Magosi nyerte a salakmotoros egyéni magyar bajnokságot

2011. október 22., szombat

A papírformának megfelelően Magosi Norbert győzelmével zárult a salakmotoros egyéni magyar bajnokság utolsó, debreceni viadala, s ezzel a sikerrel a szegedi versenyző megszerezte 23 éves pályafutása első egyéni magyar bajnoki elsőségét.

Magosi

ebben az évben már Argentínában és Szlovákiában is a legjobb salakmotoros lett, így három ország bajnokának vallhatja magát. A zárófutam előtt még

Szatmári Lászlónak

volt esélye az aranyéremre, ám a debreceniek motorosa a döntőben csak negyedik lett, így meg kellett elégednie az ezüstéremmel. A három versenyből álló bajnoki sorozat első viadalát sérülés miatt kihagyó, címvédő

Tabaka József

számára a dobogó harmadik fokának megszerzése volt a cél, ezt el is érte. A mostani viadalon debütált Debrecenben a közel nyolcmillió forintért megvásárolt légpalánk, amely lehetővé teszi világversenyek szervezését is a jövőben. A hírek szerint a következő szezonban Európa-bajnoki futamot is láthat majd a publikum a Gázvezeték utcai salakstadionban.

A 3. forduló eredménye:

1. Magosi Norbert (Big,s MSC) 13 pont 2. Tabaka József (Debrecen Speedway) 12 3. Matija Duh (szlovén) 11 4. Szatmári László (Debrecen Speedway) 10 5. Benkő Roland (Gyulai Speedway Club) 9 6. Stefáni Attila (Miskolc Speedway) 8 A bajnokság végeredménye: 1. Magosi 34 pont 2. Szatmári 28 3. Tabaka 24 4. Stefáni 23 5. Benkő 21 6. Duh 16