Labdarúgás: FK-bravúr a HFC ellen – a kék-fekete szív diadala + FOTÓK

2011. április 10., vasárnap
Egy jó formában lévő FK 1899 Szeged várta a toronymagas esélyesnek tartott Vásárhely "kettőt" a megyei II. osztály felsőházának nyitányán. Fogadkoztak is a kék-feketék háza táján, hogy nem hagyják megtörni a lendületet. Azonban a mérkőzésen látottak a legelvakultabb szegedi szurkoló számára is feledhetetlen élményt nyújtottak. A megye II-es bajnokság felsőházában az első fordulóban Szeged – Vásárhely összecsapást rendeztek meg. Valaha nevezték a csapatokat SZEAC, SZEOL, Délép vagy a másik oldalt Metripond, Hódiköt, HLC néven, és mindig hatalmas presztízstalálkozónak számítottak ezek a derbik. Amelyre a drukkerek közül ki-ki vérmérséklete szerint készült, és az ott történtek napokig témát adott számukra. Azóta sok minden változott a két város futballéletében, sajnos a rangadójelleg is értékét vesztette. Pedig a szombat délutáni FK 1899 Szeged - HFC II. mérkőzés, ha színvonalában nem is, izgalmában mindenképpen méltó volt az elődökhöz. Nem indult öldöklő iramban a találkozó, inkább az ismerkedéssel telt el az első periódus. Negyedóra játék után mezőnyfölényt alakított ki a HFC, többet tartották a labdát. Ennek meg is lett az eredménye, mert kipasszolták a hazai védőket, és Kis Szabó révén megszerezték a vezetést (0-1). A bekapott gól után a hazaiaknak rémálomszerűen folytatódott a találkozó. A vásárhelyi tizenhatoson belüli ártalmatlan szituáció után tíz emberre fogyatkoztak. Ekkor többen azt gondolhatták, hogy elúszott a mérkőzés. Mekkorát tévedtek… A kék-feketék összeszedték magukat, majd a másik oldalon egy fegyelmezetlenség miatt újabb piros lapot osztott ki a játékvezető, így kiegyenlítődött a pályán lévő emberek száma. Rövid időn belül az eredmény is. A lélektanilag lehető legjobb pillanatban, a félidő előtt egy perccel bólintotta a jobb oldalról érkező labdát Turján a kapuba (1-1). Az elsőhöz hasonló koreográfia szerint indult a második félidő is. Szépen, kulturáltan futballoztak a vendégek, többször veszélyeztették Brunczvik kapuját. Tíz perc után ismét náluk volt az előny. Egy jó ütemű kiugratás után Forrai cselezte ki a hazai kapust, és szerzett ismét vezetést csapatának (1-2). Ezzel befejezettnek gondolták az összecsapást. Nem úgy az FK. Megdobbant a "kék-fekete szív", és valahonnan mélyről erőt gyűjtve kezdtek el játszani a hazaiak. Előbb sikerült kiegyenlíteniük. Szöglet után röviden tisztázott a vásárhelyi kapus, Imre érkezett a lecsorgó labdára, és kíméletlenül bombázott a kapuba (2-2). Ez kellően feldobta a szegedi drukkereket, és biztatásuk átragadt a játékosokra, aminek vezetés lett az eredménye. Egy szintén oldalról beívelt labdát Ács fejelt zavartalanul a hálóba (3-2). Az FK kitűnősége a találatát a közelmúltban született kislányának ajánlotta, akinek a fényképét a mez alatti pólón viselte. Ezután extázisba kerültek a Hüvös-legények. Nem ismertek elveszett labdát, tetszetősen futballoztak. Az eredmény miatt kitámadott a HFC "tarcsi". De ez számukra nem hozott változást. Sőt! Egy bal oldali kontra után eldőlt a három pont sorsa. Egy röviden felszabadított labdára csapott le a bomba formában játszó Imre, és hatalmas gólt akasztott a felső sarokba (4-2). Szalai sporttárs nem talált okot a hosszabbításra, és lefújta a találkozót, amit megérdemelten nyert meg az FK 1899 Szeged, egy jó erőkből álló, fiatal és agilis játékosokkal tűzdelt HFC ellen, akik ráadásul az NB III-as csapatból is erősítették keretüket. Erre a győzelemre méltán lehetnek büszkék a kék-feketék. A szív diadala meghozta a sikerét. A csapat összetartó erejét bizonyítja, hogy jóval a mérkőzés lefújása után együtt ünnepelt az öltözőben klubvezető, játékos, edző és szurkoló. Szerencséjükre a SZEOL-pálya toleráns portása türelmesen engedte mindezt…

A megyei II. osztály felsőház 1. fordulójában:

FK 1899 Szeged - HFC II. 4-2 (1-1) Szeged, 150 néző. Vezette: Szalai Sz. FK 1899 Szeged: Brunczvik - Imre Z., Gonda, Turján, Dóra (Bakó 86'), Fodor I. (Holecska 60'), Kálmán, Sümeghy, Ács (Túróczi 80'), Nagy V., Meszes. Vezetőedző: Hüvös Gábor. HFC II.: Bánki Horváth - Jesenszki, Antal, Mucsi (Voits 39'), Moha, Juhász (Replyuk 59'), Kökény, Konc (Szabó 59'), Rácz, Kis Szabó, Forrai. Vezetőedző: Kandó Róbert. Gólszerzők: Imre (2), Turján, Ács, illetve Kis Szabó, Forrai Sárga lap: Túróczi, Ács, Gonda, illetve Juhász, Forrai, Replyuk, Rácz Kiállítva: Nagy V., illetve Kis Szabó Jók: az egész csapat, illetve Forrai, Juhász Hüvös Gábor: "A mérkőzés előtt jóval esélyesebbnek tartott Vásárhely ellen 'bunkerfocis' taktikát választottunk, főként a védekezésre koncentráltunk, s úgy látszik, a 4-3-2-1-es felállás meghozta a diadalt. Támadásainkat főleg a pontrúgásainkra, a jól fejelő játékosainkra építettük. De a mutatott eredményhez nemcsak a fegyelmezett játék kellett, hanem az FK-szív is, ami ma a szurkolóktól kezdve a pályán és a kispadon ülőkig bezárólag mindenkinél egyszerre dobbant. Nem szállunk el ettől a bravúrtól, megyünk előre tovább, gyűjtögetjük a pontjainkat. Nem szeretnék senkit külön kiemelni, ez egy igazi csapatmunka volt. Némi fejtörést mérkőzés előtt a sérült Majoros helyettesítése okozott, de a keretünk elég bő ahhoz, hogy gyorsan túllépjek ezen a problémán. A jövő héten szeretnénk tovább vinni ezt a lendületet. Mindörökké Szeged!"fjúsági mérkőzésen: FK 1899 Szeged - HFC II. 1-3