Kézilabda: a rutin legyőzte a fiatalságot

2011. október 25., kedd

A női kézilabda megyei bajnokság második fordulójában vásárhelyi rangadóra került sor, hiszen a Hódmezővásárhelyi Kézilabda Egyesület többségében rutinos játékosokból álló csapata, a város fiatalokból álló gárdájával, a Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club együttesével mérkőzött a Hódtói Sportcsarnokban.

A találkozóra mintegy száz néző volt kíváncsi, ami azt jelzi, hogy a kézilabda kedvelőknek volna igénye erre a sportágra, főleg ha legalább NB-s klubja lenne a városnak. A nyitóforduló a HKE gárdájának sikerült jobban, hiszen a hatgólos

Strifler

, valamint az ötször-ötször eredményes

Dobra

,

Nagy B.

Hodur

eredményes játékával 28-18-ra győztek Bordányban. A HLKC rajtja koránt sem volt ilyen sikeres, hiszen Szentesen 23-16 arányú vereséget szenvedtek, ráadásul legeredményesebb játékosuk,

Tószegi Krisztina

bokasérülést szenvedett, ami nem is jött helyre a hétvégére.

Vas Nelli

góljával indult a találkozó, de Dobra révén fordítottak a "vendégek". Ideges hangulatban, sok hibával játszott mindkét csapat, így ritkán estek a gólok. Az NB I-es rutinnal rendelkező HKE-s lányok közül

Lázár Erika

kétszer megvillant, majd

Kazimír

Szenti

találataival három góllal (3-6) ellépett a fehér mezes HKE. A félidő hátralévő részében felváltva estek a gólok, a kapusok parádéztak, szünetre négygólos HKE előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok (6-10). A szünet jót tett a csapatoknak, a második játékrészben élvezetes, sok gólt hozó mérkőzést láthattak a nézők. A találkozó bő tíz perc alatt eldőlt (42. perc: 9-16), a fiatalok nem bírtak az ellenfél rutinos, erőszakos beállóival, Dobrával,

Kispállal

Törökkel

, akik ráadásul jól megdolgozva a falat, az átlövőknek is bőven kínáltak lehetőségeket. A fiatalok is bátran próbálkoztak, de fizikális hátrányukat gyorsasággal sem tudták pótolni. A HLKC csapatában az átlövő

Szabó Patríciától

várták a gólokat, aki igyekezett is, végül négy gólig jutott. Magabiztosan győztek az "öreglányok", akik sok-sok I. és II. osztályú mérkőzéssel a hátuk mögött ma már csak a játék öröméért játszanak. Amint azt a fotónk is bizonyítja, örültek is a lefújást követően ahogy illik. A fiatalokhoz bizalom és türelem kell, néhány év múlva remélhetőleg ők alkotják majd Vásárhely NB-s női kézilabda csapatának magját. A HKE a héten két találkozón is idegenben lép pályára, szerdán 18 órakor a Seni-Girls vendégei lesznek, míg szombaton 10.30-kor a Sándorfalva csapatával játszanak Kisteleken. A HLKC szintén idegenben szerepel, szombaton 18 órakor a Bordány ellen játszanak.