Labdarúgás: Vásárhelyen folytatta döntetlensorozatát az UTC + FOTÓK

2011. november 5., szombat

A 13. fordulót játszották a csapatok a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Ujszegedi TC gárdája Vásárhelyen is folytatta idei nem túl kifizetődő sorozatát, immár hetedik alkalommal hagyta el döntetlen eredménnyel a pályát.

Az elején kóstolgatták egymást a csapatok, az első igazi helyzetre 12 percet kellett várni, ekkor

Csúri

lőtt a hazai kapuba, de a gólt kezezés előzte meg, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Egy perc múlva a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól,

Bokányi

beadását ugyanis

Kovács Sándor

a felső kapufára lőtte. A 16. percben megszerezte a vezetést az UTC, egy szabadrúgást

Szabó László

28 méterről lőtt kapura, és a meglepett

Vígh

kapus mellett a labda a bal kapufa mellett került a hálóba, 0-1. A folytatásban leült a találkozó színvonala, a vásárhelyiek rengeteg hibával játszottak, a szegediek támadásaiban több volt a veszély, de igazi gólhelyzetig a

Pálfy

-legénység sem jutott. Az első játékrész utolsó említésre méltó eseménye

Brizik-Bodrogi

szabadrúgása volt, amelyet

Béry

a jobb felsőből varázsolt ki. Szünet után az első helyzet a szegedi kapu előtt adódott, egy jobb oldali beadás átszállt Béry felett, de a mögötte érkező

Juhász

II.

sem tudott beleérni a labdába. Az 51. percben nagyot hibázott a hazai védelem, Kovács Sándo

r

egyedül törhetett kapura és a kiinduló

Vígh

mellett lőtt a kapu jobb oldalába, 0-2. Az 57. percben

Konc K.

vezethette Béryre a labdát, de óriási helyzetben a kapu mellé gurított. Nyolc perc múlva javított a vásárhelyi támadó, aki a

Soóstól

kapott labdával kilépett, és Béry kapus csak szabálytalanul tudta megállítani. A kapus megúszta sárgával, a büntetőt viszont Juhász II. Sándor könyörtelenül bevarrta, 1-2.

A következő tíz perc változatos játékot hozott, helyzetek nélkül. A 76. percben egyenlített a Vásárhely, és emberhátrányba került az UTC. Ekkor Molnár Máté tört be a büntetőterületre, ahol szabálytalankodtak vele szemben. Gyertyás játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott, ezt látva Béry kapus messze kirúgta a labdát a pályáról. A kapus megkapta második sárgáját és az ezzel járó piros lapot. A kapuba a lecserélt Kovács Sándor helyett pályára lépő Schmiz Dávid állt be, de Juhász II. Sándor büntetőjénél esélye sem volt a hárításra, 2-2. Az utolsó tíz percben megpróbálta kihasználni emberelőnyét a hazai gárda. A 81. percben Jaksa szabálytalanságát követően Juhász II. lőhetett 22 méterről szabadrúgást, de Schmiz hárított. Egy perc múlva Török R. lövésébe egy védő beleért, Schmiz kapus lábbal hárított. A 83. percben Gonda szabálytalankodott, de Konc A. 22 méterről Schmiz kezébe lőtt. A 87. percben góllá ért a hazaiak fölénye, de mielőtt Konc K. a kapuba lőtt, a játékvezető ítélete szerint szabálytalankodtak a szegedi kapussal szemben. Az utolsó percben is jó lehetőséget hagyott ki a HFC II., Juhász II. húzta meg a jobb oldalt, de beadása túl mélyre sikeredett, így Schmiz kezében halt el a labda.

A megyei I. osztályú bajnokság 13. fordulójában:

Hódmezővásárhelyi FC II. - Ujszegedi TC 2-2 (0-1). Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Gertyás Zs.HFC II.: Vígh S. - Jesenszki, Bokor (Konc A.), Rácz L., Borbás Zs. - Brizik-Bodrogi I. (Molnár M.), Tóth J., Soós Z., Horváth M. (Török R.) - Konc K., Juhász II. S. Edző: Dezső Ferenc. UTC: Béry - Szántó, Jaksa, Gonda, Péczely - Bokányi, Bujdosó (Farkas A.), Laudisz, Csúri - Szabó L., Kovács S. (Schmiz D.) Edző: Pálfy Zoltán. Góllövők: Juhász II. Sándor 2, illetve Szabó László és Kovács Sándor. Jók: Bujdosó, Szabó L. és Kovács S., illetve Soós Z., Juhász II. S., Konc K. és Molnár M. Dezső Ferenc: "Fiatal csapatom ismét bebizonyította, hogy mentálisan erős. Nagy erőket mozgósítottunk a mérkőzés megnyerése érdekében, de a hősiesen küzdő UTC-nek ismét sikerült egy újabb döntetlent elérnie." Pálfy Zoltán: "2-0-s vezetés után hiányérzetem van, de a ma a variációs lehetőségeim nagyon korlátozottak voltak, így örülni kell a pontszerzésnek is."