Jégkorong: mínusz háromról fordított a Volán + FOTÓK

2011. november 14., hétfő
Újabb gólzáporos győzelmet aratott a Tisza Volán SC jégkorongcsapata az OB II-ben. Ódry Tamásék ezúttal hazai jégen fogadták az Újpest együttesét.Hetler Ádám legutóbbi végleges kiállítása miatt eltiltását töltötte, így a csapat legértékesebb játékosa nélkül kényszerült fogadni az idegenbeli alapszakasz-mérkőzésen 9-4 arányban vert Újpest együttesét Kalocsa László szegedi gárdája. A MAC elleni legutóbbi kudarc rémlett fel, amikor a vendégek az első 10 percben három gyors góllal megléptek Kukucska Balázs, Frajka Botond és Jankovics Péter révén (0-3). Bosnyák Márkó ugyan emberfórban szépíteni tudott, de így is kétgólos előnnyel várhatták a vendégek a folytatást (1-3). A második játékrész szegedi részről Varga Dávid nagy játékát hozta, aki kétszer is jól szolgálta ki a társakat, előbb Nagy Pétert, majd kettős emberelőnyben Bereczki Gergőt, így máris egyenlő volt az állás 30 perc elteltével, Egyed Máté pedig már a hazaiaknak szerezte meg a vezetést nem sokkal később (4-3). Zalavári Bence egyéni akció végén egyenlíteni tudott, így döntetlen állással várhatták a harmadik harmadot a felek (4-4). Amelyben aztán több száz néző szurkolása közepette a 48. perc elején Ambrus András remekbe szabott akció végén ismét előnyhöz juttatta a Volánt, ám másodpercekkel később egy újabb egyéni villanással most Frajka egalizált (5-5). Ambrus és Bosnyák előkészítése után Nagy duplázott, majd ugyanez a duó egy perc múlva az Egyesült Államokból a nyáron hazatért Ódry Tamást szolgálta ki (7-5). A kegyelemdöfés az addig két asszisztot jegyző Varga Dávid nevéhez fűződik, ezúttal ő volt a befejező (8-5). A végjátékra eldurvult a meccs, sorra szórták ki a bírók mindkét oldalról az embereket, azonban a sportszerűtlenség tetőpontja kétségtelenül Frajka megmozdulása volt, amikor egy jégen fekvő hazai hokist rúgott meg, amiért a sporik azonnal véglegessel állították ki (ugyanekkor Ambrus is kapott egy 10 perces fegyelmit kettő perce mellé). Több gól már nem esett, így joggal ünnepelhette csapatát a több száz kilátogató szegedi. A Tisza Volán MTK-s játékosokkal megerősített gárdája következő alkalommal, november 20-án, vasárnap 18 órától a Debreceni HK együttesét fogadja a szegedi műjégpályán, igazán fontos rangadón.

Jégkorong OB II:

Tisza Volán-MTK - Ujpesti TE 8-5 (1-3, 3-1, 4-1) Szeged, szegedi műjégpálya, 600 néző. Vezette: Sós, Pálkövi, László. Tisza Volán: Balázs - Máté, Lippai, Bosnyák, Ambrus, Ódry - Bereczki , Mohai, Rózsahegyi, Nagy P., Varga D. - Muzsik, Maslac, Egyed, Csányi, Selmeci. Vezetőedző: Kalocsa László. UTE: Hajek M. - Zalavári, Kukucska, Jankovics, Roczanov, Szirányi - Milu (kapus), Magas, Frajka, Baróti, Maróti, Pichler - Balla, Mezővári, Hajek N., Pfeifer. Vezetőedző: Pék György. Gólszerzők: Kukucska (Roczanov, 04:05: 0-1), Frajka (Pichler, 07:43: 0-2 - emberelőnyből), Jankovics (Szirányi, Pichler, 09:05: 0-3 - emberelőnyből), Bosnyák (Ódry, Bereczki, 15:06: 1-3 - emberelőnyből), Nagy P. (Varga D., 26:22: 2-3), Bereczki (Varga D., 29:15: 3-3 - kettős emberelőnyből), Egyed (Csányi, 34:04: 4-3), Zalavári (37:51: 4-4), Ambrus (Máté, Ódry, 47:07: 5-4), Frajka (47:24: 5-5), Nagy P. (Ambrus, Bosnyák, 51:48: 6-5), Ódry (Bosnyák, Ambrus, 52:45: 7-5), Varga D. (Bereczki, 53:50: 8-5 - emberelőnyből) Büntetések: 16 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Ambrus), ill. 18 perc + 25 perc végleges kiállítás (Frajka). Kalocsa László: "Nagyon örülök, hogy gólhátrányból is sikerült felállnia a csapatnak, épp fordítva mint múlt héten. Most meglátszott, hogy van tartása a csapatnak, ha nagyon akarják. Dolgozunk tovább, készülünk a Debrecen elleni hazai derbire."További eredmény: Vasas HC - Debreceni HK 5-7 (1-1, 2-5, 2-1) A MAC Budapest - Dab.Docler Jégtörők mérkőzést elhalasztották. A jégkorong OB II alapszakaszának jelenlegi állása: