Vízilabda: LEN-kupa elődöntősök a szentesi lányok

2011. december 17., szombat

A Szentes női vízilabdacsapata hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a női LEN-kupa negyeddöntőjének szombaton rendezett hazai visszavágóján.

A 9-9-re végződött hollandiai első mérkőzés után bizakodva várhatták a szentesi visszavágót

Zantleitner Krisztina

tanítványai, ám a vendégek három gólos előnyre tettek szert az első negyedben, s ezt szünetben is őrizték. A folytatásban egy remek harmadik negyeddel ledolgozták hátrányukat a magyar lányok, s mivel a rendes játékidő végén 7-7-es döntetlent mutatott ez eredményjelző. A végjátékot aztán a szentesi pólóshölgyek bírták jobban s kétgólos győzelmükkel bejutottak a női vízilabda LEN-kupa elődöntőjébe. A szentesiek mérkőzését megelőzően már az is eldőlt, hogy az orosz házi negyeddöntőből az Uralocskát búcsúztató Ugra Hanti-Manysinszk is ott van az elődöntőben.

Női vízilabda LEN-kupa, negyeddöntő, visszavágó:

Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK - Leiden (holland) 9-7 hu. (1-4, 1-1, 4-1, 1-1, 0-0, 2-0)