Vízilabda: kemény bronzcsatába kezd Egerben az Universitas

2011. április 8., péntek

Szombaton 18.30-tól kezdődik a Taylor&Nash Universitas Szeged és a ZF Eger női vízilabdacsapatainak az egyik fél három győzelméig tartó párharca az OB I harmadik helyéért. A története első bajnoki érméért küzdő Universitasnál Drávucz Rita játéka még mindig kétséges.

Vegyes képet mutatnak az idényben eddig lejátszott Szeged - Eger női vízipólócsaták. Az alapszakaszban kevésen múlott Drávuczék győzelme, az egriek csak az utolsó pillanatban egyenlítettek hazai medencében (14-14). A középszakaszban a Bitskey-uszodában aztán gázoltak

Kelemen Attila

tanítványai, 10-4-gyel küldték haza a szegedieket. A Tisza-parti találkozón azonban visszavágtak Tóth Ildikóék, nagy csatában arattak 11-9-es győzelmet. A vendégek felkészülését nehezítette, hogy a franciák elleni válogatott összetartás és edzőmeccsek során

Drávucz Rita

ujja megsérült, így a nemzeti csapatban sem számíthatott rá

Merész András

szövetségi kapitány.

Varga Árpádtól

, az Universitas technikai vezetőjétől megtudtuk, Rita ujja sokat javult, ám a bronzmeccs első felvonásán kétséges a játéka, csak szombaton dől el, vízbe szállhat-e. Mivel a csapat egyik húzóembereként játéka létfontosságú egy ilyen tétmeccsen, így szereplése valószínűsíthető. "Idegenben kezdünk az egriek jobb helyezése miatt, azonban az előttünk végzett csapatok közül ők az egyetlenek akiket letudtunk győzni és az alapszakaszban is kevésen múlott, hogy megfogjuk őket" - mondta el az Universitas technikai vezetője. "A bronzérem megszerzéséhez mindenképp kell egy idegenbeli győzelmet aratnunk, és ez az első meccsen a legkönnyebb, a későbbi találkozókra már jobban kiismerik egymás újabb variációit a csapatok." Kicsit a számok tükrében nézve a két együttes teljesítményét azt találjuk, hogy az alapszakaszban közel azonos gólmennyiséget termeltek (Eger: 143; Universitas 141), ám az egriek kapták a második legkevesebb gólt (73), míg a szegedi lányok a középmezőnybe szorulnak vissza e téren (99). A középszakaszban, ahol a hat legjobb küzdött meg egymással oda-vissza mérkőzéseken, azonban gyökeresen megváltozik a helyzet: a hevesiek 75 találata messze elmarad Dalmády Szandráék 108 góljától, ennél többet csak az élen végzett, bajnoki címvédésre készülő dunaújvárosi főiskolások tudtak lőni (111). A két együttes között azonban ugyanilyen, nagy arányú különbség tapasztalható a kapott gólok terén,

Gangl Edina

hálóját 80-szor, míg

Varga Zitáét

116 alkalommal zörgették meg az ellenfelek. A góllövőlistán Drávucz Rita 63 találattal a harmadik, míg

Antal Dóra

öttel lemaradva tőle a negyedik. Az első tízben azonban Drávuczon kívül szegedi részről ott tapossa egymás sarkát

Tóth Ildikó

(48) és

Dalmády Petra

(47), míg egri részről utóbbitól kettővel marad el

Kertes Anna

. Csak az akciógólokat vizsgálva az óriási tolongáson kívül viszont szembeötlő, hogy bár Tóth Ildikó a szentesi

Brávik Fruzsinával

holtversenyben vezet (38-38), az első tízben még egy szegedi (Dalmády Petra, 26), ám három egri van (Czigány Dóra, 27; Antal Dóra, 26; Kertes Anna, 25), Drávucz 24 találata már csak a 11. helyre elég. Különösen érdemes figyelni Czigányra és Antalra a labdaszerzések terén is, hiszen előbbi 45, utóbbi 40 labdalopással az első ötben van. Személyi hibák terén

Pengő Nikolett

(41),

Szeredi Krisztina

(38) és

Pardi Petra

(35) "jeleskedik" a vízilabda északi fellegvárában, bár alig marad el tőlük Dalmády Szandra (35) és

Tóth Petra

(34).

Godova Gábor

vízipólós lányai a szombati első meccs után április 13-án, jövő szerdán, Szegeden vívják második ütközetüket az egri nőkkel, ám az eddig megszokottaktól eltérően most még inkább hazai pályán. Az újszegedi sportuszoda sátrának bontása miatt ugyanis az Universitas edzéseinek helyszínén, a SZUE medencéjében fog megvívni

együttesével - ott már lebontották a sátrat. A harmadik helyért zajló küzdelem az egyik fél három győzelméig tart, s amennyiben a találkozó nem dől el a rendes játékidőben hosszabbítás, és ha szükséges, ötméteresek következnek.

A harmadik helyért vívandó mérkőzések időrendje:

Április 9. (szombat), 18.30, Eger, Bitskey-uszoda: ZF-Eger - Universitas Szeged Április 13. (szerda), 17 óra, Szeged, SZUE: Universitas Szeged - ZF-Eger Április 16. (szombat), Eger, Bitskey-uszoda: ZF-Eger - Universitas Szeged

Tartalék időpontok (amennyiben három mérkőzésen nem dől el a párharc):

Április 20. (szerda), Szeged, SZUE: Universitas Szeged - ZF-Eger Április 23. (szombat), Eger, Bitskey-uszoda: ZF-Eger - Universitas Szeged

A két együttes legutóbbi találkozóján, február 23-án:

Női vízilabda ob I középszakasz (1-6. helyért), 6. forduló: Taylor&Nash Universitas Szeged – ZF-Eger 11-9 (3-3, 1-2, 4-2, 3-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Bujka J., Füzesi Zs.

Universitas Szeged:

VARGA – Dalmády Sz. 1, Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 7, TÓTH I. 2, Hegedűs, Tóth P.

Lengyel Dominika, Árkosy, Miklós.

ZF-Eger:

SZABÓ I. – ANTAL 3, CZIGÁNY 2, Pardi, Kertes 1, Somhegyi 2, Vályi.