Kézilabda: Seni Girl-siker Vásárhelyen

2011. december 5., hétfő

A megyei női kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában az eredeti program szerint mindkét vásárhelyi csapat pályára lépett volna vasárnap délután a Hódtói Sportcsarnokban.

A HLKC - Bordány mérkőzést azonban a vendégcsapat kérésére december 18-án 15 órára halasztották, így csak a Hódmezővásárhelyi Kézilabda Egyesület - Seni Girl SE Szeged találkozóra került sor, amelyen a szegediek három kiemelkedő egyéni teljesítménnyel alapos meglepetést okoztak. A vásárhelyi

Nagy Barbara

góljával kezdődött a találkozó, amelyre Bodrogi révén szinte azonnal válaszolt a vendégcsapat, sőt hét percnyi játék után már két góllal vezettek a szegediek (7. perc: 2-4).

Kispál

Nagy B.

találataival egyenlített a HKE miközben két büntetőt is elhibáztak a vásárhelyiek. A nyolcadik percben járt a csarnok órája, amikor

Török Judit

értékesített egy hétméterest és valószínűleg még a legborúlátóbb hazai szurkolók sem gondolták, hogy utoljára vezet csapatuk a mérkőzésen. Előbb

Giricz

egyenlített, majd az NB I/B-t is megjárt

Varga Alexandra

két büntető után átlövésből is betalált (23. perc: 5-8). Teljesen elbizonytalanodtak a hazaiak, ráadásul

Nyakas Kamilla

kiválóan őrizte a szegedi kaput, így négygólos vendég előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (5-9). Szünet után a beálló,

Bodrogi

ötre növelte a vendég előnyt, majd a 33. percben

Hodur

találata egy 20 (!) perces vásárhelyi gólszünetet tört meg (6-10). A következő öt percben feltámadtak a hazaiak,

Szenti, Török

és Nagy B. gólajival feljöttek két gólra (38. perc: 9-11). Egyenlítésre azonban nem maradt esélye a vásárhelyieknek, hiszen a

Varga

, Bodrogi duó a következő öt percben négyszer vette be az egyébként jól védő

Rozmann

kapuját (45. perc: 9-15). Az utolsó negyedóra a HKE csapatáé volt, de az ebben az időszakban 6-4-re megnyert gólpárbaj csak a szépítéshez volt elegendő. A cserejátékosai közül mindössze egyet szerepeltető szegedi csapat Nyakas kapus remek védéseivel, valamint Varga és Bodrogi gólerős játékával némi meglepetésre, de teljesen megérdemelten győzött.

Női kézilabda megyei bajnokság 8. forduló:

Hódmezővásárhelyi KE - Seni Girl SE Szeged 17-20 (5-9)

Hódmezővásárhely. Vezette: Dzsipoff Zs. és Vörös B.

HKE:

Rozmann - Kazimír, Lázár, Csuka, Kispál 2 (1), Varga-Tóthné, Nagy B. 5.

Török J. 2 (1), Hodur 1, Bányai 2, Beslin 2, Szenti 3.

Játékos-edző:

Varga-Tóthné Tatár Mária.

Seni Girl SE:

Nyakas - Andrakovics 2, Királyné 1, Varga A. 8 (3), Bodrogi 6, Olasz 1, Giricz 2.

Godó.

Kuczik István.

6/2, ill. 7/3.

2 perc, ill. 8 perc. A HKE csapata idei utolsó bajnoki találkozóját december 11-én (vasárnap) 15 órakor játssza Szentesen.