Futsal: nem bírt a debreceni Armadával az EHÖK

2011. október 5., szerda

Kalános János négy gólja ellenére vereséget szenvedett a férfi futsal magyar kupa 1. fordulójában az SZTE EHÖK SE NB II-es együttese, s ezzel búcsúzott a további küzdelmektől.

Másfél héttel és két vereséggel az NB II-es bajnoki rajtot követően várta az SZTE EHÖK SE gárdája az élvonalbeli újonc debreceni DEAC-Armadával vívandó ütközetet. A papírforma egyértelműen a vendégeknek kedvezett hiszen olyan egykori válogatott futsalosok erősítik soraikat, mint

Fekete Viktor

(aki ráadásul strandfoci-válogatott is) vagy

Angyalos András

, továbbá a csapat vezetőedzője a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, a trénerként a Cső-Montage-zsal háromszoros, két éve a Győrrel negyedszer is magyar bajnok

Kozma Mihály

. Nem is meglepő, hogy a vendégek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést és Angyalos találatával hamar megszerezték a vezetést. Ennek dacára az első félidő első tíz percében összeszedetten védekezett a szegedi csapat, s elsősorban kontrákból próbáltak helyzetbe kerülni Herczeg Gáborék - kevés sikerrel. Ekkor

Szécsi Barna

köszönt be

Gombos Viktor

kapujába, majd szünetig még háromszor (a 14. percben pillanatok alatt kétszer egymás után), s társai sem akarván elmaradni tőle,

Sánta János

Siska Gergő

is megzörgették a hazai hálót. Gyakorlatilag eldőlt a meccs, Kozma Mihály második sorát is több játéklehetőséghez engedte, s a könnyedebbé váló vendégekkel szemben három perccel szünet előtt, megszakítva a hajdúsági gólzáport,

Kalános János

tudott szépíteni egy remekbe szabott találattal (félidő: 1-7). Fordulás után némiképp változott a játék képe, bátrabb akciókat vezetett az SZTE EHÖK, s ennek eredményeképpen Kalános duplázhatott a 24. percben. A második játékrészre a vendégek kapust cseréltek hátul, elől pedig addig megszokott játékukat nyújtva ismét betaláltak kétszer, előbb

Nagy Zsolt

, majd Sánta másodszor, ezzel 2-9-re módosítva az eredményjelzőt. Az utolsó tíz perc elején egy szép kényszerítő végén Kalános mesterhármasát ünnepelhette, a hazai szurkolók örömét azonban

rontotta el másodpercekkel később (2-10). Szécsi ötödik találata sem késett, s ezután a vendégek lehozták kapusukat, hogy a hajrában gyakorolhassák a létszámfölényes játékot. Nos, ezen van még mit csiszolni, mint azt az UTC helyszínen tartózkodó megbízott edzője,

Brinszky Adrián

is elmondta, hiszen meglehetősen elképzelés nélküli passzolgatást folytattak a vendégek a hazai kapu előtt. Rengeteg pontatlanság miatt gyors cserékre kényszerült

Bákonyi Norbert

és Fekete Viktor vészkapus, ám ezek gyakran elég körülményesre sikerültek - ha sikerültek. A 37. percben például nem, ekkor Kalános egy gyors labdaszerzést követően félpályáról emelt kapura, a visszaérő Fekete azonban - saját bevallása szerint - "elfelejtette" kézzel megfogni a labdát, s helyette fejelni próbált, a játékszer azonban szép ívben szállt a kapuba, így kialakítva a 4-11-es végeredményt.

Férfi futsal magyar kupa, 1. forduló:

SZTE EHÖK SE - DEAC-Armada 4-11 (1-7)

Szeged, Csonka-szakközépiskola, 50 néző. Vezette: Orosz, Somodi, Borbás.

SZTE EHÖK SE:

Gombos - Degovics, Balog, Major, Ferenczi.

Herczeg, laudisz, Berndt, Kalános, Türk, Hegedűs, Kulisits.

Cserenkó Szabolcs.

DEAC-Armada:

Elek - Szécsi, Fekete, Angyalos, Sánta.

Bákonyi (kapus), Nagy Zs. Siska, Kiss A.

Kozma Mihály. Gólszerzők: Kalános (17', 24', 32', 40'), ill. Angyalos (4'), Szécsi (11', 14', 14', 20', 36'), Sánta (12', 28'), Siska (19'), Nagy Zs. (26'), Fekete (33'). Cserenkó Szabolcs:

"Az előjelek nem a mi javunkra szóltak, de mindenképp azzal a céllal léptünk pályára, hogy igyekezzünk minél kevesebb gólt kapni. Ezt egy fél félidőn át tudtuk is tartani. Örülök neki, hogy a két bajnoki vereségünk ellenére nem voltak létszámproblémáink. A fiúk megtettük amit tudtunk, azonban a védekezésünkön van még csiszolni való. Annak viszont kimondottan örülök, hogy egy NB I-es csapat ellen négy gólt szereztünk. A fejekben rendet kell tennünk és menni tovább!"

A férfi futsal magyar kupa 1. fordulójának eredményei itt olvashatók!