Labdarúgás: a Paks búcsújával véget ért a kupanyár

2011. augusztus 4., csütörtök

A múlt heti hazai döntetlen után a Paks sima vereséget szenvedett a skót Hearts otthonában, ezzel utolsó magyar csapatként búcsúzott az Európa Liga küzdelmeitől.

Hazai pályán, pontosabban a székesfehérvári Sóstói Stadionban 1-1-es döntetlent játszott az MVM Paks együttese a skót Hearts csapatával az Európa Liga selejtezőinek 3. fordulójában. Ahogyan arra számítani lehetett, a visszavágón sima győzelmet arattak a hazaiak, így az utolsó magyar labdarúgócsapat is búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól a 2011-2012-es szezonra. Az újonnan kinevezett

Paulo Sérgio

csapata a 33. percben szögletből szerezte meg a vezetést -

Ryan Stevenson

hat méteres fejesébe

Csernyánszki Norbert

csak belekapni tudott, 1-0. A skót az első félidő hosszabbításában aztán duplázott, Csikar-szögből leadott lövését a magyar kapus gyakorlatilag bevédte, 2-0. A második játékrészben, az 50. percben ismét Csernyánszki bizonytalankodott, az angol

Andy Driver

12 méteres lövésébe ismét csak beleérni tudott, a labda végül a keresztlécről jutott a gólvonal mögé, 3-0. A 75. percben jött a negyedik hazai gól, miután a csereként beállt cseh

Rudolf Skácel

egy a kapusról kipattanó labdát pofozott a jobb sarokba, 4-0. A Paks a 89. percben azért szépíteni tudott, a becsületgólt

Heffler Tibor

jobbról beívelt szabadrúgását

Böde Dániel

5 méterről fejelte a bal alsóba, 4-1. Ezzel a győzelemmel a Hearts 5-2-es összesítéssel jutott az Európa Liga csoportkörébe, a Paks kiesésével pedig véget ért a magyar labdarúgás nemzetközi kupanyara.