Jégkorong: Nem kacsa! Nyert a Volán + FOTÓK

2011. december 12., hétfő
Vasárnap este küzdelmes összecsapás végén aratott kétgólos győzelmet a Tisza Volán-MTK együttese a vendég MAC ellen az OB II-es bajnokságban. Vasárnap este a szegedi műjégpályára ismét kilátogató népes hazai szurkolótábor jelezte, nem szegte a szegediek kedvét a Tisza Volán SC elmúlt fordulókbeli lejtmenete. Kissé álmosan kezdtek a hazaiak, de ebben az utóbbi öt mérkőzésükön négy alkalommal nyerni tudó, mindössze a Debrecentől kikapó vendégek is partnerek voltak, akik első kapu eltaláló lövésüket csak a 11. percben jegyezhették, azt is egy a harmadukból kivágott korongból, miközben a szegedi hokisok sorra hagyták ki a ziccereket. Jött is a hidegzuhany 13:04-nél, amikor Varga Mátyás kotorta be a hazai kapu előtt helyezkedve Dózsa Péter passzát (0-1). A a harmad hátralévő részében hazaiak első sorának lapos lövéseit, valamint Muzsik Norbert remekül eltalált, jobb felsőbe tartó korongját is bravúrok sorát bemutatva védte Meretei Dávid, a MAC portása. A második harmad elején azonban nem volt kegyelem. Négy másodperc alatt emberelőnybe kerültek a kék-feketék, ám a kiállított Somos Balázsnak mindössze nyolc másodpercet kellett a büntetőpadon töltenie, mivel Lippai Balázs Bereczki Gergő által továbbtett korongját Varga Dávid vágta be a MAC kapujába (1-1). Nem sokkal ezután nem várt közjáték akasztotta meg a játékot pár percre: egy kacsa (egészen pontosan egy némakacsa) került a jégre nem teljesen tisztázott módon, melyet aztán a játékvezetők és a rendezők távolítottak el a küzdőtérről. A szárnyas harsány derültséget okozó színre lépését Ódry Tamásé követte pár perc múltán, aki emberelőnyben Bereczki kiváló passzát tanítanivalóan tette be közelről a jobb alsó sarokba 30:05-nél (1-2). Nem lélegezhetett fel azonban hosszú időre a hazai gárda, mivel a vendégek kettős előnyből (Muzsik és Lippai ült a padon) egyenlítettek két és fél perc múltán Netkovszky Kálmán révén (2-2). Három perc múltán azonban ismét a Volán vezetett: egy gyors ellentámadást Ambrus András gyönyörű, bal felsőbe tartó lövéssel zárt, melyet Meretei nem védhetett (3-2). A záró játékrészben mindent elkövetett a szegedi együttes, hogy tovább növelje előnyét, ám hiába ment rengeteg lövés a vendég kapura, hiába jöttek újabb ziccerek, ez egészen a végéig nem sikerült, még kettős emberelőnyben sem. A hajrában emberhátrányba került a MAC, akik mindent egy lapra feltéve lehozták a kapust, hogy létszámegyenlőségben támadhassanak, ám elvesztették a korongot, s a kapujuk mellé tartó pakkot Fekecs Norbert érte utol 59:50-nél, s éles szögből a kapuba vágva állította be a 4-2-es hazai győzelmet. (A mérkőzést követően a szerencsehozó kacsa, sorsát békésen tűrve fotózkodott a győztesekkel. Lehet, hogy a jövőben, mint a szegediek kabalaállata tűnik fel? Mindenesetre attól még egyelőre aligha kell tartanunk, hogy a csapatot átkeresztelik Tisza Volán Mighty Ducksra...) Győzelmével Kalocsa László együttese visszavette a második helyet a tabellán a vasárnap esti vendégektől, azonban az éllovas hajdúságiaktól 15 pont választja el, hiszen Gergely Istvánék győztek Dunaújvárosban (6-2), míg a bajnokság harmadik találkozóján pedig a Vasas ifjoncai törölték fel a jeget az újpestiekkel (17-1). Folytatás egy hét múlva, vasárnap délben Újpesten.

Jégkorong OB II:

Tisza Volán-MTK - MAC Budapest 4-2 (0-1, 3-1, 1-0) Szeged, műjégpálya, 700 néző. Vezette: Kovács B., Gangel, Németh M. Tisza Volán: Balázs - Lippai, Wágner, Ambrus, Ódry, Bosnyák - Muzsik, Bereczki, Rózsahegyi, Varga D., Egyed - Barcsik, Fekecs, Nagy P., Kovács Á. Vezetőedző: Kalocsa László. MAC: Meretei - Szongoth K., Kőszeghy, Somos, Netkovszky, Nagy A. - Schleicher, Kling, Olajos, Szongoth G., Dózsa - Ozsváth, Varga M., Molnár M., Nagy Cs. Játékos-edző: Netkovszky Kálmán. Gólszerzők: Varga M. (Szongoth G., Dózsa, 13:04: 0-1), Varga D. (Lippai, Bereczki, 20:12: 1-1 - emberelőnyből), Ódry (Rózsahegyi, Bereczki, 30:05: 2-1 - emberelőnyből), Netkovszky (Somos, Nagy A., 32:31: 2-2 - kettős emberelőnyből), Ambrus (Fekecs, 35:34: 3-2), Fekecs (Varga D., 59:50: 4-2 - üres kapu) Büntetések: 12 perc, ill. 18 perc. Kalocsa László: "Nagyon örülök a győzelemnek. Végre a végén most nekünk volt szerencsénk, és a játékvezetés is korrekt volt. Nagyon meg fogom dicsérni a csapatot."