Lövészet: nincs olimpiai kvóta, Jákó is kiesett

2011. augusztus 5., péntek

Az első napi remeklés után a második napon is jól teljesített, ám 121 korongos teljesítményével egy koronggal lemaradt az olimpiai kvalifikáció megszerzéséről Hegyi Norbert a belgrádi sportlövő Európa-bajnokság férfi trap számában.

A magyar lövő a 75-ből 74 korongot talált el csütörtökön, így az élmezőnyben kezdhette meg a második napot, melynek első 25-ös sorozatában egyet hibázott. A második, utolsó pénteki sorozatban egészen a 14. lövésig hibátlanul állt, ám ekkor rontott, majd a 16.-at is elvétette, így az utolsó kilenc lövése hiába volt pontos, a kvótaszerzés nem sikerült. A verseny erősségére jellemző, hogy

Hegyi

az egyéni csúcsának számító 121 találatával a 26. lett csak, a hatos fináléba kerüléshez pedig minimum 123 korong kellett, s még azzal az eredménnyel is szét kellett lőniük a versenyzőknek. A nap során még két olimpiai szám küzdelmeit bonyolították le, ám a magyarok ezekben sem jártak sikerrel. A női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számában

Karmacsi Ildikó

volt a legjobb magyar, 572 körös teljesítménye a 30. helyre volt elég a 63 fős mezőnyben, s a nyolcas döntőtől öt, a kvótaszerzéstől (14. hely, 575 kör) pedig három körrel maradt el.

Joó Éva

(567 kör) a 44., a játékok műsorán nem szereplő fekvő testhelyzetű számban két napja negyedik, juniorkorú

Veres Kata

(565 kör) pedig a 49. lett. A férfi kisöbű szabadpuska fekvő számában a már biztos olimpiai résztvevő, összetettben Európa- és világbajnok

Sidi Péter

591 körrel az 56., Hári Péter 589-cel a 66. lett. Ugyanebben a számban

Jákó Csaba

nem jutott tovább a csütörtöki selejtezőből. Az olimpia programjában nem szereplő férfi futó céllövők 50 méteres 40 vegyes számában csütörtökön

Tasi Tamás

587 körrel ötödikként végzett,

Sike József

583 körrel 14., míg

Dávid Balázs

563 körrel 21. lett, a csapat pedig a hetedik helyen zárt.

Végeredmények:

Férfi trap:

1. Erik Varga (Szlovákia) 147 korong (124) 2. David Kostelecky (Csehország) 146+3 (123) 3. Bostjan Macek (Szlovénia) 146+2 (124) ...26. Hegyi Norbert 121 ...75. Szollár András 112

Férfi kisöbű szabadpuska fekvő:

1. Rajmond Debevec (Szlovákia) 702,8 kör 2. Artyem Kadzsibekov (Oroszország) 700,5 3. Szergej Martyinov (Fehéroroszország) 700,0 ...56. Sidi Péter 591 ...66. Hári Péter 589

Női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett:

1. Sonja Pfeilschifter (Németország) 685,5 kör 2. Barbara Lechner (Németország) 682,7 3. Ljubow Galkina (Oroszország) 680,5 ...30. Karmacsi Ildikó 572 ...44. Joó Éva 567 ...49. Veres Kata 565