Jégkorong: tavasszal felzárkózhat a Volán a listavezetőre

Komoly változásokat követően nagy tervekkel vágtak neki a jégkorong OB II-nek a Tisza Volán SC hokisai, ám a tervekhez képest a szezon kicsit döcögős eddig.

A tavalyi harmatos szereplést követően a Tisza Volán jégkorongcsapata a felnőttek szintjén felbontotta az együttműködést a szabadkai Szpartakkal, majd a nyár folyamán a fővárosi MTK képében lelt új partnerre. Az így egykori válogatott játékosokkal is megerősödő keret és szakmai stáb (

vezetőedző munkáját a korábbi ferencvárosi válogatott

Pindák László

segíti, a csapatba érkező új emberek közül pedig a nemzeti csapatot ugyancsak megjárt

Hetler Ádám

neve lehet ismerős) határozottan az idén OB II néven futó bajnokság megnyerését tűzte ki célul, míg a feljutás hosszabb futamidejű terv végcélja. A szezon nem egészen a nagy várakozásoknak megfelelően alakult eddig, jóllehet a csapat sokkal jobb, mint tavaly, ám váratlan vereségek be-becsúsztak: nem sikerült legyűrni a nagy rivális Debrecent, akik otthon a Volán-fölény ellenére is képesek voltak egy góllal nyerni, míg a szegedi mérkőzésen szétlövéssel bizonyultak jobbnak. Emellett becsúszott még három fájó vereség, a MAC és a Dunaújváros ellen idegenben, illetve ugyancsak szétlövés után itthon a Vasas ifjaitól. Mindezek nyomán a gárda 20 ponttal a tabella 2. helyét foglalja el, s míg hátránya az éllovas hajdúságiakhoz képest szinte behozhatatlan 12 pont, addig mögötte 4, 5 illetve 6 egységgel elmaradva toporog a Dunaújváros, a MAC és most már a Vasas is - az Újpest 5 ponttal sereghajtó. Joggal volt elégedetlen a csapat első harmadbeli teljesítményével Kalocsa László mérkőzésről mérkőzésre, hiszen az ősz második felében általában hamar hátrányba került a Volán a meccsei első harmadában, s gyakorlatilag innen kellett talpra állnia a hátralévő két játékrészben - s ez sem mindig sikerült.

A gárda sikerei főleg az első sornak köszönhetők, tagjai közül

Varga Dávid

az OB II kanadai táblázatán is előkelő helyen (6.) áll 7 góllal és 11 assziszttal. A következő szegedi a listán a 13. helyen álló

Ambrus András

(7 gól, 7 gólpassz), 16. az Egyesült Államokból egy év után visszatért

Ódry Tamás

(6-6), illetve 19. a csapatkapitány Hetler Ádám (6-5), aki kétségkívül a Volán egyik húzóembere - igaz az utóbbi meccseken ritkán láthattuk a jégen végleges kiállítások miatti eltiltások miatt, s ezt a csapat is megérezte. A kapusstatisztika alapján a nyáron igazolt, korábbi román válogatott

Balázs Csongor

a 4. helyen áll 89,2%-os védési aránnyal, a mérkőzésenkénti kapott gólátlaga alapján a mezőnyben pedig a 2. legjobb. A Tisza Volán-MTK együttese január 8-án folytatja bajnoki szereplését, az idén mindössze csak alapszakaszból álló sorozat második felében immár harmadszor csapnak össze Bosnyák Márkóék a Debrecennel, ezúttal a Hajdúságban.