Vízilabda: két vereség az Universitas mérlege a kupában

2011. október 29., szombat

Mindkét szombati mérkőzését lejátszotta a női vízilabda magyar kupa szentesi B jelű selejtezőcsoportjában a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas. A szegedi lányok a papírformának megfelelően vereséget szenvedtek az Egertől és a Dunaújvárostól.

Valódi halálcsoportban kezdte meg magyarkupa-küzdelmeit az Universitas női vízilabdacsapata, hiszen bajnoki negyedikként a tavaly előtte végzett három együttessel kell megküzdjön.

Nem sikerült megfogni az Egert

Talán a legkönnyebbnek számító ellenfél az Eger együttese volt a mezőnyben, akikkel szemben szombat délelőtt szálltak vízbe Dalmády Szandráék. Bár

Miklós Dóra

megúszását követően a szegedi lányok szerezték meg a vezetést, gyorsan fordított a hevesi alakulat

Antal Dóra, Czigány Dóra

Ebony Ellen Neesham

találataival (1-4). A folytatásban maradt az egri fölény, gólzáporos második negyed után 10-4-es félidővel fordultak a felek, a mieink közül a fiatal

Korényi Zsófia

és a csapatkapitány

Dalmády Szandra

vitték hátukon a csapatot. A vége magabiztos 15-7-es egri győzelem lett.

Női vízilabda magyarkupa-selejtező, B csoport, 1. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas - ZF-Eger 7-15 (1-4, 3-6, 1-3, 2-2)

Szentes, városi uszoda. Vezette: Marnitz, Németh A.

Universitas:

Bük - Lengyel Dor., Dalmády P., Miklós 1, Tóth P., Dalmády Sz. 3, Lengyel Dom.

Árkosy 1, Korényi 2, Kőrösi, Lengyel A., Vavrek.

Lakó Gábor.

Eger:

Gangl - Antal 4, Pócsi 2, Czigány 2, Neesham 3, Somhegyi 1, Pengő.

Zajácz, Illés 1, Parádi 1, Veréb, Vályi 1.

Kelemen Attila.

Gól - emberelőnyből:

8/2, ill. 6/5.

Ötméteresből:

1/1, ill. 1/1.

A Dunaújváros túl nagy falatnak bizonyult

A szombat esti folytatásban a bajnoki címvédő Dunaújváros Főiskolával kellett megküzdeniük a Lakó-tanítványoknak. Hogy nehéz dolguk lesz az rögtön az elején megmutatkozott:

Kovács Dóra

szabaddobásgóljára fórból még válaszolni tudott Dalmády Szandra, ám ezt követően sorra jöttek a dunaújvárosi találatok, melyekre

Dalmády Petra

emberelőnyből, majd Korényi büntetőből még válaszolni tudott, de így is 5-3-as vezetéssel ért véget a negyed. A folytatásban hengerelt az Újváros, szinte pillanatokra sem tudta megtartani a labdát az Universitas, így 9-3-as félidővel fordultak a csapatok. A harmadik negyedben gyorsan ellépett tíz góllal a bajnokcsapat, ezt azonban egy darabig tudta tartani a Tisza-parti alakulat Dalmády Petra újabb találatával (14-4). A záró játékrészben is futotta villanásokra, Korényi centerből volt eredményes, majd

Horváth Brigitta

két gyors gólját követően

Árkosy Lilla

járastás után, Dalmády Szandra pedig megúszásból szépítgette az eredményt, azonban az utolsó öt perc ismét a dunamentieké volt, akik végül fölényesen, 20-7-re diadalmaskodtak.

Lakó Gábor

tanítványainak még egy mérkőzésük van a csoportjukban, vasárnap 11 órától a hazai medencében játszó Szentes ellen. Az azonban már eldőlt, hogy a tavaly ezüstérmes universitasos lányok biztosan nem juthatnak tovább, sőt az előzetesen maximális célként kitűzött csoportharmadik hely megszerzésére sincs már esély.

Dunaújvárosi Főiskola DVCSH Corner Ékszer - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 20-7 (5-3, 4-0, 5-1, 6-3)