Futsal: végig vezetve a végén bukott el az EHÖK

2011. május 3., kedd

Végig uralta a mérkőzést ám az utolsó percekben kapott gólokkal végül vereséget szenvedett hazai pályán az SZTE EHÖK SE férfi futsalegyüttese az NB II Keleti csoportjának utolsó fordulójában a Nagykátával szemben. Az UTC - Kartal találkozó elmaradt.

Azt hétfő kora délután tudni lehetett, hogy az UTC utolsó fordulóbeli ellenfele nem tud kiállni a mérkőzésre, így a kétmeccses hétfő esti futsalgála az SZTE EHÖK Nagykáta elleni találkozójára csonkult. (Az elmaradt mérkőzést várhatóan 3 ponttal és 3-0-s gólkülönbséggel az UTC javára írja a versenybíróság.) A vendégek számára az volt a tét, hogy, ha nyernek, bebiztosítják harmadik helyüket a Berettyóújfalu előtt, vereség esetén azonban a hajdú-bihariak meg is előzhették volna őket, lévén egy elmaradt mérkőzésük, és négy pontos hátrányuk. Az EHÖK győzelme esetén egy hellyel előrébb végezhetett volna, de a hetedik hely már biztosított volt. A hazaiak kezdték harcosabban a találkozót, akik a 7. és a 8. percben

Bullás Imre

parádéja révén hirtelenében három gólos előnyre tettek szert (3-0). A vendégek a 15. percre kiegyenlítettek, s két perccel a vége előtt már a negyedik kátai gól is a nevükhöz fűződött - igaz ez

Visnyei Gábor

szerencsétlen megmozdulásának köszönhetően öngól volt, és a hazaiak előnyét jelentette a szünetre (4-3). Fordulás után

Horváth Levente

együttese (6-4). Aztán jött a hazai rémálom, kigyűlt az öt fault, majd ezt követően a bírók sorra fújták be a kisbüntetőket a vendégeknek: a 37. percben

Hajdu Máté

talált be, majd még ugyanebben és a következő minutában Visnyei duplázott, így kialakítva a 6-7-es végeredményt. Hétfői három góljával a szezonban 36-ig jutó kátai Fülöp Lajos is megelőzte a csoport góllövőlistáján a 33 találattal záró

Hegyesi Zsoltot

, az UTC csapatkapitányát (a Kartal elleni mérkőzést ugyanis már aligha fogják pótolni, így "Ballack" góljainak száma sem gyarapodhat). A gólkirály a gödöllői

Schrancz Balázs

lett 42 góllal. Az eredmény azt jelenti, hogy mindkét csapat maradt a helyén, a Káta harmadikként, az SZTE EHÖK pedig hetedikként zárja a férfi futsal NB II Keleti csoportjának 2010-2011-es küzdelmeit, míg a második helyezett Ujszegedi TC az NB I-es osztályozóra készülhet, előre láthatólag május végén.