Vízilabda: hozta a kötelezőt az Universitas + FOTÓK

2011. november 26., szombat
Korényi Zsófia gólerős játékával hozta a kötelező hazai győzelmet a szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata az OB I-ben a Héraklész ellen. Komolyabb megerőltetés nélkül aratta második bajnoki győzelmét az Universitas Szeged az idei OB I alapszakaszában az utánpótlás-válogatott ellen. Miklós Dóráék már az első negyedben elhúztak 4-0-ra a csapatkapitány Dalmády Szandra és az UVSE-től nyáron igazolt Korényi Zsófia két-két góljával. Lengyel Dominika folytatta a góltermelést, s a vendégek csak a 13. percben találtak be az egyébként jól védő Bük Zsanett kapujába (5-1) Kumi Zsófia révén. A szünet után hazai részről jött a Korényi-parádé, a 18 éves átlövő lőtt becsülettel, négyszer zörgette meg a Héraklész hálóját, mellette Tóth Petra is eredményes volt, míg a vendégek második találatát Kökény Szonja szerezte egy megúszás végén, a harmadikat pedig Horváth Brigitta szabaddobásból (10-3). A záró felvonásban már csak a gólarány volt kérdéses, egy gyors Mecseki Petra, Tóth Petra gólváltás után 11-4 volt az állás, majd Adamik Dóra találata után Korényi vágta be hetedik gólját, a végén még Horváth kozmetikázta az eredményt az ekkor már legfiatalabbjait játszató Universitas ellen. A csapat ezzel győzelemmel köszönt el az idei évre a hazai medencétől, szerdán pedig még vár a Lakó-lányokra egy cseppet sem könnyű szentesi kirándulás.

Női vízilabda OB I 6. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas - Héraklész I Utánpótlás-válogatott 12-6 (4-0, 1-1, 5-2, 2-3) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Birri, Horváth Cs. Universitas: Bük - Lengyel Dom. 1, Dalmády P., Miklós, TÓTH P. 2, DALMÁDY SZ. 2, Lengyel Dor. Csere: Kertai (kapus), Árkosy, Farkas K., KORÉNYI 7, Szabó X., Lengyel A. Vezetőedző: Lakó Gábor. Héraklész:Doroszlai - Ziegler, Mecseki 1, Kökény 1, Adamik 1, Kumi 1, Azumah. Csere: Dancsa (kapus), Kárteszi, Mészáros V., Kiss C., HORVÁTH B. 2, Bálint. Vezetőedző: Áts Bertalan. Gól - emberelőnyből: 2/1, ill. 4/1. Ötméteresből: 4/4, ill. 1/-. Lakó Gábor: "Mindenki szerepet kapott a mérkőzésen, emiatt is nem lett nagyobb arányú a győzelem, de nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy azok a lányok is több szerephez juthattak, akik egyébként kevesebbet játszanak. Örülök, hogy a hazai medencétől győzelemmel búcsúztunk. Készülünk a szerdai Szentes elleni mérkőzésre."