Atlétika: Vas Evelin - közel húsz aranyérem egy év alatt

2011. október 6., csütörtök
Sorozatunkban Menyhárt Zoltán, a Titán Triatlon Club atlétaedzője mutatja be az egyesület legtehetségesebb ifjú sportolóit, elsőként Vas Evelint. Evelin 2009. őszén csatlakozott a Titán TC atlétikai szakosztályához igazi kezdőként. Az első három edzés nem igazán úgy sikeredett, mint amit idén mutatott Evelin. Első versenyén 2010. január 30-án egy fedettpályás versenyen, 9,18 másodperces kézi mérésű eredményt elérve lett 4. Szorgalmának és vele született gyorsaságának köszönhetően folyamatosan javultak az eredményei. A szegedi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanulója az iskola végén Bencsik Páltól, a diákolimpikonokért felelős szövetségi kapitánytól is bizonyítási lehetőséget kapott, hogy 300 méteren ott legyen a varsói Diák Európa-bajnokságon. Evelin élt a lehetőséggel és 47,23 másodperces eredménnyel befutotta magát az utazó csapatba, majd Varsóban 2. helyezést ért el ezen a távon. 2010-ben kétszer állt úgy rajthoz 60 méteren, hogy gépi időméréssel futott: első futása május 29-én: 8,79 másodperces egyéni csúcs, majd december 4-én fedettpályán 8,66 másodperc, ugyancsak egyéni legjobb eredmény. Az idei évben három igazán fontos versenye volt, de ahol rajthoz állt 60 méteren és saját évfolyamában versenyzett, ott nem igazán talált legyőzőre. Június elején a Ki a leg… Gyermekbajnokságon 8,53 másodperccel győzött, igaz a selejtező körben 8,47-et is futott! Ez volt az első komolyabb eredménye, amely után a Diákolimpián, ugyanezen a távon már nem sikerült döntőbe jutnia az egy évvel idősebbek között. Idén a varsói viadalon 300 méteren 44,24-es eredménnyel lett második, ami közel 3 másodperces javulást mutat. Nem sok pihenőt kapva, az augusztus elején lévő edzőtábor után hazai és nemzetközi versenyek jöttek. Szeptember közepén jött a második fontos verseny, amelyen ismét 60 méteren állt rajthoz. A European Kids Athletics Games brnói versenyén Evelin a selejtező körben 8,34-es egyéni csúcsot ért el, amit a döntőben 8,29-re (újabb egyéni csúcs) cserélt le egy győzelemmel. A harmadik, egyben talán utolsó idei 60 métert a gyermek csapatbajnokság keretén belül futotta, amely egyben országos megmérettetés volt számára. A már megszokott, kicsit álmos rajt után a rakétákat begyújtva 8,38-as eredménnyel győzött. Evelin szeptember 23-án Szegeden a Lépd át az időhatárokat elnevezésű versenyen - ahol gépi időmérés volt - az időelőfutamban 8,51 másodpercet, majd a döntőben 8,42-t ért el. Szeged ismét rendelkezik egy gyorslábú kislánnyal, aki már bizonyított gyermekkorosztályban. A nála két évvel fiatalabb Répássy Hannával nemsokára szintén megismerkedünk, aki ugyanezen a távon idén 8,72s-ot ért el. Jövőre Evelin és kiváló eredményekkel rendelkező edzőtársai felkerülnek a serdülő korcsoportba, ahol azonban már a most rendelkezésre álló támogatási keret kevés lesz.