Kézilabda: fájó Pick-kudarc Tatabányán

2011. november 9., szerda

Súlyos, nyolcgólos vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Tatabánya otthonában, a hazaiak jobban bírták a végét.

Amit a Veszprém ellen megnyert a Pick, azt szerda este Tatabányán elvesztette.

Skaliczki László

együttesének felkészülését hátráltatta a kulcsjátékosok nemzetközi tornán való szereplése a hétvégén, így nem is tudott rendesen készülni a gárda a jó játékerőt képviselő hazaiak ellen.

Ancsin Gábor

is pályára lépett. Az első félidő hajrájáig tartotta a lépést a jó formában küzdő tatabányaiakkal a vendég csapat, az utolsó két percben azonban három gólos előnyre tettek szert Ivo Diazék (13-10). Fordulás után negyedóráig tudta tartani magát a csapat, a sérültek is pályára léptek, ám nem tudott megújulni a Tisza-parti alakulat, s ekkor a hazaiak elléptek elsősorban a remek kapusteljesítményüknek, illetve

Ivo Diaz

játékának köszönhetően. Végül a Tatabánya 27-19-re diadalmaskodni tudtak a fáradt Pick fölött, akik ezzel elszenvedték első vereségüket a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I 8. forduló, pótolt mérkőzés:

Tatabánya-Carbonex - Pick-Szeged 27-19 (13-10)

Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Tatabánya:

Szente - Pásztor Á., Rédei 4, Diaz 10, Pordán 2, Lele Á. 5, Iváncsik Á. 1.

Szabó Gy. Dénes, Harsányi 4, Bodó 1, Takács.

Debre Viktor.

Pick Szeged:

Tatai - Nagy N. 2, Zubai 1, Bajorhegyi, Czina, Buday 4, Vadkerti 2.

Mikler (kapus), Ancsin 2, Lékai 4, Sulc 2, Pribanic 2.

Skaliczki László.

-, ill. 2/1.

12 perc, ill 8 perc.