Vízilabda: a Szentest is kipipálta a Beton + FOTÓK

2011. november 21., hétfő

Döcögős kezdés után és egy kisebb perpatvart követően jobb pozícióba kerülve sima győzelmet aratott a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata az OB I 8. fordulójának hétfő esti szegedi mérkőzésén a szomszédvár Szentes ellen.

Az elmúlt nehéz meccsek után a szebb napokat látott Szentes látogatott az újszegedi sportuszodába a Szeged Betonhoz. A mester ezúttal

Molnár Tamás

révén. A negyed folyamán a vendégek kétszer is egyenlítettek, végül Bálint Gergő újabb fórból elért találatával hazai vezetéssel ért véget a negyed (3-2). Jobb emberelőny-kihasználásban bízva várhatta a Beton a folytatást, ám a 2. negyed elején jött a feketeleves: előbb

Tóth Péter

megúszásból, majd a Szegedet és a Fradit is megjárt

Weszelovszky Ferenc

talált be (3-4). Döcögősen ment a Beton szekere, nyomasztó fölényüket azonban csak Bálint megúszása után tudták gólra váltani, ám

Nagy Márton

ismét a vendégeket juttatta előnyhöz pillanatokkal később (4-5). Paprikásan kezdődött a 3. negyed: Araczki és Molnár kaptak össze előbbi büntetőt érő szabálytalansága miatt, ezért a szentesi pólóst 4 perces végleges kiállítással sújtották, míg Papeszt cserével végleg szórták ki a játékvezetők.

Somogyi Balázs

bevágta a büntetőt (5-5). A folyamatos emberfór jót tett a hazaiaknak, aki így zsinórban négyet lőttek, kétszer Török, egyszer-egyszer

Kiss Csaba

Juhász Zsolt

volt eredményes, s a Beton gólfolyamát végül

Lázár Zsolt

törte meg a sokadik vendég emberelőnyből (9-6). Bálint akcióból elérte harmadik gólját is, Weszelovszky ugyan válaszolt rá, ám Kiss Csaba-góllal zárult a negyed (11-7). Mivel tulajdonképpen a 3. negyedben eldőlt a meccs, így az utolsó játékrész birkózással telt perceken át. A 29.-ben aztán

Aaron Younger

centerből vette be

Horváth Tamás

kapuját, erre Lázár hamar válaszolni tudott (12-7). Younger akcióból ismét lőtt egyet, majd

Szabó Zoltán

is feliratkozott a góllövőlistára a vendégeknél, majd Török fórból zárta a gólgyárat, kialakítva a 14-9-es végeredményt. A forduló többi mérkőzésén igazi döntetlenparádé volt, melyek közül a Szeged Beton számára a legjobban z Eger-Vasas párharc 9-9-es eredménye a legjobb hír, de kikapott ismét a Honvéd, ráadásul újból hazai medencében, ezúttal a Szolnok iskolázta le Szivósékat. Vincze Balázs együttese továbbra is vezeti a tabellát. A Szeged Beton következő alkalommal a 0 pontos sereghajtó OSC otthonában száll medencébe december 3-án, szombaton 19 órától.

Férfi vízilabda OB I 8. forduló:

Szeged Beton - Kalo-Méh-CS&K Szentesi VK 14-9 (3-2, 1-3, 7-2, 3-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Marnitz, Horváth M.

Szeged Beton:

MOLNÁR D. - Juhász 1, TÖRÖK 4, Turzai, Molnár T. 1, YOUNGER 2, Somogyi 1.

Kayes, KISS CS. 2, Lehmann, Varga P., BÁLINT 3, Vincze M.

Vincze Balázs.

Szentes:

Horváth T. - Józsa, WESZELOVSZKY 2, Németh D., LÁZÁR 3, Szabó Z. 1, Szőke Sz.

Aradczki 1, Csacsovszky, Tóth P. 1, Nagy M. 1, Nacsev, Csacsovszky, Pellei.

Lukács Dénes.

Gól - emberelőnyből:

12/6, ill. 13/4.

Ötméteresből:

2/2, ill. -/-.

Molnár (17' - cserével végleg), Bálint (23'), ill. Németh D. (24'), Józsa (25'), Lázár (32'). Vincze Balázs:

"Gratulálok Kiss Csaba kislányának, Írisznek megszületéséhez. A mérkőzésről nincs mit mondanom."

Kaposvári Vízilabda Klub - PVSK-Füszért 7-7 (1-3, 0-1, 3-2, 3-1) ZF-Eger - TEVA-Vasas-UNIQA 9-9 (1-1, 1-3, 5-4, 2-1) FTC-Fisher Klíma - Debrecen Fujitsu 4-4 (2-1, 1-0, 1-1, 0-2) Orvosegyetem SC - BVSC-Zugló 5-6 (2-2, 1-1, 1-0, 1-3) Groupama Honvéd - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6-13 (0-3, 2-2, 2-6, 2-2)