Jégkorong: megnyert meccset játszott el a Volán

2011. november 7., hétfő

Jó kezdést, katasztrofális folytatást, és későn jött hajrát követően gólzáporos meccsen szenvedett vereséget a Tisza Volán OB II-es jégkorongcsapata a MAC otthonában.

Egyértelműen a győzelemért utaztak a budapesti Jégpalotába

Kalocsa László

tanítványai és ennek megfelelően magukhoz ragadva a kezdeményezést - ahogy ezt eddig minden meccsén tette a nyáron MTK-sokkal megerősített csapat - a csapatkapitány

Rózsahegyi Ádám

válasza (1-3). A mindössze egyetlen kettő perces kiállítást hozó első játékrészt egy döbbenetes második követte. A Volán, mintha véget ért volna az első harmaddal a találkozó, "elfelejtett" jól játszani, ráadásul Hetlert némiképp túl szigorú ítélettel véglegesen kiállították a 27. percben. Ez sem változtatott azonban a játék képén, többet birtokolt a korongot a vendég csapat, ám a lövések sorra kimaradtak, míg a hazaiak rendre betaláltak:

Nagy Attila

Ozsváth Ádám

a 26. percre egyenlítettek (3-3), majd a harmad második felében három emberelőnyt értékesítve 6-3-ra fordítottak, Molnár Imre mellett újból Ozsváth és Vörös voltak eredményesek. Az ötödik hazai gólt követően Kalocsa László lehozta a játéklehetőséget kapott, ám még rutintalan

Szabó Gergely

kapust, helyére állítva az első számú hálóőrt

Balázs Csongor

személyében. A három gólos hátrányból csaknem feltámadtak a vendégek, s bár még egy büntetőt is sikerült kihagyni, Csányi kétszer villant, másodszor az 59. perc végén, így az utolsó másodpercekben a kapust lehozva létszámfölényben próbálkozhatott a Volán az egyenlítéssel. Ez azonban nem jött be, elég volt egyszer elveszíteni a pakkot, majd Ozsváth passzából Nagy ugyancsak duplázhatott, így kialakítva a 7-5-ös hazai sikert. A javításra jövő vasárnap, november 13-án, este 18.30-tól lesz lehetősége Ambrus Andráséknak, amikor az Ujpesti TE együttesét fogadják.

Férfi jégkorong OB II:

MAC Budapest - Tisza Volán-MTK 7-5 (1-3, 5-0, 1-2)

Budapest, Jégpalota, 50 néző. Vezette: Haszonits, Soós, Vas.

MAC:

Meretei - Szongoth K., Szongoth G., Somos, Dózsa, Nagy A. - Kőszeghy, Ozsváth, Varga M., Olajos, Nagy Cs. - Molnár I., Soltész, Vörös, Németh Á.

Játékos-edző:

Szongoth Kristóf.

Tisza Volán:

Szabó G. - Muzsik, Hetler, Bosnyák, Ambrus, Ódry - Balázs (kapus), Máté, Bereczki, Rózsahegyi, Nagy P., Varga D. - Maslac, Csányi, Szokolai - Egyed, Selmeci.

Kalocsa László.

Hetler (Ódry, Bosnyák, 12:56: 0-1), Csányi (Egyed, Maslac, 15:29: 0-2), Vörös (Németh Á., 17:37: 1-2), Rózsahegyi (Nagy P., Varga D., 18:01: 1-3), Nagy A. (Somos, 23:53: 2-3), Ozsváth (25:39: 3-3), Molnár I. (Vörös, Soltész, 28:59: 4-3 - emberelőnyből), Ozsváth (Nagy A., 31:03: 5-3 - emberelőnyből), Vörös (Nagy A., 39:10: 6-3 - emberelőnyből), Csányi (Varga D., 46:48: 6-4), Csányi (Bereczki, Egyed, 58:56: 6-5), Nagy A. (Ozsváth, 59:15: 7-5 - üres kapu).

Büntetések:

16 perc, ill. 8 perc + 25 perc végleges kiállítás (Hetler) + 10-10 perc fegyelmi büntetés (Nagy P., Rózsahegyi). Kalocsa László:

"Egy megnyert meccset veszítettünk el. Ismét a rutintalanság árát kellett megfizetnünk. Végig fölényben játszottuk, ám képtelenek voltunk helyén kezelni a dolgainkat ezalkalommal is. 3-1-es vezetésnél azt hittük vége a meccsnek, pedig csak egy harmad telt el."