Jégkorong: vendégként Vasast vert a Volán

2011. október 24., hétfő

Sikerrel vette a legutóbbi akadályát is a Tisza Volán SC OB II-es jégkorongcsapata, miután vasárnap este kétgólos idegenbeli győzelmet aratott a Vasas juniorjai ellen.

Az elmúlt szezonban sok fejtörést okoztak a piros-kékek a Tisza-parti hokisoknak, hiszen itthon 5-1-re, idegenben pedig 8-1-re kapott ki

Kalocsa László

együttese. A vasárnapi találkozón a fiatal angyalföldi csapat ellen azonban javítani tudtak Hetler Ádámék, s bár az ellenfél nagy iramot diktált, a szegediek tudták tartani a lépést. Az első harmad derekán

Maslac Michael

asszisztját

Bereczki Gergő

értékesítette, ezzel megszerezte a vezetést a Volán. A második harmad nagyon küzdősre sikeredett, az ellenfél nagyon hajtott, ráadásul a játékvezetők folyamatosan kiállításokkal sújtották a vendégeket. A játékrész gól nélkül ért véget, s ebben nagy szerepe volt a Volán kapusának, a román válogatott, de már magyar állampolgár

Balázs Csongornak

. A folytatásban bő tíz perccel emberelőnyben

Ambrus András

lőtt még egy gólt, ezzel 2-0-ra győzött az MTK-s játékosokkal megerősített szegedi alakulat.

Jégkorong OB II:

Vasas HC - Tisza Volán-MTK 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Budapest, Jégpalota, 100 néző. Vezette: Sós, Gangel, Vas.

Vasas:

Székely - Votkó, Inglis, Hardi, Sz. Maszlov, Gágyor - Nagy F., Postás, Kókai, Perna, Rull - Czobor, Hodos, Pintér, Danics.

Dmitrij Maszlov.

Tisza Volán:

Balázs - Muzsik, Hetler, Nagy P., Csányi, Ódry - Bereczki, Selmeci, Bosnyák, Ambrus, Maslac - Máté, Lippai, Rózsahegyi, Egyed, Szokolai - Barcsik.

Kalocsa László.

Bereczki (15:21), Ambrus (49:01).

Büntetések:

12 perc, ill. 22 perc + fegyelmi büntetés (Egyed). Kalocsa László:

"Nagyon jó ritmusú mérkőzést játszottunk a Vasassal, de sokkal nehezebb volt, mint az előző meccsünk Debrecenben. Nem igazán játszottunk jól, nem feküdt ez a hazaiak futós stílusa, de nagyon örülünk a győzelemnek."