Labdarúgás: megverte az Alsóvárost a Baktó-Petőfitelep

2011. november 22., kedd

Kiss Ferenc együttesének egészen a hajráig volt esélye legalább egy pontra, a végén azonban újabb vereséget szenvedtek, zsinórban a harmadikat.

A SZVSE-pályán vasárnap kora délután rendezett helyi rangadó első félideje kiegyenlített játékot hozott, valamivel gólveszélyesebb támadójátékkal a vendégek rukkoltak elő. Szünet után némi mezőnyfölényre tett szert a fiatalabb és edzettebb Baktó, majd a hajráig úgy tűnt, két minimális különbségű vereség után pontot szerez az Alsóváros, azonban a hazaiak gólerős játékosa,

Pálinkó A.

tett arról, mégse legyen így: két jól eltalált, távoli lövéssel vette be be

Bicskei L.

hálóját. Szombaton 13 órakor a Szabadság térre a Szőreg RSE II. csapata látogat el, fontos lenne a hazai győzelem, már csak az utána következő évzáró hangulata érdekében is.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 14. fordulójában:

Baktó-Petőfitelep SC - Vizíközmű-Alsóváros SE 4-2 (1-1).

SZVSE-stadion, vezette: Cser (Bujdosó).

Baktó:

Skrionya - Vajda, Kiss Sz., Czomba (Kis Zs. 88'), Kratochwill, Bank, Kozák (Lengyel, 67'), Szalma-Baksi, Paszternák, Pálinkó (Batki 88'), Tranger (Szatmári 79'). Játékos-edző: Pálinkó Attila.

Alsóváros:

Bicskei - Csúcs, Kéri, Kis Z., Török - Daróczi, Csordás, Farkas M., Martonosi T. (Pipicz 70') - Polyák (Hüvös L. 55'), Káity. Edző: Kiss Ferenc.

Gólszerző:

Szalma-Baksi (31'), Paszternák (55' - tizenegyesből), Pálinkó 2 (85', 87'), illetve Martonosi T. (35' - tizenegyesből), Farkas M. (76')

Pálinkó (8'), Kiss Sz. (34'), illetve Kéri (25'), Csordás (89')

A gólok története:

31. perc:

Pálinkó balról emeli középre a labdát, és a középen érkező Szalma-Baksi 10 méterről egyből a jobb felső sarokba lő; 1-0

35. perc:

A kapura törő Káityot hátulról felvágják a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Martonosi T. a jobb alsó sarokba küldi; 1-1

55. perc:

Paszternák büntetőből a jobb alsó sarokba lő; 2-1

76. perc:

Káity indításával Farkas M. középen kilép, a védőket lefutva a kiinduló kapus mellett lő a hálóba; 2-2

85. perc:

Pálinkó balról, 16 méterről a jobb felső sarokba lő; 3-2

87. perc:

Ismételten Pálinkó eredményes: 20 méterről, ezúttal középről küldi a labdát az alsóvárosi kapu jobb oldalába; 4-2