégkorong: fordított és nyert a Volán a fővárosban

2012. január 29., vasárnap

Kétgólos hátrányból fordítva szerezte meg újabb győzelmét a Tisza Volán-MTK együttese a jégkorong OB II-es bajnokság vasárnap esti, fővárosi mérkőzésén.

Kalocsa László

együttese ismét "beragadt a rajtnál", viszonylag korán gólt is kaptak a Tisza-parti hokisok

Nagy Attila

révé. A hazaiak előnyét a 28. percben az előbbi passzát gólra váltva

Somos Balázs

fejelte meg még eggyel (2-0). A második harmad derekán aztán bő egy perc alatt visszajött a meccsbe a Volán: előbb

Egyed Máté

, majd emberelőnyben

Ambrus András

pókhálózta ki

Meretei Dávid

kapuját (2-2). Érezhetően nőtt a szegediek fölénye, az újabb találatra azonban a záró játékrész első másodperceiig kellett várni, ekkor az eltiltások után visszatért csapatkapitány,

Hetler Ádám

szerezte meg a vezetést, immár a mieinknek (2-3). A hajrá nyitányát

Bosnyák Márkó

gólja jelentette, gyakorlatilag eldöntve a találkozót.

Netkovszky Kálmán

, a hazaiak nagy múltú játékosa, s egyben edzője még talált egy gólt az utolsó percben, s pár másodpercre kapus nélkül, létszámfölényben játszhatott a MAC, egyenlíteniük már nem sikerült, maradt a 4-3-as szegedi győzelem. Varga Dávidék következő hazai bajnoki találkozójára február 12-én, vasárnap este 18 órától kerül sor a szegedi műjégpályán, de előbb még egy hét múlva, február 5-én, vasárnap 18 órától a Fradit fogadják a szegediek a kupábam.

Jégkorong OB II:

MAC Budapest - Tisza Volán-MTK 3-4 (1-0, 1-2, 1-2)

Budapest, Kisstadion, 100 néző. Vezette: Varjú, Sándor, Pálkövi.

MAC:

Meretei - Ozsváth, Kling, Somos, Netkovszky, Nagy A. - Szongoth K., Szajbert, Soltész, Szongoth G., Dózsa - Varga M., Olajos, Németh Á.

Netkovszky Kálmán.

Tisza Volán:

Balázs - Hetler, Bereczki, Varga D., Bosnyák, Ambrus - Máté, Lippai, Rózsahegyi, Maslac - Wágner, Egyed, Barcsik, Ódry.

Kalocsa László.

Nagy A. (Szajbert, 05:42: 1-0), Somos (Nagy A., 27:05: 2-0 - emberelőnyből), Egyed (Máté, 33:17: 2-1), Ambrus (Hetler, Varga D., 34:24: 2-2 - emberelőnyből), Hetler (40:44: 2-3), Bosnyák (Hetler, 55:51: 2-4 - emberelőnyből), Netkovszky (Szongoth K., Nagy A., 59:39: 3-4).

Kiállítások:

16 perc, ill. 16 perc.