Vízilabda: győzelemmel kezdett a Szeged Beton

2011. október 1., szombat

Az előnyt az ellenfélnek egyetlen pillanatra sem átengedve győzte le a nyáron alaposan megerősített Debrecen együttesét a Szeged Beton a férfi vízilabda OB I szombati, idegenbeli nyitányán.

Gólzáporos első negyedet vívtak a csapatok, ám végig

Vincze Balázs

együttese irányított a játékot, a vendéglátók csak az eredmény után futhattak, erejükből csak egyenlítésre tellett. Összeszedettebb védekezésével és jobb emberelőny-kihasználásával a Beton aztán a szünetre kétgólos előnyt tudott gyűjteni, főleg a háromszoros olimpiai bajnok

Molnár Tamás

parádés centerjátékával. Fordulás után továbbra is kihasználatlanul maradtak a korábbi szegedi tréner,

Gyöngyösi András

dirigálta hajdúsági csapat emberfórjai, így bár a negyedet nyerték egyenlíteni nem tudtak, dacára a LEN-kupa-győztes

Szasa Misics

remek játékának. A hajrában aztán már háromra is növelte előnyét a vendég alakulat,

Baksa László

továbbra is bravúrjaival szomorította a népes hazai szurkolótábort, a Tisza-partiak diadala egy pillanatra sem forgott már veszélyben, magabiztosan hozták el a három pontot Debrecenből. Sok idő nincs pihenni, hiszen kedden újabb rangadóvá érett összecsapás következik, a szinte kicserélődött Szolnok ellen ugyancsak idegenben.

Férfi vízilabda OB I, 1. forduló:

Debrecen Fujitsu - Szeged Beton VE 7-9 (4-4, 1-3, 1-0, 1-2)

Debrecen, debreceni sportuszoda, 800 néző. Vezette: Juhász Gy., Kun Gy.

Debrecen:

Mitrovics - Bugajcsuk 1, Varga T. 1, MISICS 3, Vindisch, Létay 2, Tóth I.

Hegedűs I., Apanasenko, Zoufal.

Gyöngyösi András.

Szeged Beton:

BAKSA - Younger 1, Kiss Cs. 2, Bálint, MOLNÁR T. 4, Somogyi, Hegedűs.

Török, Lehmann, Varga P., Kayes 2, Juhász Zs., Turzai.