Vízilabda: csoportelső a Szentes a női LEN-kupában

2011. november 21., hétfő

Csoportelsőként ment tovább a negyeddöntőbe a Szentes a női vízilabda LEN-kupában, miután a hazai csoportkörben mindhárom mérkőzését megnyerte.

Pénteken a zentaiak elleni fölényes győzelemmel kezdte meg szereplését a Szentes női vízilabdacsapata a LEN-kupa hétvégi csoportkörében, amelynek magyarországi négyesében még az orosz Uralocska és a görög Patrasz kapott helyet. A pénteki összecsapáson a szerbiai vendégek végig alárendelt szerepet játszottak a csongrádi házigazdákkal szemben, akik - kis túlzással - akkor lőttek gólt, amikor akartak. A zentaiak leiskolázása után szombaton a görög gárda sem jelentett akadályt a magyar együttes számára, amely fokozatosan elhúzott, s a végén már mindenkit játéklehetőséghez juttathatott az edző,

Zantleitner Krisztina

. E sikerével a Szentes már kiharcolta a továbbjutást a LEN-kupa legjobb nyolc csapata közé, így vasárnapi mérkőzés az orosz Uralocska ellen már nem a továbbjutásról, hanem a csoportelsőségről döntött. Vasárnap az orosz alakulat sem tudta feltartóztatni a csongrádiakat, akik a befejező csoportkörben kerültek össze a legerősebb riválissal. Az Uralocska 1-0-ra, majd 2-1-re, a negyedik negyedben pedig 5-4-re vezetett, de a hajrát a Zantleitner-tanítványok bírták jobban. A hazaiak előbb – szűk egy perccel a vége előtt – egyenlítettek, majd 10 másodperccel a dudaszó előtt büntetőből az ős-szekszárdi

Kövér-Kiss Réka

a csoportgyőzelmet érő hatodik találatot is megszerezte, így a magyar csapat az első hely birtokosaként került be a kontinentális sorozat legjobb nyolc gárdája közé. A sorsolás hétfőn lenne, de megeshet, hogy a negyeddöntős párosítás elkészítése késedelmet szenved, mivel több – válogatott játékosai révén - érintett ország is kérte a kupaprogram halasztását a januárban esedékes hollandiai Európa-bajnokság miatt.

Női vízilabda LEN-kupa, 2. csoportkör, E csoport:

Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK – Zenta (szerbiai) 25–5 (6–1, 5–1, 6–2, 8–1)

Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Radecevic (horvát), Bonnay (francia).

Szentes:

Gundl – KESZTHELYI 6, MISKOLCZI 4, GÉMES 3, TAKÁCS O. 3, Kotova 2, Kövér-Kis 1.

Menczinger (kapus), GYŐRI 3, Hevesi 2, Bakos, Rácz, Magarijama 1.

Zantleitner Krisztina.

Zenta:

Boros – Rudics 1, Benák 1, Velez, Kincses 1, Fekete, PATAKI 2.

Búrány, Lengyel, Menyhárt, Klinovszki, Tóth.

Tóth László.

Gól – emberelőnyből:

2/2, ill. 3/2.

Ötméteresből:

3/3, ill. 1/1.

Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK – Patrasz (görög) 15-7 (3-1, 3-1, 4-1, 5-4)

Szentes, ligeti uszoda, 300 néző.

Keszthelyi 7, Miskolczi 4, Hevesi 2, Kövér-Kis, Magarijama 1-1, ill. Solanaki 5, Dimitrokali 2.

Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK – Uralocska Zlatoust (orosz) 6–5 (2–2, 1–0, 0–1, 3–2)

Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bonnay (francia), Taccini (olasz).