Evezés: hatodikként zártak a szegediek a vb-n

2011. szeptember 4., vasárnap

A könnyűsúlyú négypárok között érdekelt magyar kvartett hatodik lett a szám vasárnapi fináléjában a szlovéniai Bledben rendezett, olimpiai kvalifikációs evezős világbajnokságon.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint az aranyérmet az olaszok szerezték meg, az utolsóként célba ért magyarok a győztesekhez képest mintegy húsz másodperccel lassabban teljesítették a 2000 métert. Az egységet az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE három evezőse

Pozsár Bence, Matyasovszki Dániel

Kitka Gergely

, valamint a csepeli

Markgrúber Balázs

alkotta. A piros-fehér-zöld küldöttség ezzel befejezte szereplését a regattán. A három, olimpiai számban indult egység közül egynek, a szombaton 11. helyen végzett

Simon Béla, Juhász Adrián

kormányos nélküli kettesnek sikerült kvótát szereznie a jövő évi, londoni játékokra. A tizenharmadikként zárt

Varga Tamás, Galambos Péter

könnyűsúlyú kétpárevezős és az

Elekes Szilveszter

,

Hermann Róbert

kétpárevezős (19.) jövő májusban, a luzerni kvalifikációs versenyen próbálkozhat még indulási joghoz jutni. Ami az olimpiai műsorban nem szereplő számokat illeti: a könnyűsúlyú négypár hatodik helye mellett a könnyűsúlyú egypárevezősben versenyző

Hajdú Zsuzsanna

nyolcadik lett. A fogyatékosok között vízre szállt Lengyel Mónikának nem sikerült kvótát szereznie a 2012-es paralimpiára, mivel száma B döntőjében ötödik lett, így összesítésben a 11. helyen zárt, s az első nyolc jutott indulási joghoz. A londoni helyek legnagyobb része ezen a regattán kelt el, a fennmaradó kvóták sorsáról regionális viadalok, majd legvégül a jövő májusi, luzerni kvalifikációs verseny dönt (a magyarok is ez utóbbin próbálkozhatnak ismét). A vb-n nem személyek, hanem egységek szereztek indulási jogot, a további viadalokon azonban már személyre szólóak lesznek az olimpiai kvóták.